محله اراج تهران

محله اراج تهران

اراج تهران

محدوده محله اراج شامل بزرگراه ارتش در شمال ، بزرگراه بابایی و صدر در جنوب ، خیابان لنگری در غرب و محله ازگل در شرق می شود.محله اراج در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. این محله یکی از محله های قدیمی در شمال تهران و منطقه شمرانات به شمار می‌رود.منطقه اراج یکی از مناطق خوش آب و های تهران است و همین آب و هوا خوب در گذشته نیز عامل مهاجرت اقوام زیادی از محلات لواسانات به این منطقه بوده است. قنات اراج که در گذشته برای آبیاری باغ های اراج استفاده میشده ، امروزه نیز جریان دارد. شاید برای تان جالب باشد که در جنگ جهانی دوم قسمت عمده ای از اراضی کشاورزی محله اراج توسط حکومت پهلوی جهت ایجاد انبارهای تسلیحاتی باعث محدود شدن این محله گردیده است. از آن زمان تا سال1387 که آخرین مرزبندی های منطقه اراج انجام شده ، مرزهای جغرافیایی در این منطقه تغییر نداشته است.محلات اطراف اراج عبارت انداز آجودانیه در شمال ، ازگل در شرق و رستم‌آباد در جنوب.

قیمت

اراج هم مثل سایر محله های منطقه یک از رنج قیمتی بالاتر از متوسط تهران برخوردار است. ویژگی های خوب و مثبت این محله مثل آب و هوای خنک تر هم باعث رشد قیمت در این محله شمالی تهران شده است.

دسترسی

از نظر دسترسی محله اراج در وضعیت مناسبی است. بزرگراه های بابایی ، امام علی ، ارتش و صدر دسترسی خوبی برای خودروهای این منطقه ایجاد کرده اند. خط 3 مترو تهران از این منطقه گذر می کند و ایستگاه نو بنیاد نزدیک ترین ایستگاه این منطقه است. خطوط اتوبوسرانی و بی آرتی نیز در خیابان های محله اراج تردد دارند که رفت و آمد را برای اهالی این منطقه آسان می کنند.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه ارج تهران : مدرسه متوسطه دوره اول دخترانه تقوا( دولتی) ، مرکز آموزشی شکوفه کتابخانه های محله اراج : کتابخانه عقیدتی_سیاسی بیمارستان چمران ، کتابخانه مسجد اراج مراکز ورزشی محله ارج : سالن ورزشی شکوفه مساجد و اماکن دینی محله اراج تهران : مسجد جامع اراج ، حسینیه اراج بیمارستان ها و مراکز درمانی منطقه اراج تهران : بیمارستان چمران ، کلینیک شبانه روزی حضرت محمد(ص) ، داروخانه نیلسا بانک ها و ادرات محله اراج : بانک ایرانیان ، بانک سپه

طبیعت گردی

بوستان های منطقه اراج : بوستان گلزار مراکز فرهنگی : نگارخانه کهن ، خانه فرهنگ

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در سوهانک ، خرید آپارتمان در ولنجک ، خرید آپارتمان در قیطریه ، خرید آپارتمان در نیاوران ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در الهیه ، خرید آپارتمان در تجریش ، خرید آپارتمان در محمودیه ، خرید آپارتمان در سه راه اقدسیه ، خرید آپارتمان در آجودانیه ، خرید آپارتمان در مینی سیتی ، خرید آپارتمان در بام تهران ، خرید آپارتمان در اوین ، خرید آپارتمان در زعفرانیه ، خرید آپارتمان در فرمانیه ، خرید آپارتمان در اراج ، خرید آپارتمان در ازگل ، خرید آپارتمان در چیذر ، خرید آپارتمان در جعفرآباد ، خرید آپارتمان در دزاشیب ، خرید آپارتمان در کاشانک ، خرید آپارتمان در حکمت ، خرید آپارتمان در جماران ، خرید آپارتمان در حصاربوعلی ، خرید آپارتمان در رستم آباد ، خرید آپارتمان در شهرک شهید چمران ، خرید آپارتمان در امانیه ، خرید آپارتمان در کامرانیه ، خرید آپارتمان در جماران ، خرید آپارتمان در باغ فردوس ، خرید آپارتمان در پارک وی ، خرید آپارتمان در صاحبقرانیه ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در بلوار گلها ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی هوایی ، خرید آپارتمان در فلاحی ، خرید آپارتمان در گلاب دره ، خرید آپارتمان در رستم آباد ، خرید آپارتمان در بزرگراه بابایی ، خرید آپارتمان در بلوار شاهد ، خرید آپارتمان در بلوار بسیج ، خرید آپارتمان در نخل ، خرید آپارتمان در آبادان ، خرید آپارتمان در بلوار اوشان ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، خرید آپارتمان در نارنجستان ، خرید آپارتمان در موحد دانش ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در پیراسته ، خرید آپارتمان در بلوار کاوه ، خرید آپارتمان در با هنر ، خرید آپارتمان در عمار ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا ، خرید آپارتمان در اسفندیار ، خرید آپارتمان در میدان قدس ، خرید آپارتمان در صابونیان ، خرید آپارتمان در باغ فردوس ، خرید آپارتمان در استانبول ، خرید آپارتمان در شهرک البرز ، خرید آپارتمان در بلوار اوشان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.