محله آجودانیه : آشنایی صفر تا صد با این محله

محله آجودانیه

محله آجودانیه : آشنایی صفر تا صد با این محله

محله آجودانیه یکی از محله‌های لوکس و دنج شمال پایتخت است که به دلیل قرارگیری در نزدیکی رشته کوه‌های البرز از آب و هوای مناسبی برخوردار است. از سویی دیگر شرایطی نظیر قواره‌های بزرگ و خیابان‌های عریض موجب شده تا این محله به نسبت سایر محله‌های تهران از ترافیک کمتری برخوردار باشد.

محله آجودانیه کجاست؟

محله آجودانیه همان طور که اشاره کردیم یکی از محله‌های لوکس پایتخت است. این محله در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده است. آجودانیه از سمت شمال به دارآباد، از سمت جنوب به فرمانیه، از سمت شرق به اقدسیه و از سمت غرب به نیاوران منتهی می‌شود. ناگفته نماند آجودانیه به دلیل قرار گرفتن در میان محله‌های محبوب تهران، ارزش بالاتری پیدا کرده است. از این گفته‌ها می‌توان نتیجه گرفت محله آجودانیه به دلیل موقعیت مکانی، دسترسی خودرویی مناسب و همچنین آب و هوای پاکیزه‌ای که دارد، هزینه زندگی در آن نسبت به سایر بخش‌های شمالی تهران گران‌قیمت‌تر است.

بهترین جای محله آجودانیه برای زندگی

نمی‌توان به صورت دقیق مشخص کرد که کدام بخش از محله آجودانیه برای زندگی مناسب‌تر است چرا که تمامی بخش‌های این محله از کیفیت مناسبی برخوردارند. به عنوان مثال اگر بخواهیم به برخی از خصوصیاتی که این محله را متمایز کرده اشاره کنیم می‌توانیم خیابان‌های عریض، ترافیک پایین، امکانات رفاهی درجه یک و آرامش آن را ذکر کنیم. صد البته که نزدیک بودن به برخی مراکز از جمله بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز خرید می‌تواند در قیمت خانه‌ای که خریداری می‌کنید تاثیرگذار باشد. در هر صورت محله آجودانیه برای کسانی که به دنبال زندگی بدون دغدغه هستند عالی به شمار می‌رود.

بررسی وضعیت دسترسی به ای محله

یکی از بهترین ویژگی‌ها و شاخصه‌های محله خوب در تهران آنست که دسترسی‌های مختلف را به نحو احسن دارا باشد. خوشبختانه محله آجودانیه نیز از این ویژگی برخوردار است و می‌توان گفت تمامی دسترسی‌ها اعم از مترو، اتوبوس و تاکسی در این محله موجود است. در ادامه هر کدام از این موارد را بررسی می‌کنیم: برای مشاهده ی آگهی های اجاره خانه در احتشامیه ، اجاره خانه در سئول ، اجاره خانه در امانیه ، اجاره خانه در مهران ، اجاره خانه در ظفر ، اجاره خانه در دستگردی ، اجاره خانه در پارک وی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

دسترسی به مترو در محله آجودانیه

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محله آجودانیه ایستگاه نوبنیاد است که در ضلع جنوبی این محله قرار گرفته است. ایستگاه نوبنیاد یکی از ایستگاه‌های خط سوم متروی تهران است که در میدان نوبنیاد واقع شده و از سال ۱۳۹۴ تاکنون خدمت‌رسانی می‌کند.

دسترسی به خطوط اتوبوسرانی در محله آجودانیه

آجودانیه از جهت دسترسی به اتوبوس‌های تندرو هم از وضعیت مناسبی برخوردار است. در جنوب این محله می‌توانید از اتوبوس‌های تندرو خط پایانه لاله به پایانه افشار استفاده کنید و در سمت شمال نیز می‌توانید از ایستگاه اتوبوس کاشانک استفاده کنید. همچنین دسترسی به اتوبوس‌های عادی نیز در بخش شمالی آجودانیه مهیاست.

دسترسی به خطوط تاکسیرانی در محله آجودانیه

برای دسترسی به تاکسی در محله آجودانیه می‌بایست به ایستگاه تاکسیرانی نوبنیاد مراجعه کنید که در نزدیکی ایستگاه متور نوبنیاد قرار گرفته است.

بررسی امکانات محله آجودانیه

یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌هایی که ساکنین محله آجودانیه را راضی نگه داشته، برخورداری آن از امکانات و مراکز مهم تفریحی و رفاهی است به طوری که می‌توان گفت این محله نسبت به سایر محله‌های شمال تهران، چیزی از حیث امکانات کم ندارد. در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین مراکز و امکانات رفاهی این محله اشاره کنیم:

بهترین مدارس و مراکز آموزشی

مراکز آموزشی که در این محله وجود دارند به تنهایی قادرند تا نیاز آموزشی فرزندان اهالی را برطرف کنند. حتی اگر در سایر بخش‌های پایتخت قرار دارید بدون نگرانی می‌توانید به این بخش مراجعه کنید چرا که دسترسی به آن آسان است. در ادامه به بهترین مدارس و مراکز آموزشی آجودانیه اشاره می‌کنیم:
 • دبستان پسرانه ادیب: تهران، خیابان سباری (آجودانیه)، خیابان پورابتهاج، خیابان افتخاری، خیابان رجبی، خیابان صومعه زاده، روبروی پارک محلی، پلاک ۵
 • دبیرستان دخترانه سلام اسلام: تهران، خیابان سباری (آجودانیه)، خیابان پورابتهاج، خیابان افتخاری، خیابان رجبی، خیابان صومعه زاده، روبروی پارک محلی، پلاک ۱
 • دبیرستان دخترانه شهید بهشتی: تهران، خیابان سباری (آجودانیه)، خیابان پورابتهاج، خیابان افتخاری، خیابان رجبی، خیابان صومعه زاده، روبروی پارک محلی، پلاک ۳

درمانگاه‌ ها و داروخانه‌ ها

محله آجودانیه اگر چه مراکز درمانی خاصی در خود ندارد اما به مراکز سایر محله‌ها دسترسی مستقیمی دارد و این مزیتی عالی به شمار می‌رود. در ادامه به درمانگاه‌ها و داروخانه‌های آجودانیه اشاره می‌کنیم:
 • بیمارستان نیکان: تهران، خیابان فرمانیه، خیابان شهید بهشتی، پلاک ۷
 • بیمارستان فرمانیه: تهران، خیابان فرمانیه، خیابان شهید بهشتی، پلاک ۱

مراکز خرید و تجاری

اگر می‌خواهید کالایی بخرید، لزومی ندارد از محله آجودانیه خارج شوید چرا که مراکز خریدی همچون عرش آجودانیه در نزدیکی‌تان قرار دارند. در ادامه به برخی از مراکز خرید و تجاری این محله اشاره می‌کنیم:
 • عرش آجودانیه : شمال خیابان آجودانیه یا سباری
برای مشاهده ی آگهی های اجاره آپارتمان در نوبنیاد ، اجاره آپارتمان در ولیعصر ، اجاره آپارتمان در شیخ بهایی جنوبی ، اجاره آپارتمان در دولت ( کلاهدوز ) ، اجاره آپارتمان در بزرگراه شهید همت ، اجاره آپارتمان در کتابخانه ملی ایران به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

پارک‌ ها و مراکز تفریحی

پارک‌ها و بوستان‌هایی هم که در این منطقه قرار دارند از دیگر مزایای محله آجودانیه به شمار می‌روند. در ادامه به برخی از این مراکز اشاره می‌کنیم:
 • بوستان ثامن : تهران، کاشانک، خ. سپند
 • بوستان نیاوران : تهران، حصار بوعلی، خ. پاسداران

مراکز اداری و دولتی

مراکز دولتی و اداری موجود در این محله به راحتی می‌توانند نیازهای روزمره اهالی را برطرف کنند. در ادامه به لیست مراکز دولتی و اداری آجودانیه اشاره می‌کنیم:
 • بانک ملی ایران: بلوار آجودانیه، روبروی مجتمع فرهنگی بانک ملی، انتهای خیابان دلارا
 • بانک ملت: بلوار آجودانیه، پلاک ۱
 • بانک صادرات ایران: بلوار آجودانیه، پلاک ۲
 • بانک تجارت: بلوار آجودانیه، پلاک ۳
 • بانک سپه: بلوار آجودانیه، پلاک ۴
 • اداره پست آجودانیه: بلوار آجودانیه، خیابان ۲۰۰، پلاک ۵
 • اداره ثبت اسناد و املاک آجودانیه: بلوار آجودانیه، پلاک ۶
 • اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران: خیابان فرمانیه، خیابان شهید بهشتی، پلاک ۱
 • شهرداری منطقه ۱ تهران: خیابان نیاوران، خیابان شهید باهنر، پلاک ۱
 • مرکز خدمات جامع سلامت آجودانیه: بلوار آجودانیه، ، پلاک ۷
 • مرکز بهداشت آجودانیه: بلوار آجودانیه، پلاک ۸
 • کلانتری ۱۳۴ آجودانیه: خیابان فرمانیه، خیابان شهید بهشتی، پلاک ۲
 • آتش‌نشانی آجودانیه: بلوار آجودانیه، پلاک ۹
برای مشاهده ی آگهی های اجاره خانه در اقدسیه ، اجاره خانه در آجودانیه ، اجاره خانه در مینی سیتی ، اجاره خانه در زعفرانیه ، اجاره خانه در میدان قدس به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

مراکز مذهبی محله آجودانیه

مراکز مذهبی متعددی در آجودانیه وجود دارند که هر ساله پذیرای مراسم‌ها و اعیاد مذهبی هستند. در ادامه به برخی از مراکز مذهبی معروف در این محله اشاره می‌کنیم:
 • حسینیه امام حسن مجتبی ع هیئت منتظرین حضرت مهدی عج: تهران، کاشانک، خ اقدسیه، خ عزت الله انتظامی، خ عسگری

رستوران‌‌ ها و مراکز غذایی

اگر قصد خوردن یک وعده غذایی باکیفیت را دارید، در نظر داشته باشید که رستوران‌ها و مراکزغذایی آجودانیه همگی از ویژگی بالایی برخوردارند. در ادامه به برخی ازآن‌ها اشاره می‌کنیم:
 • سوخاری سوخاری : تهران، سه راه اقدسیه، انتهای بلوار سباری (آجودانیه)، فودکورت عرش آجودانیه
 • ست فود یوشیتا : تهران، آجودانیه، خیابان پورابتهاج، روبروی لشگری
 • فست فود کریستال : تهران، خیابان اقدسیه، نرسیده به آجودانیه
 • پیتزا پازل : تهران، خیابان اقدسیه، خیابان آجودانیه، خیابان ارومیان
 • فست فود ونیز : تهران، خیابان اقدسیه، خیابان آجودانیه، خیابان ارومیان
برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در شهرآرا ، خرید خانه در تهران ویلا ، خرید خانه در صادقیه ، خرید خانه در فرحزاد ، خرید خانه در کوی فراز ، خرید خانه در گیشا ، خرید خانه در یوسف ‌آباد به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.