مهم‌ترین ویژگی‌های وب سایت مشاور املاک | ضرورت دنیای آنلاین

مهم‌ترین ویژگی‌های وب سایت مشاور املاک ضرورت دنیای آنلاین

مهم‌ترین ویژگی‌های وب سایت مشاور املاک | ضرورت دنیای آنلاین

اگرچه همه جا صحبت از زیبایی‌های شمال است اما با تاریخ غنی، دوستانه‌ترین مردم و نفسگیرترین معماری‌هایی که در شهرهای شمالی موجود است، ما مطمئن نیستیم که آن حجم از زیبایی، آنطور که باید مخاطب می گیرد. در حوزه توریست های خارجی، باید بگوییم اغلب مسافران مازندران یعنی بالای 90 درصد از آن ها گردشگران داخلی هستند همانطور که سایت های خبری رسمی کشور این طور عنوان کرده اند که مازندران میزبان سالانه 12 میلیون مسافر داخلی است و از اعلام تعداد مسافران خارجه خودداری کرده اند. با تمام این ها، خرید ملک در شمال، اگرچه قبل ها تنها راهی برای تفریح بود اما امروزه بیشتر جنبه سرمایه گذاری پیدا کرده و چه خوب که بتوانیم در گوشه‌ای از شگفتی‌های شمال هم تفریح و طبیعت گردی کنیم و هم یک سرمایه بکر و رو به رشد برای خود دست و پا کنیم. نخستین راه رسیدن به سرمایه گذاری، مشاوره با افراد بومی و متخصص این حوزه است و اولین فردی که برای صحبت به ذهنمان خطور می کند مشاور املاک است. اهمیت اینترنت در دنیای روز، موجب شده تقریباً تمام مشاورین املاک دارای یک سایت اینترنتی جهت ارتباط باشند که این بروز بودن، دسترس پذیری و تخصص آن فرد را عیان می کند. اما این سایت لازم است چه ویژگی هایی داشته باشد؟ چگونه قابل اعتماد است؟

مفهوم مهمی به نام وبسایت

امروز از چند وب سایت بازدید کرده اید؟ چه به دنبال یک دستور غذای جدید برای شام باشید و چه به دنبال «چگونه عکس‌های بهتری از املاک بگیریم»، فقط می‌توانم تصور کنم که زیاد بازدید کرده‌اید. بهترین وب سایت ها آن هایی هستند که به سادگی قابل جستجو هستند، اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید در اختیار شما قرار می دهند و دارای قالب و طراحی آسان برای پیمایش هستند. از آنجا که نتیجه یک مطالعه نشان می دهد، 44 درصد از خریداران خانه به فهرست های آنلاین به عنوان اولین گام در فرآیند خرید خانه نگاه می کنند، بنابراین وب سایت ابزاری کلیدی است که می توان از آن برای دستیابی به مشتریان بالقوه، انتشار اخبار کسب و کار و به اشتراک گذاری لیست ویلاها و املاک موجود برای فروش هستند استفاده نمود. یک وب سایت تمیز و جذاب از نظر بصری است که تصاویر با کیفیت بالا و چیدمان حرفه ای ارائه می دهد و اما کاربر چگونه حرفه ای بودن چنین سایتی را تشخیص دهد؟

آپلود ویدئو

وقتی صحبت از وب سایت های ارائه خدمات همچون سایت فروش ویلا به میان می آید، آپلود ویدئو ضروری است. ویدیوهای گشت ملکی به کاربر این امکان را می دهد که احساس کند واقعاً خودش در ملک است در حالی که نیست یا حتی به او اجازه می دهد پروژه ای را که هنوز ساخته نشده و ایده هایش را در سر می‌پروراند، تجربه کند. تعبیه وبلاگ و ارائه اطلاعات نو و غیرتکراری در خصوص جاذبه های شهر، رستوران های محلی، مراکز تفریحی، پارک ها و سایر نقاط دیدنی، می توان کاربران را به ملک جذب کرد بهرحال تمام کاربرانی که روی یک سایت مشاور املاک کلیک کرده اند، رویای خرید ویلا (دارایی) یا سرمایه گذاری را در سر می پرورانند و امنیت و نوع خدمات و امکاناتی که شهر مقصد دارد می تواند تصمیم وی را شدیداً دستخوش تغییر سازد. بنابراین این امر برای تصمیم گیرندگان خارج از شهرهای شمالی که کمتر با شهر و محله های آن آشنایی دارند، واقعاً موثر است و یک ملاک تصمیم گیری برایشان به حساب می آید چون هرچقدر تلاش کنیم از طریق کلمات رنگ شکوفه ها و نحوه غروب آفتاب را در سرخرود یا چمستان تشریح کنیم اما ذره ای از نظر خروجی با یک ویدئو که رسماً آن زیبایی را به تصویر می کشد برابری نخواهد کرد. وجود وبلاگ، نوع محتوا و آپدیت بودن مطالب یک نکته مهم و کلیدی است.

در دسترس

بایستی سایت یک لیست برجسته در صفحه اصلی خود و همچنین لینک هایی به لیست ویلا ها و زمین های موجود برای خرید داشته باشد، این امر جستجوی را برای مشتریان بالقوه آسان می کند. واقعیت این است که مخاطب یک نگاه سریع به سایت می اندازد و اگر محتوا سایت را در رفع نیازهایش ناتوان ببیند به سرعت سراغ سایت دیگری خواهد رفت. انتظار می رود سایت مشاورین املاک با اختصاص کلمات کلیدی از پیش تعیین شده و واژه هایی که به کررات توسط مخاطب جستجو می شود، مانند ویلا استخردار، ویلا ارزان، فرد را در یافتن فهرست‌هایی که به آن علاقه دارند، یاری کنید. این عبارت های کلیدی مفید و مورد علاقه کاربر، به آنچه خریداران در منطقه شما جستجو می کنند بستگی دارد. بهتر است کلمات کلیدی مختلف را بررسی کنید و محبوبیت هر یک را دنبال کنید تا ببینید کدام گزینه در میان مخاطبان شما محبوب تر است. برخی از جستجوهای مهم و برجسته که انتظار می رود سایت مشاور املاک داشته باشد از این قرارند: محدوده قیمت، امکانات رفاهی، محله‌ ها یا مناطق متفاوت است.

ارتباط با ما

حتماً در صفحات اصلی و ورودی راه ‌هایی برای ارتباط افراد با مشاورین املاک وجود داشته باشد و کاربر بی این که نیاز باشد برای پیدا کردن اطلاعات تماس شما تلاش کند، آن را یافته و سریعا ارتباط بگیرد. چت های آنلاین گوشه وبسایت یک راه مطمئن است به ویژه زمانی که یک پشتیبان آنلاین همیشه آماده پاسخگویی است (در برخی از سایت ها به محض باز کردن صفحه اصلی سایت، یک فرم پاپ آپ ظاهر می شود که شما را به سایت او خوش آمد می گوید و از شما می پرسد که آیا می تواند به شما کمک کند یا نه، این چیزی است که کاربر می خواهد). شماره تلفن و آدرس ایمیل سایت به راحتی در هر صفحه قابل مشاهده و دسترسی باشد برای این کار کافی است چنین اطلاعاتی در هدر و بالای صفحه ، پاورقی یا نوار های کناری تعبیه شوند. همچنین باید فرم‌ های تماس در وب‌سایت وجود داشته باشد تا هر کسی که می‌خواهد اطلاعات بیشتری در مورد فهرست، نوع ویلاها یا سایر اطلاعات داشته باشد، بتواند اطلاعات تماس خود را برای مشاور املاک ارسال کند تا آن ها بتوانند در اسرع وقت با فرد متقاضی ارتباط برقرار کرده و مشاوره های لازم را در اختیار وی قرار دهند. این فرم از بازدیدکنندگان سایت می‌خواهد نام، اطلاعات تماس و ساعاتی از روز را که می‌خواهند با آن ها تماس گرفته شود، پر کنند. این یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبین جدید است.

صفحه درباره ما

مشاورین املاک بایستی یک صفحه درباره ما داشته باشند که به سوالاتی پاسخ می دهد که خریداران و فروشندگان واقعاً می خواهند در مورد آن ها بدانند. برخی از بزرگترین سوالاتی که در ذهن تمام کاربران وجود دارد و دوست دارند از صاحبین وبسایت بپرسند ممکن است مواردی مانند: چقدر منطقه را می شناسید؟ چرا ما باید به شما اعتماد و با شما کار کنیم؟ چقدر پاسخگو هستید؟ ما از شما چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟ چقدر تجربه دارید؟ آیا تخصص یا جایگاه خاصی دارید؟ در حالی که انتظار می رود این صفحه با اطلاعات مرغوب و دست اول در اختیار همه کاربران باشد، ممکن است نیاز باشد مشاورین املاک، اطلاعات کلی در مورد کارهایی که نمایندگان املاک و مستغلات انجام می دهند و نقش مهمی که در یک معامله ایفا می کنند را درج کنند و صادقانه و حرفه ای مسئولیت ها و فعالیت های خود را برای مخاطبین تشریح نمایند. این وب سایت ها نیازی نیست تفاوت های خیلی عجیب و غریبی با دیگر سایت های اینترنتی داشته باشند اما نوع محتوا و کیفیت و بروز بودن مطالب است که کاربر را خاطر جمع می سازد یک تیم متخصص و مسئول در پشت پرده در حال فعالیت هستند.

طراحی Responsive

طراحی وب سایت واکنش گرا یا responsive، به این معنی است که سایت شما اندازه خود را بسته به اندازه صفحه نمایشی که بازدید کننده آن را مشاهده می‌کند تنظیم می کند. کاربران می ‌توانند از هر دستگاهی به وب‌سایت دسترسی داشته باشند، که تجربه کاربر را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. منبع: اول خونه