محله جماران تهران

محله جماران تهران

محله جماران تهران

محدوده محله جماران شامل محله حصارک در شمال، خیابان باهنر و محله دزاشیب در جنوب ، محله نخجوان در غرب و خیابان فیضیه و محله نیاوران در شرق می شود. محله جماران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. جماران یکی از اولین و قدیمی‌ترین محله‌های شمال تهران است که به دلیل قرار گرفتن در دامنه جنوبی رشته کوه البرز آب و هوای مناسبی دارد. شاید برایتان جالب باشد چرا نام این محله جماران است به اعتقاد اهالی ، چون در کوه‌های این محل از قدیم مار فراوان بوده و همواره مارگیران برای گرفتن مار به این محله می‌آمدند ، اسم آن مخفف «جمع ماران» بوده‌است. از خانواده‌های معروفی که در محله جماران زندگی می کردند می توان به آیت الله امام جمارانی و امام خمینی اشاره کرد. خیابان‌های اصلی محله جماران عبارت اند از خیابان یاسر ، خیابان حسین پور ، سوده و … هستند. این محله از شرق به محله نیاوران و خیابان فیضیه ، ازغرب به محله نخجوان ، از جنوب به خیابان باهنر و محله دزاشیب ، و از شمال به حصارک منتهی می‌شود.

قیمت

با توجه به قرار داشتن جماران در منطقه یک و شمال شهر تهران متوسط قیمتی در این محله بالاست. البته خوش آب و هوا بودن نزدیکی به ییلاقات و امکانات رفاهی موجود در این منطقه نیز در رشد قیمتی منطقه تاثیرگذار بوده اند.

دسترسی

محله جماران به دلیل قرارگیری در شمالی ترین منطقه تهران ، فاصله نسبتا زیادی با مرکز و جنوب تهران دارد. البته به این معنی نیست که جماران دسترسی مناسبی ندارد. ایستگاه مترو تجریش نزدیک ترین ایستگاه مترو به این محله است که به وسیله تاکسی های منطقه قابل دسترسی است. اتوبوسرانی نیز در خیابان باهنر به اهالی منطقه خدمت رسانی می کند. همچنین برای خودروهای شخصی از طریق خیابان باهنر به بلوار کامرانیه و خیابان شریعتی می توانند دسترسی داشته باشند که هردو این خیابان ها به بزرگراه صدر منتهی می شوند.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه جماران : متوسط دوره اول دخترانه دهخدا (دولتی) ، ابتدایی پسرانه حبیب ابن مظاهر مراکز ورزشی محله جماران : باشگاه پارسیان بهاران مراکز درمانی محدوده جماران : بیمارستان جماران ، بیمارستان بقیه الله مساجد و مراکز دینی جماران تهران : حسینیه جماران ، مسجد جامع جماران

طبیعت گردی

بوستان های محله جماران تهران : پارک باهنر ، بوستان روشن ، بوستان حصارک ، مجموعه پارسیان جماران ، مکان های دیدنی منطقه جماران تهران : خانه فرهنگی امام خمینی یکی از مکان های تاریخی و فرهنگی محله جماران تهران است.

برای مشاهده ی آگهی های قیمت آپارتمان در شهرک غرب ، قیمت آپارتمان در سعادت آباد ، قیمت آپارتمان در ونک ، قیمت آپارتمان در اوین ، قیمت آپارتمان در درکه ، قیمت آپارتمان در نصر ، قیمت آپارتمان در گیشا ، قیمت آپارتمان در صادقیه ، قیمت آپارتمان در شهرآرا ، قیمت آپارتمان در ستارخان ، قیمت آپارتمان در کوی فراز ، قیمت آپارتمان در فرحزاد ، قیمت آپارتمان در طرشت ، قیمت آپارتمان در بلوار ایوانک ، قیمت آپارتمان در سلسبيل ، قیمت آپارتمان در پردیسان ، قیمت آپارتمان در تیموری ، قیمت آپارتمان در شادمهر ، قیمت آپارتمان در بلوار فرحزادی ، قیمت آپارتمان در بهبودی ، قیمت آپارتمان در بلوار پاکنژاد ، قیمت آپارتمان در بلوار آیت الله کاشانی ، قیمت آپارتمان در اشرفی اصفهانی ، قیمت آپارتمان در بلوار سیمون بولیوار ، قیمت آپارتمان در خیابان اسکندری ، قیمت آپارتمان در بلوار آیت الله کاشانی ، قیمت آپارتمان در بزرگراه حکیم ، قیمت آپارتمان در بزرگراه جناح ، قیمت آپارتمان در بزرگراه شهید همت ، قیمت آپارتمان در شهدای شرکت برق ، قیمت آپارتمان در بلوار پیام ، قیمت آپارتمان در بلوار شقایق ، قیمت آپارتمان در بزرگراه یادگار امام ، قیمت آپارتمان در سرو شرقی ، قیمت آپارتمان در سرو غربی ، قیمت آپارتمان در کوهستان ، قیمت آپارتمان در فلاح زاده ، قیمت آپارتمان در لاله ، قیمت آپارتمان در جانبازان ، قیمت آپارتمان در بلوار سازمان آب ، قیمت آپارتمان در گلاب ، قیمت آپارتمان در صالحی ، قیمت آپارتمان در اکبری ، قیمت آپارتمان در خیابان آذربایجان ، قیمت آپارتمان در خیابان جمهوری ، قیمت آپارتمان در خيابان ناهيد ، قیمت آپارتمان در دریان نو ، قیمت آپارتمان در خیابان ارومیه ، قیمت آپارتمان در سپهر ، قیمت آپارتمان در کوهستان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.