نظام آباد تهران

نظام آباد تهران

نظام آباد تهران

محدوده محله نظام آباد شامل محله‌های حشمتیه و مجیدیه در شمال ، محله‌های نیرو هوایی و وحیدیه در جنوب ، بزرگراه صیاد شیرازی در غرب و خیابان گلشن دوست در شرق می‌شود.

تاریخچه نظام آباد تهران

قبل از سال 1320 زمین‌های نظام آباد به صورت تپه و زمین‌های بایر بوده و روستا کوچکی به نام حسین آباد در آنجا وجود داشته. بعد از مدتی ناصرالدین شاه کاخ عشرت آباد رو در مجاورت این روستا بنا کرد که در زمان رضا شاه این کاخ به پادگان تبدیل شد که باعث شد افراد زیادی برای کار در پادگان به آنجا مهاجرت کنند. این پادگان در سال‌های 1330 به ساختمان‌های مسکونی تبدیل شد.

علت نامگذاری منطقه نظام آباد

به گفته ساکنین قدیمی این منطقه در گذشته به علت اینکه به پادگان نزدیک بوده و سربازان زیادی در این منطقه رژه می‌رفتن و حتی مراسمات نظامی در این منطقه اجرا میشده ، نام این منطقه رو نظام مافی گذاشتند. اما بعد از آن نام این منطقه به نظام آباد تغییر پیدا کرد.

موقعیت جغرافیایی

منطقه نظام آباد از سمت شمال به رسالت و از سمت غرب به مجیدیه و از شرق به نارمک و تهران نو و همچین از سمت جنوب به محله امام حسین منتهی میشه. یکی از مهم‌ترین میدان‌های نظام آباد ، میدان امام حسینه که در واقع اصلی‌ترین میدان نظام آباده. از خیابان‌های دیگه این منطقه میشه به خیابان‌های سبلان ، پازوکی ، وحیدیه ، ارباب مهدی که از مهم‌ترین خیابان‌های این منطقه هست ، اشاره کرد.

دسترسی در محله نظام آباد چگونه است؟

برای خرید خانه در نظام آباد قطعا داشتن امکانات و دسترسی‌ مهمه. دسترسی به منطقه نظام آباد قبلا فقط از طریق میدان بهارستان امکان پذیر بود. اما با پیشرفت و گسترش خیابان‌ها در حال حاضر راه‌ها و میدان‌های زیادی برای رسیدن به این منطقه وجود داره. همچنین این محله 5 ایستگاه مترو هم داره. این ایستگاه‌ها ، ایستگاه امام حسین ، ایستگاه شهید مدنی ، شیرازی و ایستگاه بزرگراه رسالت هستند. جالبه بدونید که مراکز متعدد تجاری هم در این منطقه وجود داره که به راحتی میشه به اون‌ها دسترسی داشت.

ترافیک منطقه

از آنجایی که تهران شهر شلوغ و پر ترافیکی به شمار میاد منطقه نظام آباد هم از این امر مستثنی نیست و در ساعاتی از روز ترافیک‌های نسبتا سنگینی داره. همان طور که می‌دونید وجود ترافیک باعث افزایش آلودگی هوا و همچنین آلودگی صوتی میشه. پس به این منظور برای جلوگیری از افزایش ترافیک و آلودگی ، شهرداری این منطقه رو با کمک طرح ترافیک به صورت زوج و فرد تفکیک کرده است.

امکانات منطقه

در هر محله‌ای امکانات محله مهم‌ترین مسئله محسوب میشه و ارزش موقعیت ملک رو بالا می‌بره. در ادامه امکانات این منطقه برای شما بیان شده است.

مراکز خرید

در منطقه نظام آباد مراکز خرید متعددی وجود داره و دسترسی به اون‌ها راحته. از مراکز خریدی که میشه به اون دسترسی پیدا کرد بازار بزرگ نظام آباد ، پاساژ خوش قدم ، مرکز خرید تیراژه 2 ، مرکز خرید امیر ، فروشگاه جانبو وفروشگاه‌ کوروش هست.

مراکز درمانی

داشتن مراکز درمانی در منطقه امری حیاتیه و منطقه نظام آباد از این امر مستثنی نیست. در نزدیکی میدان امام حسین بیمارستان امام حسین واقع شده و علاوه بر آن خانه سلامت ، پایگاه بهداشت شمیرانی و مرکز سالمندان از امکانات درمانی این منطقه محسوب میشه.

تفریح‌گاه‌های منطقه‌ نظام آباد

وجود سینما شاهد و بوستان‌های نظام آباد از مکان‌هایی هست که افراد برای گذران اوقات فراغت خودشون می‌تونن از آن استفاده کنن. همچنین وجود ورزشگاه سلمان فارسی مکانی رو فراهم کرده که افراد ساکن این منطقه برای ورزش و تفریح استفاده می‌کنن.

مراکز مذهبی

وجود مساجد از دیگر امکانات منطقه نظام آباد هست. در این منطقه 3 مسجد و 5 حسینیه وجود داره که در آن نماز و در مناسبات مذهبی برنامه‌های ویژه‌ای برگزار مشه. همچنین بزرگ‌ترین مسجد این منطقه ، مسجد امام حسینه که از اهمیت ویژه‌ای برخورداره.

مراکز آموزشی نظام آباد

منطقه نظام آباد به علت وجود مراکز آموزشی برای خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارن بسیار مناسبه تا برای رفت و آمد نیاز نباشه مسافت طولانی رو طی کنن. از مراکز آموزشی موجود در این منطقه میشه به متوسطه فنی آزاد فلسطین ، متوسطه کار و دانش شهید باهنر ، دبستان دخترانه شهید علی گل ، دبستان پسرانه شهید کرکه آبادی و دبستان پسرانه شهید داودآبادی اشاره کرد. همچنین علاوه بر دبستان و دبیرستان ، دانشگاه و موسساتی هم در این منطقه وجود داره. دانشگاه فنی شهید شمسی پور و دانشکده علوم توان‌بخشی شهید بهشتی از موسسه آموزش‌های عالی در منطقه نظام آباد هستند.

فرهنگ نظام آباد تهران

به طور کلی مناطق شرق تهران مناطقی مذهبی و سنتی محسوب میشن. به همین منظور نظام آباد یک منطقه مذهبی به شمار میاد و در مناسبت‌های مذهبی ، مراسم‌های زیادی داره. همچنین دسته‌های این منطقه معروفه و دسته‌ها و هیات‌های زیادی در این منطقه برگزار میشه. افراد ساکن نظام آباد ، افراد نسبتا قدیمی هستن که از گذشته در آن ساکن بودن. البته ناگفته نماند که بعد از گران شدن مناطق دیگه تهران ، ساکنان این منطقه به علت مناسب بودن قیمت این منطقه ، افزایش پیدا کردن.

برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در تهرانپارس ، خرید خانه در نارمک ، خرید خانه در حشمتیه ، خرید خانه در نظام آباد ، خرید خانه در وحیدیه ، خرید خانه در مدائن ، خرید خانه در مداین ، خرید خانه در خیابان مدنی ، خرید خانه در هفت حوض ، خرید خانه در سبلان شمالی ، خرید خانه در نارمک ، خرید خانه در استاد حسن بنا ، خرید خانه در تیر انداز ، خرید خانه در حجربن عدی ، خرید خانه در خیابان بخت آزاد ، خرید خانه در جاده دماوند به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.