فلاح تهران

فلاح تهران

فلاح تهران

فلاح در منطقه‌ی 17 تهران ، منطقه‌ای محبوب که از سمت شمال در همسایگی مناطق 9 و 10 است و در قسمت جنوب غربی تهران واقع شده ، قرار داره. فلاح از شمال به خیابان قزوین و از جنوب به خیابان ابوذر ، منتهی میشه. همچنین درغرب این محله ، خیابان لقمان و در شرق اون خیابان شهید سوری قرار داره. محله فلاح تهران ، در منطقه‌ی 17 یعنی در محدوده‌ی جنوبی شهر تهران ، قرار داره. فلاح که از محلات قدیمی و نسبتا مذهبی تهران به شمار میره ، قدمت زیادی داره. محله فلاح در ابتدا به صورت محدوده‌ای با اراضی کشاورزی بوده که شخصی به نام فلاح که نام محله هم از او وام گرفته شده ، کم کم این زمین‌ها رو خریداری می کند. این شخص به گندم کاری در این زمین‌ها مشغول بوده اما در طی زمان و با مهاجرت افراد به این منطقه ، این اراضی کم کم مسکونی شدن.
بخش زیادی از این افراد که برای سکونت به محله فلاح اومده بودن ، از آذری‌های ترک زبان بودن و بسیاری دلیل شکل گیری سریع این محله رو وجود این قوم آذری زبان و همدل دونستن. به این ترتیب ، به عقیده‌ی برخی ، ترک‌های زیادی هنوز از ساکنین محله فلاح هستن.
وجود مسجد بزرگ ابوذر ، در محله‌ی فلاح سبب شده که نام این منطقه به ابوذر تغییر یابد ، هر چند که هنوز در میان مردم با نام فلاح شناخته میشه. این محله وسعت زیادی داره و به دو بخش ابوذر شرقی و ابوذر غربی تقسیم میشه.

بافت محله فلاح تهران

همانطور که اشاره شد ، محله‌ی فلاح رنگ و بوی مذهبی بیشتری نسبت به بسیاری از محلات تهران داره که وجود ساکنین قدیمی و سنتی ، مزار تعدادی از شهدا و… از دلایل پررنگ‌تر شدن این ویژگی است.
فلاح از محلاتی در تهرانه که ساکنین بسیار خونگرم و همدلی رو در خود جای داده و شاید از دلایل تراکم جمعیت محله فلاح همین باشه. علاوه بر این همین سبب شده که خیلی از افرادی که قصد خرید آپارتمان در تهران رو دارن ، این محله رو انتخاب کنن.
خانه‌های محله‌ی فلاح یا بلوار ابوذر تهران از قدمت زیادی برخوردار هستن و این عامل سبب شده که حدود 70 درصد ساختمان‌ها و خانه‌های فلاح بافت قدیمی و آسیب پذیری داشته باشن. با این حال بافت قدیمی و سنتی موجود در محله فلاح از موارد کمیابیه که در تهران کمتر به چشم میخوره.
علاوه بر اینها ، در گذشته ساخت و سازها در محله‌ی فلاح تهران ، بر روی قنات‌های قدیمی متعدد و نیز در امتداد یکی از گسل‌های تهران صورت گرفته. همه‌ی این موارد سبب شده که شهرداری ترمیم و بازسازی این محله رو در دستور کار قرار بده. اما در نهایت خرید آپارتمان در فلاح تهران از رونق زیادی برخورداره.

قیمت

قیمت مسکن در محله‌ی فلاح از میانگین مناسبی برخورداره. این محله جزء مناطق متوسط تهران به حساب میاد اما با این وجود ، منطقه‌ی خوبی در جنوب شهر محسوب میشه. قیمت خرید آپارتمان در فلاح تهران ، به نسبت سایر محلات پایین تر است. البته مثل سایر نقاط شهر ، قیمت خانه در فلاح هم نوسانات زیادی داره. نوع ساخت و مصالح به کار رفته در ساختمان هم ، روی قیمت خانه و آپارتمان در محله‌ی فلاح یا ابوذر تهران تاثیر زیادی میذاره. با این حال ، وجود جمعیت نسبتا زیاد و میزان تقاضاها ، گویای نرخ مناسب حتی برای اجاره آپارتمان در محله فلاح تهران است. خیابان‌های مهم محله فلاح تهران در محله‌ی فلاح خیابان‌های مهمی به چشم میخوره که این محله رو بیشتر با اونها میشناسن ، مثل میدان فلاح ، بلوار ابوذر یا خیابان سجاد. کوچه‌ها و خیابان‌هایی که بافت سنتی‌تری دارن هم ، مثل سوری و آقاجانی از شریان‌های اصلی محله‌ی فلاح تهران هستن.

دسترسی

با اینکه محله‌ی فلاح جمعیت زیادی داره و محله‌ی پرهیاهویی در شهر تهران به شمار میره اما متاسفانه دسترسی زیاد مناسبی به سایر نقاط تهران نداره. اگر برای رفت و آمد از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنین و مترو انتخاب خوبی برای شماست ، نزدیکترین ایستگاه مترو به این محله ، ایستگاه زم زم است که برای رسیدن به آن نیاز به تاکسی دارین. در عین حال ، خطوط اتوبوسرانی زیادی هم به حمل و نقل شما کمک می کنن که در خیابان قزوین حضور دارن. اما اگر با وسیله شخصی عبور و مرور می کنین ، میتونین از طریق خیابان قزوین به برخی از بزرگراه‌های اصلی شهر مثل ، سعیدی و نواب دسترسی داشته باشین.

امکانات

محله‌ی فلاح تهران که از قدمت و جمعیت زیادی برخورداره ، نیازها و تقاضاهای زیادی در خود جای داده که به بخشی از اونها توجه شده و به رفعشون پرداختن. اما برخی از نیازهای ساکنین همچنان منتظر اجابت شدن هستن. با این حال محله‌ی فلاح از سطح نسبی خوبی از امکانات عمومی برخورداره. از امکانات درمانی این محله میشه به بیمارستان ضیاییان در فلاح اشاره داشت. مکان‌های تفریحی عمومی‌ای هم در محله‌ی فلاح وجود داره که خانواده‌های ساکن در این محله به گذران اوقات فراغت خودشون در اونها می پردازن. این مکان‌ها شامل پارک‌های شهدای گمنام ، بهاران و گل سرخ و مراکز خریدی مثل مرکز خرید اطلسه. مغازه‌های تجاری و رستوران‌های مختلفی رو در سطح این محله میشه دید که فعال و آماده خدمت‌رسانی هستن.

طبیعت گردی

محله‌ی فلاح بافت سنتی‌ای داره که تماشا و گذر از کوچه‌ها و خیابان‌هایش هنوز مشاتاقان زیادی داره. کوچه‌هایی با خانه‌های کلنگی در فلاح که یادآور قصه‌های کودکیه و بوی خانه‌ی مادربزرگ‌ها رو داره. با این حال ، این محله مکان‌های تفریحی مختلفی رو هم در خودش جای داده. یک نمونه از اونها پارک دکتر حسابی محله‌ی فلاح ، با کتابخانه‌ی محلیشه که مکان موردعلاقه‌ی بسیاری از محلی‌های اونجاست. پارک‌ها و فضاهای سبز زیادی هم در این محله برای گذران روزهای تعطیل شهروندان به چشم میخوره. رستوران‌ها و فروشگاه‌های مختلف هم هر روزه ، در این محله پرهیاهو فعال هستن.

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در تهرانپارس ، خرید آپارتمان در پاسداران ، خرید آپارتمان در نارمک ، خرید آپارتمان در دروس ، خرید آپارتمان در ساقدوش ، خرید آپارتمان در اختیاریه ، خرید آپارتمان در احتشامیه ، خرید آپارتمان در شمس آباد ، خرید آپارتمان در حکیمیه ، خرید آپارتمان در استخر ، خرید آپارتمان در مهران ، خرید آپارتمان در سید خندان ، خرید آپارتمان در نوبنیاد ، خرید آپارتمان در اوقاف ، خرید آپارتمان در سراج ، خرید آپارتمان در خیابان فرجام ، خرید آپارتمان در لویزان ، خرید آپارتمان در صاحب الزمان ، خرید آپارتمان در دولت ، خرید آپارتمان در نارمک ، خرید آپارتمان در بزرگراه بابایی ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در وفامنش ، خرید آپارتمان در شهید پایدارفرد ، خرید آپارتمان در گلستان ، خرید آپارتمان در استاد حسن بنا ، خرید آپارتمان در بزرگراه شهید زین الدین ، خرید آپارتمان در وارباز ، خرید آپارتمان در بلوار دلاوران ، خرید آپارتمان در تکاوران ، خرید آپارتمان در مطهری ، خرید آپارتمان در تیر انداز ، خرید آپارتمان در واثقی ، خرید آپارتمان در جاده تلو ، خرید آپارتمان در جاده دماوند ، خرید آپارتمان در هروی ، خرید آپارتمان در شهرک شریفی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.