محله کاشانک تهران

محله کاشانک تهران

محله کاشانک تهران

کاشانک در منطقۀ 1 شهرداری تهران قرار داره ، یکی از بهترین مناطق تهران که با بالاشهر بودنش شناخته شده است. محلۀ کاشانک از سمت شمال به رشته کوه البرز ، از شرق به دارآباد ، از غرب به کاخ نیاوران و از جنوب به اقدسیه می‌رسه. با استفاده از نقشۀ زیر میتونین به بررسی دقیق‌تر کاشانک و خیابان‌های اطرافش بپردازین.

کاشانک تهران

داستان محلۀ کاشانک هم حکایت همیشگی ناصرالدین شاهه و یکی از سوگلی‌هاش که از قبلۀ عالم(!؟) ، حکمرانی کاشان رو درخواست کرده (واقعاً چه پیش نیازهای سختی داشته حکمرانی یک شهر در اون زمان!!) و ناصرالدین شاه تقاضای سوگلی رو جواب داده و با بخشیدن یه سری زمین در کنار رشته کوه البرز ، قضیه رو جمع و جور کرده. اون زمین‌ها اسمشون کاشانک شده ، باغ‌هایی که بعد تبدیل به یک محلۀ باصفا شدن!
طایفه‌های طائی ، امینیان و بعدها بیاتی ، ناطقیان و خیری به این محله کوچ کردن و رفته رفته پول از پاروهاشون بالا رفت! همین شد که امروز کاشانک به یکی از بهترین گزینه‌ها برای «خرید آپارتمان در تهران» تبدیل شده.

خیابان‌های مهم کاشانک تهران

خیابان موحد دانش ، خیابان منجیل ، خیابان سپند ، خیابان صبوری ، خیابان پور ابتهاج ، خیابان سباری و خیابان شهید خویی از مهم‌ترین خیابان‌های کاشانک هستن. بازار اجاره ، خرید و فروش خونه در این خیابون‌های کاشانک رونق به خصوصی داره.

بهترین و معروف‌ترین منطقۀ کاشانک تهران

در کاشانک همبستگی به خصوصی میان اهالی اصیل محله و خیابان‌هاش وجود داره. همین یکپارچگی بافت محله ، سبب رونق خرید و اجارۀ آپارتمان در کاشانک شده.
در این بین برخی از منطقه‌های کاشانک از محبوبیت بیشتری برخوردار هستن. به عنوان مثال خیابان صبوری بهترین خیابان منطقۀ کاشانک شناخته میشه.

آب و هوای کاشانک

بارزترین ویژگی منطقۀ کاشانک ، آب و هوای بی‌نظیرشه. نزدیکی به رشته کوه البرز و کاخ نیاوران باعث وجود اکسیژن فراوان در این محله شده. همین سبب شده که کاشانک تبدیل بشه به یک گزینۀ مناسب برای افرادی که از آلودگی هوای تهران فراری هستن.

قیمت

با شرایط این روزهای بازار مسکن ایران ، انتطار قیمت‌های پایین از هیچ محله‌ای با شرایط مناسب زندگی نمیشه داشت. در نتیجه شما با گرون‌ترین خریدتون برای خونه مواجه هستین. اما در این بین برخی محلات تهران با قیمت‌هایی سرسام‌آور در این بازار حضور دارن. در حالی که محلاتی هم هستن که از قیمت‌های مناسب‌تر برای خرید و اجارۀ خونه بهره‌منده. محلۀ کاشانک تهران ، یکی از این محلاته که گزینۀ خوبی برای خرید خونه در تهرانه ، نه تمام نقاطش اما مناطقی رو هم داره که خانه‌هایی با قیمت مناسب‌تر داشته باشه. قیمت خرید آپارتمان در کاشانک تهران ، در مهر ماه 99 ، از حدود متری 27 میلیون تومان شروع میشه و به حدود متری 130 میلیون تومان هم می‌رسه!

دسترسی

کاشانک از بابت دسترسی در شرایط خوبی قرار داره. ایستگاه متروی نوبنیاد در نزدیکی کاشانک قرار داره علاوه بر اون ، کاشانک دارای خطوط اتوبوس و تاکسی فراوانیه و کلاً محله خلوتی به شمار میاد. پس اگه رفت و آمدتون با ماشین شخصی یا وسایل نقلیۀ عمومی است ، خیالتون از بابت کاشانک راحت باشه.

امکانات

مراکز خرید کاشانک : مجتمع تجاری عرش آجودانیه ، مجتمع تجاری آوا سنتر ، مرکز خرید دنیای جواهر ، مرکز خرید پارک سنتر ، بازار صدف ، مجتمع تجاری اقدسیه و مجتمع تجاری صاحبقرانیه از مراکز خرید کاشانک هستن. مراکز آموزشی کاشانک : مؤسسۀ آموزش عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی ، دبستان دانش ، مدرسه لاجوردی ، هنرستان خاورمنش ، دبیرستان شاهد صابرین و مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی از مراکز آموزشی کاشانک به شمار میان. مراکز درمانی محدودۀ کاشانک : بیمارستان نور افشار ، بیمارستان فرمانیه ، بیمارستان رضائی ، کلینیک میمنت ، درمانگاه رضویه ، درمانگاه حصار بوعلی و کلینیک آپاما از مراکز درمانی محدودۀ کاشانک هستن. مساجد و مراکز دینی کاشانک : مسجد جامع ولیعصر و حسینیۀ نیاوران از مراکز درمانی کاشانک هستن. مراکز ورزشی کاشانک : مجموعۀ ورزشی رویال اقدسیه ، باشگاه بانک ملی ، باشگاه میثاق آجودانیه ، باشگاه جوان ، زمین روباز چمن مصنوعی ، سالن ورزشی هیربد ، زمین تنیس ایران ، آکادمی اسکیت میثاق ، باشگاه انعطاف و باشگاه فیزیک از مراکز ورشی کاشانک هستن.

طبیعت گردی

مجموعۀ کاخ نیاوران شامل کاخ اختصاصی نیاوران ، کاخ صاحبقرانیه و موزۀ حوضخانه ، کوشک احمدشاهی ، موزۀ جهان نما ، کتابخانۀ اختصاصی ، موزۀ خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران و باغ کتیبه‌هاست که یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی کاشانکه. یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این محله ، چنار مسجد وليعصر است. قدمت اين درخت به 500 تا 600 سال قبل برميگرده و قطرش در حدود 3 متره و داخل آن به شكل يك اطاقک زيباست. موزۀ طبیعت و حیات وحش ایران هم در نزدیکی این محله قرار داره.

برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در شهرک غرب ، خرید خانه در سعادت آباد ، خرید خانه در ونک ، خرید خانه در اوین ، خرید خانه در درکه ، خرید خانه در نصر ، خرید خانه در گیشا ، خرید خانه در صادقیه ، خرید خانه در شهرآرا ، خرید خانه در ستارخان ، خرید خانه در کوی فراز ، خرید خانه در فرحزاد ، خرید خانه در طرشت ، خرید خانه در بلوار ایوانک ، خرید خانه در سلسبيل ، خرید خانه در پردیسان ، خرید خانه در تیموری ، خرید خانه در شادمهر ، خرید خانه در بلوار فرحزادی ، خرید خانه در بهبودی ، خرید خانه در بلوار پاکنژاد ، خرید خانه در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید خانه در اشرفی اصفهانی ، خرید خانه در بلوار سیمون بولیوار ، خرید خانه در خیابان اسکندری ، خرید خانه در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید خانه در بزرگراه حکیم ، خرید خانه در بزرگراه جناح ، خرید خانه در بزرگراه شهید همت ، خرید خانه در شهدای شرکت برق ، خرید خانه در بلوار پیام ، خرید خانه در بلوار شقایق ، خرید خانه در بزرگراه یادگار امام ، خرید خانه در سرو شرقی ، خرید خانه در سرو غربی ، خرید خانه در کوهستان ، خرید خانه در فلاح زاده ، خرید خانه در لاله ، خرید خانه در جانبازان ، خرید خانه در بلوار سازمان آب ، خرید خانه در گلاب ، خرید خانه در صالحی ، خرید خانه در اکبری ، خرید خانه در خیابان آذربایجان ، خرید خانه در خیابان جمهوری ، خرید خانه در خيابان ناهيد ، خرید خانه در دریان نو ، خرید خانه در خیابان ارومیه ، خرید خانه در سپهر ، خرید خانه در کوهستان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.