محله آیت الله کاشانی : یکی از محله‌های سرشناس غرب تهران

محله آیت الله کاشانی

محله آیت الله کاشانی : یکی از محله‌های سرشناس غرب تهران

محله آیت الله کاشانی یکی از محله‌های سرشناس غرب تهران است. این محله را نمی‌توان جزو مناطق قدیمی پایتخت به شمار آورد چرا که پس از انقلاب، ساخت و ساز در این محله رونق یافت و آپارتمان‌های نوساز جای خانه‌های قدیمی را گرفتند.

محله آیت الله کاشانی کجاست؟

محله آیت الله کاشانی محله‌ای که در غرب پایتخت و منطقه پنج شهرداری تهران واقع شده است. این محله از سمت جنوب به فردوس شرق، از سمت شمال به اتوبان حکیم، از سمت شرق به فلکه دوم صادقیه و از سمت غرب به شهر زیبا منتهی می‌شود.با یک نگاه کلی به دسترسی‌ها می‌توان پس برد که محله آیت الله کاشانی به چه میزان از مسیر رفت و آمدی خوبی برخوردار است. بزرگراه‌هایی که به این محله دسترسی دارند، می‌توانند در کمترین زمان ممکن شما را به بخش‌های مختلف پایتخت برسانند. از سویی دیگر قرارگیری این محله در غرب تهران، موجب شده تا آلودگی آن نسبت به سایر بخش‌های دیگر کمتر باشد.

بهترین جای محله آیت الله کاشانی برای زندگی

بهترین بخش محله آیت الله کاشانی تهران برای سکونت به عوامل مختلفی از جمله بودجه، سبک زندگی، و اولویت های شخصی بستگی دارد. با این حال، برخی از مناطق این محله به دلیل امکانات رفاهی مناسب و دسترسی آسان به مراکز خرید، مدارس، و حمل و نقل عمومی، به عنوان گزینه های محبوب برای سکونت شناخته می شوند. از جمله این مناطق می توان به بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، و خیابان مهران اشاره کرد. بلوار آیت الله کاشانی به دلیل خیابان های پهن، درختکاری زیبا، و دسترسی به مراکز خرید و تفریحی، از جمله گزینه های محبوب برای سکونت در این محله است. این بلوار همچنین به بزرگراه های اصلی تهران، از جمله بزرگراه شهید همت، دسترسی دارد. بلوار اباذر نیز به دلیل امکانات رفاهی مناسب، از جمله بوستان های بزرگ، سینما، و چندین مجموعه فرهنگی و درمانی، به عنوان یک گزینه خوب برای سکونت در این محله محسوب می شود. این بلوار همچنین به بزرگراه های اصلی تهران، از جمله بزرگراه شهید همت، دسترسی دارد. خیابان مهران به دلیل قرار نگرفتن در محدوده طرح و ترافیک و زوج و فرد، منطقه ای مناسب برای سکونت است و در عین حال، به دلیل نوساز بودن خانه هایش محله ای رو به پیشرفت و مناسب برای سرمایه گذاری ملکی به حساب می آید. برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در نوبنیاد ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در بلوار گلها ، خرید آپارتمان در دارآباد به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

بررسی وضعیت دسترسی

محله آیت الله کاشانی جدای از آب و هوای مناسبی که برای سکونت دارد، از دسترسی بسیار مناسبی هم برخوردار است. برخی از بزرگراه‌های اصلی پایتخت به این محله دسترسی دارند و رفت و آمد را برای ساکنان تسهیل می‌بخشند. از سویی دیگر ایستگاه‌ متروی صادقیه نیز در این محله قرار دارد که به وسیله آن‌ها می‌توانید به بخش‌های مختلف پایتخت سفر کنید. در ادامه دسترسی‌های حمل و نقلی این محله را ذکر می‌کنیم:

ایستگاه‌ متروی محله آیت الله کاشانی

ایستگاه مترو صادقیه نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محله آیت الله کاشانی محسوب می‌شود. این ایستگاه در ۱۶ اسفند سال ۱۳۷۷ افتتاح شده و تا به امروز در حال خدمات‌رسانی است.

خطوط اتوبوسرانی آیت الله کاشانی

 • ایستگاه اتوبوس آیت الله کاشانی: این ایستگاه در ابتدای بلوار آیت الله کاشانی واقع شده است و دسترسی به نقاط مختلف این بلوار را فراهم می کند.
 • ایستگاه اتوبوس اباذر: این ایستگاه در ابتدای بلوار اباذر واقع شده است و دسترسی به نقاط مختلف این بلوار را فراهم می کند.
 • ایستگاه اتوبوس مهران: این ایستگاه در خیابان مهران واقع شده است و دسترسی به نقاط مختلف این خیابان را فراهم می کند.

خطوط تاکسیرانی آیت الله کاشانی

اگر هم قصد استفاده از تاکسی را دارید جای نگرانی ندارد چرا که این محله از خطوط تاکسیرانی هم برخوردار است. برای استفاده از تاکسی می‌توانید به ایستگاه‌های تاکسی متعددی مراجعه کنید که در ابتدای بلوار کاشانی قرار دارند.

بررسی امکانات محله آیت‌الله کاشانی

با یک نگاه کلی درمی‌یابیم که محله آیت الله کاشانی به لحاظ امکانات دست کمی از سایر بخش‌های پایتخت ندارد. مراکز اداری، تجاری و تفریحی موجود تمامی نیازهای ساکنان را رفع می‌کنند و ساکنان مجبور نیستند برای رفع نیازهای خود از این محله خارج شوند. در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین مراکز و امکانات رفاهی این محله اشاره کنیم:

بهترین مدارس و مراکز آموزشی

مراکز آموزشی که در این محله وجود دارند به تنهایی قادرند تا نیاز آموزشی فرزندان اهالی را برطرف کنند. حتی اگر در سایر بخش‌های پایتخت قرار دارید بدون نگرانی می‌توانید به این بخش مراجعه کنید چرا که دسترسی به آن آسان است. در ادامه به بهترین مدارس و مراکز آموزشی محله آیت الله کاشانی اشاره می‌کنیم:
 • مدرسه امید ایران: شاهین جنوبی، خیابان پیامبرغربی، بلوار مطهری، نبش کوچه پنجم شرقی، پلاک ۴۱
 • مدرسه ستارگان زمین: بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، نبش کوچه مهرگان، پلاک ۱۸
 • مدرسه بهشت فردوس: آیت الله کاشانی خیابان نجف زاده فروتن خیابان گلستان دوم پلاک ۳۱
 • مدرسه راه موفقیت: سازمان برنامه شمالی، نبش کوچه هشتم مرکزی
 • مدرسه ستارگان زمین: بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، نبش کوچه مهرگان، پلاک ۱۸
 • مدرسه سلام صادقیه: فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت‌الله کاشانی، نبش نجف‌زاده فروتن، پلاک ۱۱
 • مدرسه فرزانگان پویا: آیت الله کاشانی، خیابان محرابی، خیابان براتلو، خیابان شهرداری، کوچه گلشن، دبیرستان و پیش‌دانشگاهی فرزانگان پویا
 • مدرسه رنگین کمان: خيابان آيت الله كاشاني، روبه‌روی مسجدنظام مافی، خیابان منوچهری، کوچه گلشن، پلاک ۱۸
 • مدرسه مهدی پور: آیت الله کاشانی – خیابان براتلو – نبش منوچهری – دبیرستان مهدی پور
برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در بلوار اوشان ، خرید آپارتمان در نارنجستان ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

درمانگاه‌ها و داروخانه‌ها

وقتی به لیست مراکز درمانی و بیمارستان‌های محله آیت الله کاشانی نگاهی می‌اندازیم متوجه می‌شویم این محله از جهت امکانات درمانی هم قادراست نیازهای ساکنین را برطرف کند. به عنوان مثال بیمارستان سینا در این منطقه واقع شده. در ادامه به درمانگاه‌ها و داروخانه‌های محله آیت الله کاشانی اشاره می‌کنیم:
 • بیمارستان ابن سینا: تهران، منطقه ۵، بلوار آیت الله کاشانی، ابتدای بلوار اباذر، پلاک ۱

مراکز خرید و تجاری

اگر می‌خواهید کالایی بخرید، لزومی ندارد از محله آیت الله کاشانی خارج شوید چرا که مراکز خریدی همچون اترک کاشانی نزدیکی‌تان قرار دارند. در ادامه به برخی از مراکز خرید و تجاری محله آیت الله کاشانی اشاره می‌کنیم:
 • مجتمع تجاری اترک کاشانی : بلوار کاشانی، روبروی مسجد نظام مافی

پارک‌ها و مراکز تفریحی محله آیت الله کاشانی

همان طور که اشاره کردیم این منطقه از آب و هوای مناسبی برخورداراست. که می‌تواند به خاطر قرارگیری در منطقه غربی پایتخت و مجاورت بوستان‌ها باشد. در ادامه به بوستان‌ها و مراکز تفریحی محله آیت الله کاشانی اشاره می‌کنیم:
 • بوستان استقلال : تهران، اباذر، ب. آیت الله کاشانی
 • بوستان ولیعصر : تهران، فردوس، خ. ولیعصر، خ. سایه

مراکز اداری و دولتی

مراکز دولتی و اداری موجود در این محله به راحتی می‌توانند نیازهای روزمره اهالی را برطرف کنند. در ادامه به لیست مراکز دولتی و اداری محله آیت الله کاشانی اشاره می‌کنیم:
 • شهرداری منطقه ۵ تهران: تهران، کوی مهران، ب. آیت الله کاشانی، خ. الهی، خ. دوم
 • اداره برق جنوب غرب تهران: تهران، کوی مهران، ب. آیت الله کاشانی

مراکز مذهبی

مساجد و مراکز مذهبی قابل توجهی هم در محله آیت الله کاشانی قرار دارند. در ادامه به برخی از مراکز مذهبی این محله اشاره می‌کنیم:
 • مسجد علی ابن ابی طالب(علیه السلام) : تهران، فردوس، ب. آیت الله کاشانی
 • هیئت انصارالمهدی : تهران، فردوس، ب. آیت الله کاشانی، خ. طالقانی

رستوران‌‌ها و مراکز غذایی محله آیت الله کاشانی

اگر قصد خوردن یک وعده غذایی باکیفیت را دارید، در نظر داشته باشید که رستوران‌ها و مراکز غذایی این محله از کیفیت قابل قبولی برخوردارند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
 • کافه رستوران رویال :تهران، فردوس، بزرگراه آیت الله کاشانی، خ وفا آذر شمالی، کنار‌گذر کاشانی
 • رستوران اصل بناب : تهران، کوی مهران، بزرگراه آیت الله کاشانی بین الهی و دانش فر
 • كافه رستوران ایتالیایی بلوبیسترو : تهران، فردوس، ب. آیت الله کاشانی
 • گیلان خوراک تالش : آیت‌ الله ‌کاشانی ‌نبش ‌خیابان ‌‌حسن آباد

کافه‌ها و کافی‌ شاپ‌ها

از آنجایی که محله آیت الله کاشانی فضای سبز و موقعیت گردشگری مناسب دارد، کافه‌های زیادی هم در سطح شهر بنا شده تا افراد بتوانند به آن‌ها مراجعه کنند. در ادامه به برخی از کافه‌ها و کافی‌شاپ‌های این محله اشاره می‌کنیم:
 • کافه نوژی : تهران، کوی مهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، خ بهنام
 • قهوه کافا : تهران، کوی مهران، ب. آیت الله کاشانی، خ. مهران، خ. نهم
برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در سوهانک ، خرید خانه در ولنجک ، خرید خانه در قیطریه ، خرید خانه در نیاوران به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.