ویلا سازی در کدام منطقه مازندران بهتر است

ویلا سازی در کدام منطقه مازندران بهتر است

ویلا سازی در کدام منطقه مازندران بهتر است

سطح امکانات رفاهی و زندگی در شهرهای زیبا و خوش آب و هوای استان مازندران، بسیار بالا و مطلوب بوده و همچنین نزدیکی آن به پایتخت کشور، این استان را به هدف مناسبی جهت ساخت و ساز و خصوصا ویلا سازی تبدیل نموده است. امروزه در اکثر شهرها و روستاهای مازندران شاهد رونق ویلاسازی هستیم، اما برخی مناطق در این زمینه محبوب‌تر و شناخته شده‌تر هستند. ساخت ویلا نیاز به شناخت تخصصی منطقه مورد نظر دارد، بنابراین اگر به فکر ساخت ویلا در شمال و مازندران هستید، بهتر است با یک گروه مجرب در این زمینه مشورت نمایید. یکی از شعب گروه ساختمانی درآوید، در استان مازندران وجود دارد و با توجه به سابقه بی‌نظیر و تجربه بالای این گروه در زمینه ویلاسازی در مازندران، می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

معروفترین شهرهای مازندران برای ویلا سازی

انتخاب بهترین منطقه برای ویلاسازی به نکات مختلفی از جمله بودجه، مناظر اطراف، نزدیکی به شهر، نوع ویلا، رونق ساخت و ساز و… بستگی خواهد داشت. با توجه به فاکتورهای موثر در این امر، مناطق خاصی توجه سازندگان و خریداران بیشتری را به خود جلب می‌کند. با ما در ادامه این مقاله از سایت درآوید همراه شوید تا با تعدادی از بهترین مناطق مازندران برای ویلا سازی بیشتر آشنا شویم، همچنین میتوانید نسخه کامل مقاله کدام شهر مازندران برای خرید ویلا بهتر است ؟ را در سایت درآوید مطالعه کنید.

نوشهر

شهر توریستی نوشهر از محبوب‌ترین شهرهای مازندران برای ساخت و خرید ویلاست، ویلاهای این شهر دارای تنوع زیادی از قبیل ویلای شهرکی، ساحلی و جنگلی بوده و از ویلاهای لوکس گرفته تا ویلاهایی با قیمت‌های ارزان‌تر و مناسب‌تر در نوشهر، ساخته و فروخته می‌شوند. نوشهر فاصله نزدیکی با تهران دارد و وسعت مناسب آن نیز باعث شده که هنوز ساخت ویلا در این منطقه اشباع نشده و برعکس رونق بیشتری هم داشته باشد.

رامسر

عروس شهرهای استان مازندران، که در نزدیکی تنکابن نیز قرار دارد، رامسر است، شهری خوش آب و هوا که دارای ویلاهایی لوکس با طراحی منحصر بفرد و زیبا بوده و در این شهر امکان ساخت ویلاهای ساحلی و ویلاهای جنگلی نیز وجود دارد. ویلاهای لوکس رامسر که به کاخ ویلا نیز شهرت دارند، معمولا دارای متراژ بالای 1000متر هستند. همچنین در مرکز شهر رامسر ویلاهایی با متراژ پایین‌تر وجود دارند. بطورکلی این شهر دارای امکانات رفاهی و جاذبه‌های گردشگری مناسبی است، که خرید ویلا در آن به سرمایه بسیار بالایی نیاز دارد.

رویان

شهر رویان در مازندران، یک شهر ساحلی و گران قیمت محسوب می‎شود. اکثر مسافران نام رویان یا علمده را شنیده‌اند، در این شهر هم ویلاهای لوکس و هم ویلاهای معمولی ساخته می‌شوند. رویان برای کسانی که قصد ساخت ویلای شهرکی داشته باشند موقعیت بسیار خوبی دارد؛ شهرک ماهان، شهرک کوشا، شهرک فردوس، شهرک افرا، شهرک مهندسین، شهرک ویلاشهر، شهرک اروشا، شهرک صدف و… همگی از شهرک‌های این منطقه هستند، که مکان مناسبی برای ساخت و خرید ویلا محسوب می‌شوند. در رویان ساخت و خرید ویلا، نکات مثبت دیگری همچون چشم انداز و مناظر زیبا برای ویلاها، فاصله کم از مناطق ساحلی و جنگلی، تنوع قیمت زمین برای ساخت ویلا، سرمایه گذاری پر سود و… نیز خواهد داشت.

چالوس

چالوس از قدیمی‌ترین شهرهای مازندران است. این شهر به شهرهای رامسر و نمک آبرود نزدیک بوده و امکان ساخت و خرید ویلا یا زمین، با بودجه کم نیز در چالوس مهیاست. چالوس با شهر تهران فاصله کمی دارد و همیشه از مقاصد پرطرفدار گردشگران تهرانی محسوب می‌شود. اما ترافیک شدید در تعطیلات، بافت قدیمی چالوس و تراکم بالای ساختمان در آن، از ویژگی‌های منفی‌ای است، که باید در نظر بگیرید.

چلک

چلک در ۱۱ کیلومتری نوشهر قرار دارد، این شهر دارای ویلاهای لوکسی با ویوی بسیار زیباست. آب و هوای خوب و موقعیت جغرافیایی شهر چلک، قرار گرفتن در ارتفاعات، طبیعت بی‌نظیر و بکر، فاصله کم از دریا و امکانات رفاهی بالا از نقاط قوت این شهر در مساله ساخت و ساز است؛ البته ویلاهای چلک در مقایسه با شهرهای دیگر مازندران دارای قیمت بیشتری هستند. رطوبت پایین در چلک نیز یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت در منطقه شمالی به شمار می‌رود. اکثر ساکنین این شهر افرادی غیربومی بوده که جهت سرمایه گذاری به چلک آمده‌اند. شهرستان چلک به دو بخش چلک سفلی و چلک علیا تقسیم می‌گردد. می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت و خرید ویلا در این شهر، کم ریسک و مطمئن است.

تنکابن

قدمت تنکابن بیش از ۳۰۰۰ سال بوده و این شهر دارای جاذبه‌های توریستی زیادی است. آب و هوای خوب و امکانات مناسب زندگی، نیز محبوبیت تنکابن را در بین خریداران ویلا بیشتر کرده است. قیمت ویلاها در تنکابن معمولا مناسب و ارزان است، البته با توجه به تاثیر موقعیت جغرافیایی ویلا بر قیمت آن، ساخت و خرید ویلا در حاشیه ساحل به بودجه بیشتری نیاز دارد.

متل قو

متل قو نامیست که از گذشته تاکنون در بین گردشگران بسیار معروف بوده و همگی با این منطقه خاطره‌انگیز استان مازندران آشنا هستند، در حقیقت نام این شهر معروف شمالی، سلمان شهر است که با عنوان متل قو شناخته شده است. وسعت متل قو تقریبا کم و کوچک بوده و معمولا شهر شلوغ و پرتراکمی است. در متل قو برای سرمایه‌گذاری در زمینه خرید یا ساخت ویلا، باید حدودا بودجه زیادی داشته باشید، این شهر در نوار ساحلی، دارای ویلاهای گران قیمت بی‌شماری است اما با نزدیک شدن به مناطق شهری قیمت‌های ویلا به نسبت ساحل کاهش خواهد یافت؛ بیشتر ساکنین متل قو را افراد غیربومی تشکیل می‌دهند، که برای تفریح و تعطیلات به این شهر سفر می‌کنند.

چمستان

شهر چمستان، شهری کوچک با مناظر بکر و زیبا در استان مازندران بوده، که دارای پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی است و آینده رو به رشد و پیشرفتی برای آن وجود دارد. سازندگان ویلا در موقعیت جنگلی چمستان به صرف هزینه بالایی نیاز ندارند و می‌توانند متراژ بالایی از زمین لازم برای ساخت ویلا را خریداری نمایند. جهت ساخت ویلا در چمستان، باید از دهیاری به جای شهرداری، مجوز گرفت که هزینه کمتری برای سازنده خواهد داشت.

ایزدشهر

شهرک‌های زیادی در ایزدشهرموجودند و صنعت گردشگری نیز در این شهر بسیار پویاست، این شهر نیز همچون اکثر شهرهای شمالی، دارای طبیعت زیبایی در کنار دریا و جنگل است و امکان خرید ارزان ویلا و زمین نیز در آن وجود دارد. ایزدشهر با چمستان و نورهمجوار است و شعبه شمال گروه ساختمانی و سرمایه گذاری درآوید نیز در مازندران و در ایزدشهر واقع شده است.