محله رستم آباد تهران

محله رستم آباد تهران

محله رستم آباد تهران

محله رستم آباد در شمال به بلوار فرمانیه ، در جنوب به بزرگراه صدر ، در غرب به بلوار کامرانیه جنوبی و در شرق به خیابان پاسداران محدود می شود.محله رستم آباد در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. رستم آباد از مناطق قدیمی شمال تهران به شمار می رود که در گذشته آبادی پرجمعیتی بوده و به سه بخش رستم آباد بالا ، رستم آباد وسط و رستم آبادپایین تقسیم شده است. محله رستم آباد نسبت به سایر مناطق تهران کم و بیش بافت قدیمی خود را حفظ کرده که این بافت قدیمی بیشتر در خیابان شهید فریدون خانی ، این محله به چشم می خورد. محله قدیمی رستم آباد از شمال به چیذر و فرمانیه ، از جنوب به خیابان دولت ، از شرق به میدان اختیاریه و پاسدران و از غرب به میدان پیروزی محدود می‌شود.

قیمت

رستم آباد نیز مانند سایر محله های شمال شهر تهران دارای خانه ها و آپارتمان هایی با قیمتی بالاتر از میانگین سایر نقاط تهران است. رستم آباد در چند سال گذشته رشد قیمتی زیادی را تجربه کرده است. با افزایش ساخت و ساز و اقبال به سمت این محله واحدهای لوکس و لاکچری زیادی در این محله ساخته شده اند. مجموعه این موارد باعث شده تا قیمت آپارتمان ها در رستم آباد بالا باشد.

دسترسی

نزدیک ترین ایستگاه مترو به رستم آباد ایستگاه نوبنیاد است. با اتوبوس و تاکسی می توان به این خط مترو دسترسی داشت. ترافیک در رستم آباد معمولا زیاد است که این می تواند یک نقطه ضعف این محله باشد. وجود بزرگراه صدر در میانه محله رستم آباد یک امتیاز ویژه برای تردد خودروهای سواری به شمار می رود. خطوط اتوبوسرانی در خیابان های پاسداران و فرمانیه و بزرگراه صدر خدمت رسانی می کنند.

امکانات

پارک های صدر ، لاله ، ارغوان ، سهیل ، نگار و داور فضای سبز این منطقه برای شب نشینی و گشت و گذار اهالی را تامین می کنند. یکی از کمبودهای این محله نبود بیمارستان و اورژانس در محله است. البته بیمارستان فرمانیه نیز در نزدیکی این محله وجود دارد. به لحاظ وجود رستوران ها و کافی شاپ ها رستم آباد وضعیت مناسبی دارد. هایپرمارکت ها و مراکز خرید کوچک و بزرگی برای اهالی ایجاد شده اند.

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در پاسداران ، خرید آپارتمان در ونک ، خرید آپارتمان در بلوار میرداماد ، خرید آپارتمان در قلهک ، خرید آپارتمان در دروس ، خرید آپارتمان در اختیاریه ، خرید آپارتمان در احتشامیه ، خرید آپارتمان در سئول ، خرید آپارتمان در امانیه ، خرید آپارتمان در مهران ، خرید آپارتمان در ظفر ، خرید آپارتمان در دستگردی ، خرید آپارتمان در پارک وی ، خرید آپارتمان در نوبنیاد ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در شیخ بهایی جنوبی ، خرید آپارتمان در دولت ، خرید آپارتمان در بزرگراه شهید همت ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در بلوار کاوه ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا ، خرید آپارتمان در اسفندیار ، خرید آپارتمان در بهروز ، خرید آپارتمان در عطار ، خرید آپارتمان در شهید پایدارفرد ، خرید آپارتمان در گلستان ، خرید آپارتمان در بزرگراه شهید زین الدین ، خرید آپارتمان در هروی ، خرید آپارتمان در خیابان وارسته ، خرید آپارتمان در حصاری ، خرید آپارتمان در کتابخانه ملی ایران به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.