کدام آپارتمان‌ها در تهران طرفدار بیشتری دارند؟

کدام آپارتمان‌ها در تهران طرفدار بیشتری دارند؟

کدام آپارتمان‌ها در تهران طرفدار بیشتری دارند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، اواخر پاییز سال گذشته بود که دولت تصمیم گرفت با توجه به سیر صعودی و بی‌سابقه قیمت مسکن دیگر آماری در خصوص قیمت و تعداد معاملات از این بازار منتشر نکند.

براساس آخرین گزارش بانک مرکزی که در آذرماه سال گذشته منتشر شد، متوسط قیمت مسکن حدود ۴۸میلیون تومان و مناطق ۲، ۵ و ۱۰ همسو با ماه‌های قبل جزو پرطرفدارترین مناطق تهران اعلام شد.

اکنون براساس گفته کارشناسان متوسط قیمت مسکن در تهران از ۶۰ میلیون تومان عبور کرده و اطلاعات دیگری به طور رسمی از معاملات در دسترس نیست.

با این حال براساس داده‌هایی که پلتفرم دیوار به‌طور اختصاصی در اختیار تجارت‌نیوز قرار داده است، آمارهایی از سهم آگهی‌های فروش آپارتمان به تناسب سال ساخت و متراژ در شهر تهران اعلام شده است.

سهم آگهی‌های فروش آپارتمان براساس سال ساخت

آمارهای دیوار نشان می‌دهد طی فاصله زمانی اول فروردین ۱۴۰۲ تا ۲۵ تیر ۱۴۰۲ سهم آگهی‌ آپارتمان‌هایی با عمر یک سال در شهر تهران ۲۲.۲درصد، آگهی‌ آپارتمان‌های دو تا پنج سال ۱۴.۵درصد، ۶ تا ۱۰ درصد ۱۸.۴درصد، ۱۱ تا ۱۵ سال ۱۵.۳درصد، ۱۶ تا ۲۰ سال ۱۹درصد، ۲۱ تا ۲۵ سال ۶.۵ درصد و از ۲۵ سال به بالا ۳.۷درصد بوده است.

سهم آگهی‌های فروش آپارتمان هر شهر در دسته‌های متراژ

همان‌طور که گفته شد دسته‌ای از آمارها به متراژ خانه‌های آگهی از بازه اول فروردین ۱۴۰۲ تا ۲۵ تیر ۱۴۰۲ اختصاص داده شده است.

بر این اساس، خانه‌های کوچک‌متراژ و نهایتا تا ۵۰ متر سهمی ۹درصدی بین آگهی‌های فروش دارد و از سوی دیگر سهم آپارتمان‌های ۵۱ تا ۷۵ متر نیز ۲۸درصد بوده است.

در ادامه سهم آپارتمان‌های ۷۶ تا ۱۰۰ متر ۲۱ درصد، ۱۰۱ تا ۱۲۵ متر ۱۶.۸ درصد، ۱۲۶ تا ۱۵۰ متر ۱۰.۶ درصد، ۱۵۱ تا ۲۰۰ متر ۸.۴ درصد، ۲۰۱ تا ۵۰۰ متر ۵.۵ درصد، ۵۰۱ تا هزار متر ۰.۲ درصد بوده است.

همچنین آپارتمان‌هایی با متراژ بیشتر از هزار متر تنها سهمی ناچیز در حد ۰.۰۴ درصد داشته‌اند.

استناد به داده‌هایی که به آن اشاره شد، بیانگر آن است که فروش آپارتمان‌های کوچک‌متراژ بین ۵۱ تا ۷۵ متر عرضه بیشتری در بازار داشته و فروشنده بیشتری نیز برای آن وجود داشته است.

از سوی دیگر مانند ترتیب سال ساخت آپارتمان‌ها بازه زمانی اول تیر ۱۴۰۱ تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ با بازه قبلی چندان تفاوتی ندارد و آپارتمان‌های با متراژ ۵۱ تا ۷۵ متر با سهمی ۲۶.۷درصدی بیشترین آمار را دارد.

در این بین آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ در حدود هزار متر به بالا با ۰.۰۴ درصد آگهی فروش کمترین عرضه را در بازار داشته‌اند.

عرضه آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در تهران

بنابراین براساس آنچه آورده شده از فروردین سال گذشته آپارتمان‌هایی با متراژ کوچک ۵۱ تا ۷۵ متر بیشترین عرضه و بنابراین بیشترین معامله را در بازار مسکن تهران داشته‌اند.

از سوی دیگر، آپارتمان‌های نوساز نیز آگهی فروش بیشتر داشته و آپارتمان‌هایی با عمر بیشتر از ۲۵ سال نیز در حال خروج از بازار معاملات هستند.

برای مشاهده ی آگهی های اجاره آپارتمان در سوهانک ، اجاره آپارتمان در ولنجک ، اجاره آپارتمان در قیطریه ، اجاره آپارتمان در نیاوران ، اجاره آپارتمان در دارآباد ، اجاره آپارتمان در الهیه ، اجاره آپارتمان در تجریش ، اجاره آپارتمان در محمودیه ، اجاره آپارتمان در سه راه اقدسیه ، اجاره آپارتمان در آجودانیه ، اجاره آپارتمان در مینی سیتی ، اجاره آپارتمان در بام تهران ، اجاره آپارتمان در اوین ، اجاره آپارتمان در زعفرانیه ، اجاره آپارتمان در فرمانیه ، اجاره آپارتمان در اراج ، اجاره آپارتمان در ازگل ، اجاره آپارتمان در چیذر ، اجاره آپارتمان در جعفرآباد ، اجاره آپارتمان در دزاشیب ، اجاره آپارتمان در کاشانک ، اجاره آپارتمان در حکمت ، اجاره آپارتمان در جماران ، اجاره آپارتمان در حصار بوعلی ، اجاره آپارتمان در رستم آباد ، اجاره آپارتمان در شهرک شهید چمران ، اجاره آپارتمان در امانیه ، اجاره آپارتمان در کامرانیه ، اجاره آپارتمان در جماران ، اجاره آپارتمان در باغ فردوس ، اجاره آپارتمان در پارک وی ، اجاره آپارتمان در صاحبقرانیه ، اجاره آپارتمان در ولیعصر ، اجاره آپارتمان در بلوار گلها ، اجاره آپارتمان در دارآباد ، اجاره آپارتمان در بلوار نیروی هوایی ، اجاره آپارتمان در فلاحی ، اجاره آپارتمان در گلاب دره ، اجاره آپارتمان در رستم آباد ، اجاره آپارتمان در بزرگراه بابایی ، اجاره آپارتمان در بلوار شاهد ، اجاره آپارتمان در بلوار بسیج ، اجاره آپارتمان در نخل ، اجاره آپارتمان در آبادان ، اجاره آپارتمان در بلوار اوشان ، اجاره آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، اجاره آپارتمان در نارنجستان ، اجاره آپارتمان در موحد دانش ، اجاره آپارتمان در شریعتی ، اجاره آپارتمان در پیراسته ، اجاره آپارتمان در بلوار کاوه ، اجاره آپارتمان در با هنر ، اجاره آپارتمان در عمار ، اجاره آپارتمان در بلوار آفریقا ، اجاره آپارتمان در اسفندیار ، اجاره آپارتمان در میدان قدس ، اجاره آپارتمان در صابونیان ، اجاره آپارتمان در باغ فردوس ، اجاره آپارتمان در استانبول ، اجاره آپارتمان در شهرک البرز ، اجاره آپارتمان در بلوار اوشان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

منبع: اتاق خبر دیوار