صاحبقرانیه تهران

صاحبقرانیه تهران

صاحبقرانیه تهران

محله صاحبقرانیه در شمال شرق تهران و در منطقه 1 قرار دارد. صاحبقرانیه از شمال به کاشانک از غرب به پارک و کاخ نیاوران از جنوب به خیابان پاسداران و از شرق به آجودانیه منتهی می‌شود. این محله در محدوده شمیرانات و درهمسایگی کاخ نیاوران قرار دارد. محله صاحبقرانیه در ابتدا باغ بسیار بزرگی بود که توسط فتحعلی شاه قاجار ساخته شده بود . اوایل زمین‌های این باغ فقط نی زار بودند. بعدها ناصرالدین شاه قاجار این باغ را به لوکیشن ییلاقی و همچنین بخشی از کاخ صاحبقرانیه را به حرمسرای خود تبدیل کرده بود.

پس از براندازی حکومت قاجار و روی کار آمدن حکومت پهلوی قرار بر این بود که مراسم ازدواج شاه با همسر اولش در این کاخ برگزار شود که به دلیل سرمای بسیار ، برگزاری مراسم ازدواج در این کاخ کنسل شد.

محله صاحبقرانیه تهران :

محله صاحبقرانیه تهران به دلیل وجود کاخ صاحبقرانیه شهرت بسیاری دارد. این محله یکی از گرانترین محله های تهران به شمار می‌آید. در این محله دو خیابان معروف وجود دارد. خیابان گلستان شمالی و خیابان گلستان جنوبی از مهم ترین خیابان‌های این محله به شمار می‌روند.جالب است که بدانید کاخ صاحبقرانیه به دستور ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است.

رنج قیمت در محله صاحبقرانیه تهران :

قيمت در محله صاحبقرانیه تهران از متري 155/910/000 ميليون تومان تا متري 240/470/000 ميليون متغير است. هرچقدر سال ساخت ملک بالاتر باشد به همان نسبت قیمت ملک کاهش پيدا مي‌كند. محله صاحبقرانیه به طور کلی میانگین قیمت بالایی دارد. براي کسب اطلاعات بيشتر در زمينه خريد آپارتمان و ملک در محله صاحبقرانیه تهران با مشاوران ما در تماس باشيد.

دسترسی به محله صاحبقرانیه تهران :

برای دسترسی به محله صاحبقرانیه تهران میتوانید از مترو و اتوبوس های تندرو و تاکسی استفاده کنید. میتوانید از طریق ایستگاه مترو خط یک به میدان تجریش بروید و از آن‌جا با 5 دقیقه پیاده روی به میدان قدس دسترسی داشته باشید. در نهایت به وسیله تاکسی‌های نیاوران به این محله برسید. نزدیکترین ایستگاه‌های اتوبوس در این منطقه ، ایستگاه‌های میدان تجریش ، دارآباد ، بلوار صبا ، ازگل ، میدان رسالت ، میدان قدس می باشد.

امکانات محله صاحبقرانیه تهران :

از جمله امکاناتي که در اين محله در دسترس هستند به شرح زير است :

مراکز دولتی شامل : سفارت چین ، مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی ، اداره آب و فاضلاب نیاوران ناحیه 2 ، سفارت نیوزلند ، سفارت عربستان سعودی ، سفارت جمهوری ازبکستان ، سفارت سوئد ، سفارت جمهوری چک است. مراکز درمانی و داروخانه شامل : ساختمان پزشکان دکتر کیهانی ، بیمارستان فرمانیه ، مرکز واکسیناسیون کاخ نیاوران است.

مرکز آموزشی شامل : مجتمع رفاهی آموزشی امام حسن(ع) ، مدرسه شاهد صابرین ، دبستان نمونه دولتی پسرانه فراست است. این منطقه به رستوران و فروشگاه هم دسترسی راحتی دارد. از جمله رستوران و فروشگاه‌هایی که در این منطقه وجود دارد ، شامل : رستوران ایتالیایی بوکا ، رستوران فست فود قلب طلایی و… است.

طبیعت گردی در محله صاحبقرانیه تهران :

بوستان نیاوران ، بوستان ثامن ، بوستان علوی از جمله بوستان‌هایی هستند که در این منطقه وجود دارد. زیباترین لوکیشن گردشگری و تفریحی در محله صاحبقرانیه تهران ،کاخ صاحبقرانیه است که مساحتی در حدود 11 هکتار دارد. محله صاحبقرانیه از زیبایی و جذابیت طبیعی و تاریخی فراوانی برخوردار است. بناهای مجموعه کاخ نیاوران متعلق به دوره‌های قاجار و پهلوی هستند.

کلام آخر :

محله کاخ نیاوران یا کاخ صاحبقرانیه به منطقه ای خوش آب وهوا برای سکونت تبدیل شده است. بسیاری از فیلم و سریال های ایرانی از جمله سریال تلویزیونی میرزا کوچک‌خان و فیلم‌های سینمایی شازده احتجاب ، سلطان صاحب‌قران ، دلشدگان و کمال‌الملک در این کاخ فیلم برداری شده‌اند.

برای مشاهده ی آگهی های قیمت آپارتمان در پاسداران ، قیمت آپارتمان در ونک ، قیمت آپارتمان در بلوار میرداماد ، قیمت آپارتمان در قلهک ، قیمت آپارتمان در دروس ، قیمت آپارتمان در اختیاریه ، قیمت آپارتمان در احتشامیه ، قیمت آپارتمان در سئول ، قیمت آپارتمان در امانیه ، قیمت آپارتمان در مهران ، قیمت آپارتمان در ظفر ، قیمت آپارتمان در دستگردی ، قیمت آپارتمان در پارک وی ، قیمت آپارتمان در نوبنیاد ، قیمت آپارتمان در ولیعصر ، قیمت آپارتمان در شیخ بهایی جنوبی ، قیمت آپارتمان در دولت ، قیمت آپارتمان در بزرگراه شهید همت ، قیمت آپارتمان در شریعتی ، قیمت آپارتمان در بلوار کاوه ، قیمت آپارتمان در بلوار آفریقا ، قیمت آپارتمان در اسفندیار ، قیمت آپارتمان در بهروز ، قیمت آپارتمان در عطار ، قیمت آپارتمان در شهید پایدارفرد ، قیمت آپارتمان در گلستان ، قیمت آپارتمان در بزرگراه شهید زین الدین ، قیمت آپارتمان در هروی ، قیمت آپارتمان در خیابان وارسته ، قیمت آپارتمان در حصاری ، قیمت آپارتمان در کتابخانه ملی ایران به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.