توصیه های مهم خرید خانه

توصیه های مهم خرید خانه

توصیه های مهم خرید خانه

ما در این مقاله میخواهیم شما را با توصیه های مهم خرید خانه آشنا سازیم . دانستن این توصیه ها به شما کمک زیادی میکند تا بتوانید ملک مورد نظرتان را خریداری کنید. یکسری نکات ریز و دقیق وجود دارد که از دیدی همه ی ما پیش پا افتاده حسابی میشود ولی در خرید ملک بسیار حائز اهمیت است و شما با خواندن این مقاله با این توصیه ها آشنا میشوید.

معیار های اصلی برای خرید مسکن

از جمله معیارهایی که در زمان خرید از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند به انتخاب درست و به موقع ختم شود، می توان موارد زیر را نام برد:
  • آگاهی از زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری ملک
  • آگاهی از شرایط مناطق مختلف برای خرید خانه
  • تصمیم برای خرید خانه نوساز، کلنگی و یا زمین
  • تصمیم برای خرید خانه های کوچک یا بزرگ
  • بررسی موقعیت مکانی ملک
  • انتخاب خرید آپارتمان ها ی پیش فروش شده
  • مشارکت در ساخت

بررسی موقعیت مکانی

برای اینکه بتوانید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از یه مدت از خرید خانه پشیمان نشوید باید یکسری از توصیه ها رو جدی بگیرید و حتما موقع خرید ملک آنها را جدی بگیرید. گام نخست برای خرید ملک این است حتما منطقه و محل مورد نظر را از ابعاد گوناگون بررسی کنیدکه شامل موارد زیر است: برای این منظور حجم تراکم و ترافیک محله را در نظر داشته باشید. هر چه تراکم و ترافیک محل بیشتر باشد مسائلی مانند آلودگی هوا، آلودگی صوتی و ترافیک افزایش یافته و آسایش ساکنین را مختل خواهد کرد و تاثیر بسیار زیادی در زندگی خواهد داشت. اگر شما خانه ای در مجاورت اتوبان‌ها و خیابان های اصلی انتخاب کنید در اکثر زمان های روز با مشکل آلودگی صوتی مواجه خواهید بود و این موضوع اصلا خوب نیست و آرامش شما را تحت تاثیر قرار میدهد. دسترسی های ملک به اماکن رفاهی و تفریحی، راه هایی ارتباطی و مراکز درمانی و آموزشی را بررسی کنید.

آیا زندگی در برج مناسب من است یا مجتمع های کم واحد

یکی از توصیه های مهمی که باید جدی گرفته شود انتخاب نوع مسکن با توجه به بودجه خریدار است. باید پیش از خرید خانه بررسی کنیم که زندگی کردن در برج ، خانه ویلایی و یا آپارتمان های کم جمعیت را دوست داریم. هر کدام از این نوع مسکن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. عنوان مثال مجتمع های کم واحد به سبب کاهش تعداد ساکنان شرایط مناسب تری برای زندگی داشته ولی در برج های مسکونی تعداد ساکنین بالاتر بوده و برخورد افراد و مسائل پیرامون آن بیشتر می باشد.

انتخاب طبقه ی مناسب

اگر آپارتمان و یا برج را برای خرید انتخاب میکنید باید در نظر بگیرید طبقات بالای ساختمان ها پر طرفدار هستند و مزایای بیشتری برای سکونت دارند و خواهان بسیار زیادی برای زندگی دارند. به سبب همین تفاوت ها و بهتر بودن طبقات بالایی، قیمت بالاتری را نیز برای واحد های موجود در این طبقات شاهد هستیم در صورت نداشتن شرایط مالی مناسب می بایست در زمان انتخاب، طبقات پایین تر را به سبب مناسب بودن قیمت مدنظر داشته باشید. پس انتخاب طبقه ی مناسب جزو توصیه های مهم خرید خانه است که باید دقت زیادی به آن شود.

انتخاب خانه نوساز و کلنگی

با توجه به بودجه ای که دارید می توانید بر روی خانه های نوساز، چندسال ساخت و یا خانه های کلنگی سرمایه گذاری کنید. شما فقط این دو گزینه را ندارید بلکه میتوانید از طریق آپارتمان های پیش فروش شده در اصفهان و همچنین مشارکت در ساخت در اصفهان صاحب خانه شوید. برای کسب اطلاعات دقیق ر وبیشتر بر روی این پیش فروش آپارتمان در اصفهان کلیک نمایید.

پیدا کردن فروشنده ی معتبر

یکی از توصیه های مهم خرید خانه ،پس از اینکه علایق خود را در انتخاب خانه بررسی کردید میتوانید به سایت های معتبر خرید و فروش خانه سر بزنید تا بتوانید مستقیم با سازندگان ملک در ارتباط باشید و یا اینکه از مشاورین املاک کمک گرفته و فایل های موجود را بررسی و بر اساس گزینه های متفاوتی که ارائه می شود خانه مورد نظر را برای بازدید انتخاب کنید. در زمان بازدید ملک باید بسیار هوشیار عمل کنید زیرا خرید خانه یکی مهم ترین تصمیمات می باشد.در زمان های مختلف خانه و محل مورد نظر را بررسی کنید. اگر میزان نور خانه برایتان حائز اهمیت است حتما در روز از خانه بازدید کنید. خانه هایی با سازه های مستحکم و اسکلت های مقاوم را انتخاب کنید و از محکم سازی خانه مطمئن شوید.. در زمان بررسی درهای ساختمان از سالم بودن تمامی بخش های آن مطمئن شوید. خانه های خوش نقشه را انتخاب کنید. این قبیل خانه ها راحت تر فروش رفته و برای چیدمان نیز شرایط بهتری دارند و همین موضوع سبب گردیده است که پیش فروش آپارتمان در اصفهان خواستار بسیار زیادی داشته باشد. زیبایی معماری داخلی و مصالح به کار رفته را در نظر داشته و با توجه به سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. شیرآلات خانه را بررسی کرده و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید. سیستم فاصلاب را نیز مورد بررسی قرار داده و حتما آن ها را چک کنید. کیفیت آب منطقه و همچنین فشار آب واحد را مورد ارزیابی قرار دهید شیوه‌های دفع زباله توسط شوتینگ یا سرایدار را بررسی کنید وجود تراس، پارکینگ و انباری جزو مهمترین امکانات واحد های مسکونی می باشد، لذا از این موارد غافل نشوید. سیستم های اعلام و اطفاء حریق به عنوان یکی از بهترین امکانات خانه ها می تواند مورد بررسی قرار گیرد که تاثیر زیادی در قیمت خانه دارد.

موقع انجام معمامله دفاتر مطمئن را انتخاب کنید

پس از بررسی ملک و انتخاب آن می توانید برای انجام معامله و توافقات پیرامون آن به دفاتر املاک مطمئن و معتبر مراجعه کرده و نسبت به عقد قرارداد و تنطیم مبایعه نامه اقدام کنید. در دفاتر املاک مطئن قرار داد را امضا کنید. هزینه کمیسیون املاک مشخص بوده و بر اساس فرمول های تعیین شده محاسبه می شود. هزینه مربوطه را پرداخت کرده و برای آن رسید دریافت کنید. مشاوران املاک، حق نگهداشتن مدارک شما را ندارند (در صورتی که مقرر شد مدارکتان، نزد مشاور املاک بماند، حتما رسید، با مهر و امضاء مدیر بنگاه دریافت کنید). قرارداد مربوطه را به طور کامل مطالعه کنید. از شرایط مربوط به فسخ قرارداد های ملکی مطلع بوده و در وجود شرایط خاص(نحوه دادن پول، سند زدن ملک، تعمیرات احتمالی ساختمان و…) شروطی را برای این موضوع در قرارداد ذکر کنید. از خرید خانه های وکالتی بپرهیزید. در صورت وراثتی بودن ملک تمامی وراث را ملاقات کرده و از رضایت آن ها مطمئن شوید. در زمان انجام معامله حضور تمام وراث، مطابق با گواهی انحصار وراثت (یا وکالت نامه معتبر به یک نفر) الزامی است. از اصالت سند و کارت شناسایی فروشنده یا وکیل او مطمئن شوید. منبع: آراکس هوم