محله تجریش تهران

محله تجریش تهران

محله تجریش تهران

تجریش که مرکز شمیرانات هم محسوب میشه، در محدوده‌ی شمالی تهران و در منطقه‌ی یک اون واقع شده. به طور کلی منطقه‌ی تجریش، در دامنه‌ی کوه‌های البرز قرار گرفته. تجریش از شرق و غرب، با قیطریه و الهیه همسایه است و در محدوده‌ی شمالی به جعفرآباد میرسه. علاوه بر این تجریش از سمت جنوب با امانیه محدود شده است.تجریش تهران، محله‌ای خاطره‌انگیز و محبوب، نه تنها برای ساکنین شهر بلکه برای تمام افرادی که تجربه تهران‌گردی داشتن.
محله تجریش با قدمت زیادش، از مکان‌های ارزشمند در تاریخچه‌ی شهر تهران محسوب میشه و بسیار هم مورد توجه مشتریان «خرید آپارتمان در تهران» است.
محله تجریش در منطقه 1 شهرداری تهران قرار داره. محله تجریش مرکز شهرستان شمیرانات است که در گذشته‌های دور (حدود 1000 سال پیش) طجرشت نام داشته است.
در این محله مراکز خرید بسیاری از جمله مجتمع تجاری ارگ، بازار تجریش و… قرار دارن که سبب شلوغی تجریش شدن. بازار تجریش با حال و هوای متفاوتش، محبوب همه‌ی مردمه، به خصوص در ایام نزدیک عید نوروز که بسیار هم پر هیاهو میشه.
همه‌ی این موارد سبب شده که بازار «خرید آپارتمان در تجریش تهران» هر روز، بیشتر از قبل مورد توجه قرار بگیره.
میدان تجریش، بزرگترین میدان این منطقه، از یک سمت حسن ختام خیابان ولیعصره و از سمت دیگه تجریش رو به دامنه‌های کوه میرسونه.
منطقه‌ی تجریش در شمال شهر و در ارتفاعی بالاتر از سایر نقاط شهر واقع شده. به طوری که خود میدان تجریش، چیزی در حدود ارتفاع 1600متر از سطح دریا قرار گرفته.
همین دلیل شده که آب و هوای تجریش، معتدل متمایل به سرد باشه. هر چند که تابستان‌های خنک‌تری رو نسبت به سایر نقاط تهران داره اما دمای هوا در زمستان‌ها به 20- درجه هم رسیده.
تجریش از شرق به قیطریه، از شمال به جعفرآباد، از غرب به الهیه و از جنوب به امانیه محدود شده است.

بافت محله تجریش تهران

تجریش، محله‌ای قدیمی و سنتی محسوب میشه که همچنان هم ردپای قدمت زیادش رو میتونیم در بین بازارها و خانه‌های ویلایی بزرگش ببینیم.
قشر ساکن محله تجریش، اگه فقط خانه‌های ویلایی‌اش رو در نظر بگیریم، از خانواده‌های قدیمی و اصیل همون منطقه هستن.
اما با گذشت زمان و ساخت و سازهایی که دلیلش محبوبیت تجریش، برای بازار آپارتمان در تهران بود؛ برج‌ها و آپارتمان‌های لوکس زیادی هم در تجریش تهران ساخته شد و قشر جدیدی از مردم رو ساکن این منطقه کرد.

امتیازات خرید آپارتمان در محله تجریش تهران

برای شلوغی و محبوبیت محله تجریش تهران، دلایل زیادی وجود داره؛ از بازارهای قدیمی و مراکز خرید لوکس تجریش گرفته تا آب و هوای مطلوبش و دسترسی راحتش به تمام نقاط شهر تهران. یکی از دلایل شناخته شدن تجریش در گذشته، وجود قنات‌های زیاد در این منطقه بود، مثل قنات امام زاده صالح، قنات محمدیه، قنات کهریز و… از جمله قنات‌های محله تجریش هستن که برخی از اون‌ها هنوز هم آب‌دهی دارن.
از امتیازات دیگه در محله تجریش هم، میتونیم به طیف وسیعی از املاک در این منطقه اشاره کنیم. از خانه‌های ویلایی با متراژ بالا گرفته تا آپارتمان‌های نوساز که با قرارگیری در تجریش، از شرایط بسیار خوبی بهره‌مند شدن.
در حال حاضر، بین بسیاری از محلات شهر تهران، خرید آپارتمان در تجریش از انتخاب‌های محبوب بین مشتریان آپارتمان در تهرانه.

قیمت

محله تجریش در محدوده‌ی شمالی شهر تهرانه. سمتی که جزء مناطق بالاشهر تهران به حساب میاد و قیمت خانه‌ها در این منطقه بالاست. پس اگه قصد خرید آپارتمان در تجریش رو دارین، انتظار قیمت‌های بالا رو داشته باشین و حتما بودجه‌ی مناسبی رو از قبل براش در نظر بگیرین. با این حال، اگه به جست‌وجوتون ادامه بدین، بین تعداد زیادی از ملک‌های ثبت شده در صفحه‌ی خرید آپارتمان در تجریش سایت ما، میتونین خونه موردنظرتون رو با قیمت مناسب پیدا کنین.

دسترسی

دسترسی محله تجریش به سایر نقاط تهران، از شرایط بسیار خوبی برخورداره. اگه طرفدار استفاده‌ از وسایل نقلیه‌ی عمومی هستین، خطوط بی آر تی و خط 1 مترو در تجریش ایستگاه دارن و بسیاری از ساکنین محلات منطقه‌ی 1 تهران هم، از همین ایستگاه برای رفت و آمد بهره میبرن. اما اگه ماشین شخصی دارین هم، نگران نباشین. اتوبان‌های صدر و مدرس دسترسی شما رو به تمام مسیرهای مهم تهران کامل میکنن. خیابان‌هایی که به میدان تجریش منتهی میشن؛ خیابان‌های ولیعصر، فناخسرو، غلام جعفری، جلالوند، سعادت آباد و شهرداری هستن که بسیار پر رفت و آمد و مهم هم به شمار میرن. مهمترین خیابان‌های محله تجریش تهران؛ خواجه نوری، تهرانی، فرقانی، بهار آزادی، دهقان، رضایی و‌ هاله نام دارن که از بهترین نقاط تجریش برای خرید آپارتمان به شمار میرن.

امکانات

محله‌ای مثل تجریش تهران که از قدیم ساکنین زیادی داشته و بخش زیادی از اون مسکونی به شمار میره، از نظر امکانات بسیار از شرایط خوبی بهره‌منده. انواع امکانات آموزشی، درمانی، اداری و رفاهی در این محله برای ساکنینش وجود داره تا شرایط زندگی و خرید آپارتمان در تجریش تهران رو بهبود ببخشه. برخی از مدارس و آموزشگاه‌های تجریش هم ابتدایی پسرانه مدرسه ایران (غیر دولتی)، ابتدایی دخترانه امیر معتضدی (دولتی)، متوسط دوره اول پسرانه همت (غیر دولتی)، متوسط دوره اول دخترانه شهید بسمی و هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه گلستان کبیر (غیر دولتی) هستن. از مراکز ورزشی محله تجریش هم که طرفداران خودش رو داره؛ مجموعه ورزشی باربده. از مراکز درمانی منطقه تجریش هم مرکز پزشکی شهدای تجریشه. مساجد و مراکز دینی فعال در این محله سنتی هم، مسجد اعظم تجریش، مسجد گیاهی، مسجد قمر بنی‌هاشم، امام زاده صالح و مسجد همت هستن. بانک‌ها و ادارات دولتی مختلفی هم در این منطقه آماده خدمت‌رسانی هستن.

طبیعت گردی

مکان‌های دیدنی معروفی مثل دربند و یا کاخ سعدآباد که در نزدیکی محله تجریش واقع شدن، بر محبوبیت این محله افزودن. چرا که این مکان‌های جذاب بازدیدکننده‌های زیادی دارن. بوستان‌های محله تجریش تهران هم که محل گذران اوقات فراغت بسیاری از خانواده‌های ساکن در تجریش هستن، عبارتند از: بوستان آرزو و بوستان جبهه. مجتمع‌های تجاری منطقه تجریش هم بر شلوغی این محله افزودن و از یک طرف محبوبیت زیادی دارن مثل مرکز خرید البرز، مجتمع تجاری میری، مجتمع تجاری قائم، مرکز خرید تندیس و جذاب‌تر از همه بازار تجریش. اماکن تاریخی و موزه‌هایی هم در محله تجریش واقع شده که علاقه‌مندان به هنر و تاریخ رو به خودش جذب کرده مثل موزه موسیقی و امام زاده صالح که مهم ترین نشان محله تجریش است. در گذشته، درخت چناری در کنار این امام زاده وجود داشته که بسیار کهنسال و دیدنی بوده. به شکلی که حتی گردشگران خارجی در مورد اون مطالبی زیادی نوشتن و به عنوان یکی از عجایب تهران ازش نام بردن اما امروزه با گسترش شهر، دیگه تقریبا چیزی از اون باقی نمانده است. محله تجریش تهران، از اون نقاطی در پایتخته که افراد با قصد خرید آپارتمان در تهران، براش اشتیاق زیادی دارن. در نتیجه اگه شما هم علاقه‌مند به خرید آپارتمان در تجریش تهران هستین، یه سری به صفحه خرید آپارتمان ما بزنین تا بتونین از بین آگهی‌های ثبت شده، ملک موردنظرتون رو پیدا کنین. یا حتی با بررسی صفحه‌ی مشاورین املاک فعال در محله‌ی تجریش، یک مشاور متخصص در این زمینه پیدا کنین تا روند خرید ملکتون رو سرعت ببخشین.

برای مشاهده ی آگهی های اجاره آپارتمان در سوهانک ، اجاره آپارتمان در ولنجک ، اجاره آپارتمان در قیطریه ، اجاره آپارتمان در نیاوران ، اجاره آپارتمان در دارآباد ، اجاره آپارتمان در الهیه ، اجاره آپارتمان در تجریش ، اجاره آپارتمان در محمودیه ، اجاره آپارتمان در سه راه اقدسیه ، اجاره آپارتمان در آجودانیه ، اجاره آپارتمان در مینی سیتی ، اجاره آپارتمان در بام تهران ، اجاره آپارتمان در اوین ، اجاره آپارتمان در زعفرانیه ، اجاره آپارتمان در فرمانیه ، اجاره آپارتمان در اراج ، اجاره آپارتمان در ازگل ، اجاره آپارتمان در چیذر ، اجاره آپارتمان در جعفرآباد ، اجاره آپارتمان در دزاشیب ، اجاره آپارتمان در کاشانک ، اجاره آپارتمان در حکمت ، اجاره آپارتمان در جماران ، اجاره آپارتمان در حصار بوعلی ، اجاره آپارتمان در رستم آباد ، اجاره آپارتمان در شهرک شهید چمران ، اجاره آپارتمان در امانیه ، اجاره آپارتمان در کامرانیه ، اجاره آپارتمان در جماران ، اجاره آپارتمان در باغ فردوس ، اجاره آپارتمان در پارک وی ، اجاره آپارتمان در صاحبقرانیه ، اجاره آپارتمان در ولیعصر ، اجاره آپارتمان در بلوار گلها ، اجاره آپارتمان در دارآباد ، اجاره آپارتمان در بلوار نیروی هوایی ، اجاره آپارتمان در فلاحی ، اجاره آپارتمان در گلاب دره ، اجاره آپارتمان در رستم آباد ، اجاره آپارتمان در بزرگراه بابایی ، اجاره آپارتمان در بلوار شاهد ، اجاره آپارتمان در بلوار بسیج ، اجاره آپارتمان در نخل ، اجاره آپارتمان در آبادان ، اجاره آپارتمان در بلوار اوشان ، اجاره آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، اجاره آپارتمان در نارنجستان ، اجاره آپارتمان در موحد دانش ، اجاره آپارتمان در شریعتی ، اجاره آپارتمان در پیراسته ، اجاره آپارتمان در بلوار کاوه ، اجاره آپارتمان در با هنر ، اجاره آپارتمان در عمار ، اجاره آپارتمان در بلوار آفریقا ، اجاره آپارتمان در اسفندیار ، اجاره آپارتمان در میدان قدس ، اجاره آپارتمان در صابونیان ، اجاره آپارتمان در باغ فردوس ، اجاره آپارتمان در استانبول ، اجاره آپارتمان در شهرک البرز ، اجاره آپارتمان در بلوار اوشان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.