محله فرحزاد : آشنایی صفر تا صد با این محله

محله فرحزاد

محله فرحزاد : آشنایی صفر تا صد با این محله

محله فرحزاد یکی از محله‌های خوش آب و هوا و دنج شمال پایتخت است که در منطقه ۲ تهران واقع شده است. دیگر امروزه کمتر کسی وجود دارد که نام این محله و آب و هوای عالی آن به گوشش نخورده باشد. قرارگیری فرحزاد در کوهپایه‌های البرز و هم چنین برخورداری از فضای سبزهای متعدد موجب شده تا وضعیت هوایی این محله یک سر و گردن از سایر محله‌های پایتخت بهتر باشد.

محله فرحزاد کجاست؟

فرحزاد محله‌ای است که در شمال غربی پایتخت و منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است. این محله از سمت جنوب به محله شهرک غرب، از سمت شمال به کوه‌های البرز شمالی، از سمت شرق به محله سعادت آباد و از سمت غرب به بزرگراه یادگار امام منتهی می‌شود. ناگفته نماند برای مشخص کردن موقعیت دقیق مکانی فرحزاد بایستی بگوییم که در دو منطقه ۲ و ۵ شهرداری تهران واقع شده است. با یک نگاه کلی به دسترسی‌ها می‌توان پس برد که محله فرحزاد به چه میزان از مسیر رفت و آمدی خوبی برخوردار است. بزرگراه‌هایی که به این محله دسترسی دارند، می‌توانند در کمترین زمان ممکن شما را به بخش‌های مختلف پایتخت برسانند. از سویی دیگر قرارگیری این محله در کنار ایستگاه مترو موجب شده تا دسترسی به آن راحت‌تر شود.

بهترین جای محله فرحزاد برای زندگی

فرق چندانی بین مناطق مختلف محله فرحزاد نیست چون تمام بخش‌های آن به یک اندازه از مزیت آب و هوا و امکانات برخوردارند. صد البته که ممکن است قیمت برخی خانه‌ها به خاطر دوری و نزدیکی به مراکز خرید و تفریحی گران‌تر از سایر قسمت‌ها باشد. برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در کامرانیه ، خرید آپارتمان در باغ فردوس ، خرید آپارتمان در پارک وی ، خرید آپارتمان در صاحبقرانیه به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

بررسی وضعیت دسترسی

محله فرحزاد جدای از آب و هوای مناسبی که برای سکونت دارد، از دسترسی بسیار مناسبی هم برخوردار است. برخی از بزرگراه‌های اصلی پایتخت نظیر بزرگراه یادگار امام دسترسی مستقیم به این محله دارند و رفت و آمد را برای ساکنان تسهیل می‌بخشند. از سویی دیگر ایستگاه‌ مترویی هم که در نزدیکی این محله قرار دارد می‌تواند دسترسی را تا حد بسیاری برای مسافران راحت کند. در ادامه دسترسی‌های حمل و نقلی این محله را ذکر می‌کنیم:

ایستگاه‌ های متروی فرحزاد

ایستگاه مترو میدان صنعت نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محله فرحزاد است. این ایستگاه دسترسی اهالی این محله و سایر محله‌ها را تا حدود بسیاری ارتقا بخشیده است. ایستگاه مترو میدان صنعت در خط هفتم مترو تهران واقع شده و از ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ تا به امروز در حال خدمات‌رسانی است.

خطوط اتوبوسرانی فرحزاد

نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به محله فرحزاد واقع در سه راه فرحزاد – بزرگراه یادگار امام است. بنابراین می توانید به وسیله ایستگاه های اطراف این محله یعنی ایستگاه اتوبوس محله سعادت آباد هم برای رسیدن به فرحزاد استفاده کنید.

خطوط تاکسیرانی فرحزاد

اگر هم قصد استفاده از تاکسی را دارید جای نگرانی ندارد چرا که برای رفتن به این محله می‌توانید از خطوط تاکسیرانی هم استفاده کنید. تنها کافیست پس از پیاده شدن از مترو میدان صنعت به تاکسی‌هایی مراجعه کنید که به سمت میدان صنعت می‌روند.

بررسی امکانات محله فرحزاد

با یک نگاه کلی درمی‌یابیم که محله فرحزاد به لحاظ امکانات دست کمی از سایر بخش‌های پایتخت ندارد. مراکز اداری، تجاری و تفریحی موجود تمامی نیازهای ساکنان را رفع می‌کنند و ساکنان مجبور نیستند برای رفع نیازهای خود از این محله خارج شوند. در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین مراکز و امکانات رفاهی این محله اشاره کنیم:

بهترین مدارس و مراکز آموزشی

مراکز آموزشی که در این محله وجود دارند به تنهایی قادرند تا نیاز آموزشی فرزندان اهالی را برطرف کنند. حتی اگر در سایر بخش‌های پایتخت قرار دارید بدون نگرانی می‌توانید به این بخش مراجعه کنید چرا که دسترسی به آن آسان است. در ادامه به بهترین مدارس و مراکز آموزشی فرحزاد اشاره می‌کنیم:
 • مدرسه شهید لالی متوسطه دوره اول پسرانه عادی دولتی : فرحزاد ، سه راه ایثار، خیابان شهید فرحزادی
 • مدرسه سمیه متوسطه دوره اول عادی دولتی : فرحزاد ، جنب امام زاده صالح ، پارک گلپاد ، خیابان پارس
 • مدرسه آل طه متوسطه دوره اول پسرانه غیردولتی : شهرک غرب ، بلوار فرحزاد، خیابان شهید حافظی ، کوچه پرتو
 • مدرسه آفرینش : شهرک غرب ، بلوار فرحزادی ، خیابان عباسی اناری ، پلاک ۸۳
برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در نوبنیاد ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در بلوار گلها ، خرید آپارتمان در دارآباد به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

درمانگاه‌ ها و داروخانه‌ ها محله فرحزاد

متاسفانه محله فرحزاد دسترسی مستقیمی به برخی از بیمارستان‌ها ندارد به همین خاطر لازم است تا به محله‌های دیگر مراجعه کنید:
 • درمانگاه شبانه‌روزی منان: شهر تهران محله فرحزاد خیابان امام زاده داود پلاک ۲۵

مراکز خرید و تجاری

اگر می‌خواهید کالایی بخرید، لزومی ندارد از محله فرحزاد خارج شوید چرا که مراکز خریدی همچون آرن و آپال در نزدیکی‌تان قرار دارند. در ادامه به برخی از مراکز خرید و تجاری محله فرحزاد اشاره می‌کنیم:
 • مرکز خرید آرن : واقع در شهرک غرب- بلوار فرحزاد دارای بیش از ۶۰ برند پوشاک و ایستگاه های خوراکی
 • مرکز خرید اپال : نرسیده به بزرگراه یادگار امام دارای بیش ۵۵۰ واحد تجاری

پارک‌ ها و مراکز تفریحی

همان طور که اشاره کردیم این منطقه از آب و هوای مناسبی برخورداراست. یکی از علت‌های آن قرارگیری در رشته‌کوه‌های البرز و علت دیگر بوستان‌هایی نظیر نهج‌‍البلاغه است که در نزدیکی آن قرار گرفته است. در ادامه به بوستان‌ها و مراکز تفریحی محله فرحزاد اشاره می‌کنیم:
 • پارک نهج ‌البلاغه : تهران، بین بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش) و بزرگراه همت، غرب بزرگراه یادگار امام (ره)

مراکز مذهبی

مساجد و مراکز مذهبی قابل توجهی هم در محله فرحزاد قرار دارند. برای مثال مسجد امام سجاد و مسجد شهید بهشتی که در این محله قرار گرفته‌اند. در ادامه به برخی از مراکز مذهبی این محله اشاره می‌کنیم:
 • مسجد امام سجاد : تهران، فرحزاد ،خ تبرک
 • مسجد خلخالیها : تهران ،فرحزاد ، امامزاده دود ، خ امامزاده ابوطالب
 • مسجد شهید بهشتی : تهران ، فرحزاد ، خ فرحزادی
 • مسجد امام خمینی : محله فرحزاد ، خیابان امام زاده داوود پلاک ۵۱
 • مسجد میرزا آقا فرحزاد : محله فرحزاد ، خیابان امام زاده داوود پلاک ۱۱
اگر قصد خوردن یک وعده غذایی باکیفیت را دارید، در نظر داشته باشید که رستوران‌ها و مراکز غذایی محله فرحزاد همگی از ویژگی بالایی برخوردارند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
 • رستوران حسین فرحزاد : تهران، خیابان فرحزادی، نرسیده به آبشار
 • رستوران باغ نور فرحزاد تهران : تهران، فرحزاد، خیابان آبشار، بن بست نور
 • رستوران دهکده فرحزاد: تهران، فرحزاد، بلوار فرحزادی، نرسیده به یادگار شمالی، پلاک ۱۹۹
 • رستوران درویش فرحزاد : تهران، شهرک غرب بلوارفرحزادی بالاتر از میدان کتاب ایثارگران جنوب

کافه‌ ها و کافی‌ شاپ‌ها

از آنجایی که محله فرحزاد فضای سبز و موقعیت گردشگری مناسب دارد، کافه‌های زیادی هم در سطح شهر بنا شده تا افراد بتوانند به آن‌ها مراجعه کنند. در ادامه به برخی از کافه‌ها و کافی‌شاپ‌های آن اشاره می‌کنیم:
 • کافه پاچنار : تهران،فرحزاد،خ فرحزادی،پ ۱۳۴
 • کافه فرحزاد : تهران،آسمان،خ فرحزادی،خ گلبرگ پنجم
برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در بلوار اوشان ، خرید آپارتمان در نارنجستان ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.