محله دزاشیب ( کبیری ) تهران

محله دزاشیب ( کبیری ) تهران

محله دزاشیب ( کبیری ) تهران

محله دزاشیب از شمال به محله جماران و خیابان باهنر ، از جنوب به محله فرمانیه ، از غرب به تجریش و از شرق به خیابان کامرانیه شمالی و محله حصاربوعلی محدود می شود. محله دزاشیب در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. دزاشیب از محله های قدیمی شمال تهران است که بافت اصیل خود را حفظ کرده و عرض خیابان آن تغییر نکرده است. دزاشیب ( کبیری ) تهران از شمال به جماران ، از جنوب به فرمانیه ، از شرق به حصاربوعلی و از غرب به تجریش محدود شده است. این محله از نظر قشربندی اجتماعی متوسط رو به بالا است. دزاشیب(کبیری) محل زندگی افراد حکومتی از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی ، آیت الله کاشانی ، حسین اعلا ، اسدالله اعلم و… است. دزاشیب امروزه از محلات بالاشهر تهران به شمار می‌رود که دارای مراکز خرید متعددی از جمله مرکز خرید روشا ، مجتمع تجاری روما سنتر و …است.

قیمت

دزاشیب در شمال شهر تهران واقع شده است. به طور کلی قیمت خانه ها در شمال تهران و به خصوص منطقه یک تهران بالاتر از میزان متوسط است. محله دزاشیب نیز ازین قانون مستثنا نیست. با این وجود بسته به خیابان و نوع بنا می توانید ملک های متنوع قیمت های متفاوتی را در دزاشیب پیدا کنید.

دسترسی

خطوط اتوبوسرانی در خیابان های فرمانیه و عمار خدمت رسانی می کنند. نزدیکترین ایستگاه مترو به دزاشیب ، ایستگاه تجریش است. به لحاظ دسترسی خودرو های شخصی هم از دو خیابان کامرانیه و شریعتی می توانید به بزرگراه صدر دسترسی داشته باشید. اما همانطور که می دانید دزاشیب یکی از محله های شمال تهران است بنابراین نسبت به مرکز شهر تهران یا جنوب شهر دور است و برای رفتن به این مناطق باید زمان بیشتری را صرف کنید.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه دزاشیب : دانشکده روابط بین الملل ، ابتدایی دخترانه رشد(غیر دولتی) ، دبستان پسرانه امیر وفایی(دولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه سلام (غیر دولتی) ، متوسط دوره اول پسرانه یاسر (دولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه آیت الله مدنی (دولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه ایران (غیر دولتی) ، متوسط دوره دوم دخترانه زکریای رازی (غیر دولتی) مراکز ورزشی محله دزاشیب : مجموعه ورزشی آفتاب ، باشگاه پاد ، باشگاه پلاس جم مراکز درمانی محدوده دزاشیب : بیمارستان هلال احمر مساجد دزاشیب : مسجد امام حسن ، مسجد امیر المومنین ، مسجد جوزستان بانک ها و ادارات دولتی دزاشیب تهران

طبیعت گردی

مراکز تجاری دزاشیب تهران : بازار میوه و تره بار ، مجتمع تجاری فرمانیه ، مجتمع تجاری روشا ، مجتمع تجاری کیمیا ، مجتمع تجاری روما سنتر بوستان های محله دزاشیب تهران : بوستان مینا ، پارک مهر مناطق دیدنی دزاشیب تهران : مسجد آقا شیخ علی که بیش از 200 سال قدمت دارد ، مسجد عمر رمضون که قدمت آن به زمان ناصرالدین شاه می رسد ، حمام بوعلی که قدمتی 150 ساله دارد. کوچه قورباغه که علت نام گذاری آن وجود استخر و باتلاقی بوده که قورباغه زیاد داشته است. از دیگر مکان های مهم دزاشیب می توان به باغ های مجدالدوله معروف به باغ دوقلو ، باغ حاجی فخر الملک ، باغ حاجی سید محمد صراف ، باغ ایگار و باغ نظر اشاره کرد.

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در شهرک غرب ، خرید آپارتمان در سعادت آباد ، خرید آپارتمان در ونک ، خرید آپارتمان در اوین ، خرید آپارتمان در درکه ، خرید آپارتمان در نصر ، خرید آپارتمان در گیشا ، خرید آپارتمان در صادقیه ، خرید آپارتمان در شهرآرا ، خرید آپارتمان در ستارخان ، خرید آپارتمان در کوی فراز ، خرید آپارتمان در فرحزاد ، خرید آپارتمان در طرشت ، خرید آپارتمان در بلوار ایوانک ، خرید آپارتمان در سلسبيل ، خرید آپارتمان در پردیسان ، خرید آپارتمان در تیموری ، خرید آپارتمان در شادمهر ، خرید آپارتمان در بلوار فرحزادی ، خرید آپارتمان در بهبودی ، خرید آپارتمان در بلوار پاکنژاد ، خرید آپارتمان در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید آپارتمان در اشرفی اصفهانی ، خرید آپارتمان در بلوار سیمون بولیوار ، خرید آپارتمان در خیابان اسکندری ، خرید آپارتمان در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید آپارتمان در بزرگراه حکیم ، خرید آپارتمان در بزرگراه جناح ، خرید آپارتمان در بزرگراه شهید همت ، خرید آپارتمان در شهدای شرکت برق ، خرید آپارتمان در بلوار پیام ، خرید آپارتمان در بلوار شقایق ، خرید آپارتمان در بزرگراه یادگار امام ، خرید آپارتمان در سرو شرقی ، خرید آپارتمان در سرو غربی ، خرید آپارتمان در کوهستان ، خرید آپارتمان در فلاح زاده ، خرید آپارتمان در لاله ، خرید آپارتمان در جانبازان ، خرید آپارتمان در بلوار سازمان آب ، خرید آپارتمان در گلاب ، خرید آپارتمان در صالحی ، خرید آپارتمان در اکبری ، خرید آپارتمان در خیابان آذربایجان ، خرید آپارتمان در خیابان جمهوری ، خرید آپارتمان در خيابان ناهيد ، خرید آپارتمان در دریان نو ، خرید آپارتمان در خیابان ارومیه ، خرید آپارتمان در سپهر ، خرید آپارتمان در کوهستان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.