محله اوین تهران

محله اوین تهران

محله اوین تهران

محله اوین در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. اوین از محلات شمال تهران و شمیرانات است که در گذشته باغ‌ها و فضاهای سبز بسیاری داشته اما امروزه به دلیل ساخت و سازهای بیش از حد تقریبا از بین‌رفته‌اند. دانشگاه شهید بهشتی که در سال 1338 به دستور محمدرضا پهلوی در محله اوین احداث شد، علاوه‌بر سطح علمی خوب آن به دلیل قرار گرفتن در این منطقه خوش آب وهوا شهرت یافت. اوین برای بسیاری از مردم یادآور زندان اوین است. زندان اوین در دهه 40 شمسی ساخته شد و امروزه عنوان بازداشتگاه موقت را دارد. محله اوین تهران از شمال بهدرکه و از شرق به ولنجک از جنوب به بزرگراه چمران محدود شده است.

قیمت

محله اوین در شمال تهران و منطقه ای به نسبت خوش آب و هوا قرار دارد. از طرف دیگر اوین جزو محلات منطقه یک تهران است که تمام این عوامل باعث شده اند تا میانگین قیمتی در محله اوین بالا باشد. با این حال قیمت خانه ها در اوین به محل ساختمان و نحوه ساخت وابستگی زیادی دارد. واحد های بسیار لوکس و لاکچری در محله اوین زیاد به چشم می آیند.

دسترسی

وجود بزرگراه های چمران و یادگار امام دسترسی بسیار مناسبی برای ساکنین محله اوین فراهم کرده است. خط 7 مترو تهران که در حال احداث است تا سعادت آباد امتداد می یابد که در نزدیکی اوین قرار دارد. خطوط اتوبوسرانی نیز برای خدمت رسانی در این منطقه وجود دارند.

امکانات

آموزشگاه ها و مدارس اوین : متوسط دوره اول پسرانه مدرسه مسعودیان ، ابتدایی پسرانه 15 خرداد ، دانشگاه شهید بهشتی – مراکز ورزشی محله اوین : ورزشگاه شهرداری اوین – مراکز درمانی منطقه اوین : کلینیک ولنجک – مساجد و مراکز دینی اوین : مسجد جامع اوین ، امام زاده مطیب – بانک ها و ادارات : بانک پارسیان ، بانک ملت ، بانک سینا ، بانک عسگریه

طبیعت گردی

بوستان های محله اوین : بوستان موعود ، پارک هشترودی

برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در تهرانپارس ، خرید خانه در پاسداران ، خرید خانه در نارمک ، خرید خانه در دروس ، خرید خانه در ساقدوش ، خرید خانه در اختیاریه ، خرید خانه در احتشامیه ، خرید خانه در شمس آباد ، خرید خانه در حکیمیه ، خرید خانه در استخر ، خرید خانه در مهران ، خرید خانه در سید خندان ، خرید خانه در نوبنیاد ، خرید خانه در اوقاف ، خرید خانه در سراج ، خرید خانه در خیابان فرجام ، خرید خانه در لویزان ، خرید خانه در صاحب الزمان ، خرید خانه در دولت ، خرید خانه در نارمک ، خرید خانه در بزرگراه بابایی ، خرید خانه در بلوار نیروی زمینی ، خرید خانه در شریعتی ، خرید خانه در وفامنش ، خرید خانه در شهید پایدارفرد ، خرید خانه در گلستان ، خرید خانه در استاد حسن بنا ، خرید خانه در بزرگراه شهید زین الدین ، خرید خانه در وارباز ، خرید خانه در بلوار دلاوران ، خرید خانه در تکاوران ، خرید خانه در مطهری ، خرید خانه در تیر انداز ، خرید خانه در واثقی ، خرید خانه در جاده تلو ، خرید خانه در جاده دماوند ، خرید خانه در هروی ، خرید خانه در شهرک شریفی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.