محله دارآباد تهران

محله دارآباد تهران

محله دارآباد تهران

منطقه دارآباد ازشمال به رشته کوه های البرز، ازجنوب به آجودانیه و از غرب به دربند و نیاوران محدود می شود.محله دارآباد در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. دارآباد درگذشته یکی از روستاهای شمال شرق تهران بوده است که امروزه با گسترش شهر به یکی از محلات تهران بدل گشته است. شاید برایتان جالب باشدکه چرا این محله دارآباد نام گرفته است. در قدیم دارآباد دار و درخت فراوانی داشته است به همین علت دارآباد نام گرفته است. اما در دوره قاجار به وسیله کاخی که مظفرالدین شاه در آنجا بنا کرد به شاه آباد تغییر نام داد ولی بعد ها نام آن به همان دارآباد بازگشت. منطقه دارآباد ازشمال به رشته کوه های البرز، ازجنوب به آجودانیه و از غرب به دربند و نیاوران محدود می شود. خیابان اصلی این منطقه، خیابان دارآباد است.

قیمت

دارآباد مانند نیاوران اعیان نشین نیست اما قیمت خانه ها در این منطقه به نسبت بالاست که دلیل اصلی آن می تواند خوبی آب و هوا و قرار گرفتن آن در شمال تهران باشد. البته این منطقه بسیار رو به رشد است و هر روز خانه ها و برج های جدید و لوکس در این منطقه سر بلند می کنند. برای مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در دارآباد تهران ، خرید خانه در دارآباد تهران ، قیمت خانه و آپارتمان در دارآباد تهران به بخش آگهی های وب سایت مراجعه فرمایید.

دسترسی

دارآباد با همه خصوصیات خوب کمی در دسترسی ها مشکل دارد. البته این محله در شمالی ترین نقطه تهران واقع شده و این امر طبیعی است که از مرکز و جنوب تهران فاصله داشته باشد. نزدیک ترین ایستگاه های مترو به دارآباد ایستگاه های قائم و نوبنیاد هستند.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی داراباد : مدرسه ابتدایی دخترانه پروین اعتصامی (دولتی) ، مدرسه ابتدایی پسرانه شهید پور ابتهاج (دولتی) – مراکز ورزشی محله دارآباد : باشگاه بانک صنعت و معدن ، زمین تنیس آکادمی تنیس ایران ، ورزشگاه شهدای داراباد ، باشگاه بدنسازی سرای محله ، باشگاه بندسازی مهاجر – مراکز درمانی منطقه داراباد : بیمارستان مسیح دانشوری – مساجد و مراکز دینی داراباد : مسجد باب الحوایج ، مسجد جامع داراباد ، مسجد خاتم الانبیا – بانک ها و ادارات محله داراباد : بانک رفاه ، بانک اقتصاد نوین

طبیعت گردی

بوستان های محله دارآباد : بوستان صحرا مجتمع تجاری منطقه دارآباد : میدان تره بار مناطق دیدنی دارآباد تهران : رودخانه داراباد : موزه طبیعت و حیات وحش ، کوه سیمین قلعه ، شهربازی دکترلند ، پارک ساحلی داراباد

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در سوهانک ، خرید آپارتمان در ولنجک ، خرید آپارتمان در قیطریه ، خرید آپارتمان در نیاوران ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در الهیه ، خرید آپارتمان در تجریش ، خرید آپارتمان در محمودیه ، خرید آپارتمان در سه راه اقدسیه ، خرید آپارتمان در آجودانیه ، خرید آپارتمان در مینی سیتی ، خرید آپارتمان در بام تهران ، خرید آپارتمان در اوین ، خرید آپارتمان در زعفرانیه ، خرید آپارتمان در فرمانیه ، خرید آپارتمان در اراج ، خرید آپارتمان در ازگل ، خرید آپارتمان در چیذر ، خرید آپارتمان در جعفرآباد ، خرید آپارتمان در دزاشیب ، خرید آپارتمان در کاشانک ، خرید آپارتمان در حکمت ، خرید آپارتمان در جماران ، خرید آپارتمان در حصاربوعلی ، خرید آپارتمان در رستم آباد ، خرید آپارتمان در شهرک شهید چمران ، خرید آپارتمان در امانیه ، خرید آپارتمان در کامرانیه ، خرید آپارتمان در جماران ، خرید آپارتمان در باغ فردوس ، خرید آپارتمان در پارک وی ، خرید آپارتمان در صاحبقرانیه ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در بلوار گلها ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی هوایی ، خرید آپارتمان در فلاحی ، خرید آپارتمان در گلاب دره ، خرید آپارتمان در رستم آباد ، خرید آپارتمان در بزرگراه بابایی ، خرید آپارتمان در بلوار شاهد ، خرید آپارتمان در بلوار بسیج ، خرید آپارتمان در نخل ، خرید آپارتمان در آبادان ، خرید آپارتمان در بلوار اوشان ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، خرید آپارتمان در نارنجستان ، خرید آپارتمان در موحد دانش ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در پیراسته ، خرید آپارتمان در بلوار کاوه ، خرید آپارتمان در با هنر ، خرید آپارتمان در عمار ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا ، خرید آپارتمان در اسفندیار ، خرید آپارتمان در میدان قدس ، خرید آپارتمان در صابونیان ، خرید آپارتمان در باغ فردوس ، خرید آپارتمان در استانبول ، خرید آپارتمان در شهرک البرز ، خرید آپارتمان در بلوار اوشان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.