شهرک مروارید : آشنایی صفر تا صد با این شهرک

شهرک مروارید

شهرک مروارید : آشنایی صفر تا صد با این شهرک

شهرک مروارید یا مروارید شهر یکی از شهرک‌های مدرن و در دست ساخت پایتخت است که به خاطر شرایط خوب خرید و همچنین آینده مناسبی که دارد مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. طی چند سال گذشته تنها چیزی که در این منطقه به چشم می‌خورد بیابان بود اما با رشد ساخت و سازها در این منطقه می‌توان تخمین زد که جمعیت قابل توجهی در آن سکونت خواهند داشت.

شهرک مروارید کجاست؟

شهرک مروارید شهرکی مدرن و نوساز است که در غرب و منطقه ۲۲ شهرداری تهران واقع شده است. این شهرک از سمت شمال به رشته‌کوه‌های البرز، از سمت جنوب به مترو وردآورد، از سمت شرق به شهرک الهیه و از سمت غرب به آزادراه شهدای البرز دسترسی دارد. از محله‌هایی که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند می‌توان به شهرک نگین و شهرک دانشگاه شریف اشاره کرد. با یک نگاه کلی به دسترسی‌ها می‌توان گفت اگر چه شهرک مروارید فاصله بسیار زیادی تا مرکز شهر اما دسترسی آن به برخی از بزرگراه‌ها می‌تواند تا حدودی مشکل‌گشا باشد. از سویی دیگر شهرک مروارید در بدترین ایام آلودگی پایتخت با هیچ مشکلی مواجه نیست چرا که نزدیکی به رشته‌کوه‌های البرز موجب شده تا هوای این شهرک در اکثر مواقع مطلوب باشد.

بهترین جای محله شهرک مروارید برای زندگی

با توجه به شرایط فعلی شهرک و اینکه بسیاری از برج‌ها هنوز ساخته نشده‌اند نمی‌توان گفت کدام یک از بخش‌های آن شرایط بهتری برای سکونت دارد. اما در یک نگاه کلی تمامی بخش‌های آن یکسان است و دسترسی برابری به مراکز تفریحی و اداری دارند.

بررسی وضعیت دسترسی به شهرک مروارید

همان طور که بررسی کردیم شهرک مروارید دسترسی خودرویی چندان آسانی به بخش‌های مرکزی پایتخت ندارد و از این جهت ممکن است برای ساکنان دردسرساز شود. همچنین دسترسی‌های حمل و نقل عمومی هم مشخص نیست و تا زمانی که این شهرک کامل نشود نمی‌توان اطلاعات دقیقی به دست آورد. به همین خاطر به برخی از حمل و نقل‌های عمومی نزدیک به آن اشاره می‌کنیم: برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در نوبنیاد ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در بلوار گلها ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در بلوار اوشان ، خرید آپارتمان در نارنجستان ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

ایستگاه‌ های متروی شهرک مروارید

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به شهرک مروارید، ایستگاه مترو وردآورد است که در خط پنج متروی تهران واقع شده است. این ایستگاه در ۱۶ اسفند سال ۱۳۷۷ افتتاح شد و تا به امروز در حال خدمات‌رسانی است.

خطوط اتوبوسرانی شهرک مروارید

به دلیل کامل نبودن ساخت و سازهای شهرک مروارید خطوط اتوبوسرانی در این منطقه وجود ندارد به همین خاطر ساکنان مجبورند تا از خطوط اتوبوس مترو وردآورد استفاده کنند. در ادامه برخی از این خطوط را ذکر می‌کنیم:
 • خط ۳۹۴ : ایستگاه مترو وردآورد به شهرک وردآورد
 • خط ۴۳۶ : ایستگاه مترو وردآورد به پایانه دریاچه (شهدای خلیج فارس)
 • خط برون شهری : ایستگاه مترو وردآورد به شهرقدس

خطوط تاکسیرانی شهرک مروارید

همان طور که گفتیم به دلیل کامل نبودن ساخت و سازهای شهرک، پایانه‌ تاکسیرانی مشخصی هم در این شهرک قرار ندارد به همین خاطر برای استفاده از تاکسی می‌بایست به پایانه تاکسیرانی مترو وردآورد یا شهرک‌های اطراف مراجعه کنید.

بررسی امکانات شهرک مروارید

همان طور که گفتیم به دلیل کامل نبودن ساخت و سازها، هنوز امکانات رفاهی به خصوصی در این منطقه به وجود نیامده است. از این رو در ادامه به مراکز و امکاناتی اشاره خواهیم کرد که موقعیت نزدیکی به این شهرک دارند: بهترین مدارس و مراکز آموزشی مراکز آموزشی که در نزدیکی شهرک مروارید وجود دارند به تنهایی قادرند تا نیاز آموزشی فرزندان اهالی را برطرف کنند به عنوان مثال می‌توان به دانشگاه صنعتی شریف و مدرسه خرازی اشاره کرد. در ادامه به بهترین مدارس و مراکز آموزشی نزدیک به شهرک مروارید اشاره می‌کنیم: برای مشاهده ی آگهی های اجاره خانه در ایوانک ، اجاره خانه در آسمان‌ها ، اجاره خانه در پرواز ، اجاره خانه در شهرک ژاندارمری ، اجاره خانه در دریا ، اجاره خانه در شریف ، اجاره خانه در همایون شهر به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.
 • مدرسه خرازی: تهران، شریف، خ همدان، خ نایین شرقی، پ ۶
 • مجتمع آموزشی دخترانه شریف ابتدایی دبیرستان: تهران، شریف، بلوار اردستانی، خ. تهران
 • شهرک دانشگاه صنعتی شریف: تهران، شریف، خ همدان، خ بهار غربی، پ ۴۰
 • دبستان دخترانه نور تعالی: تهران، شریف، خ. همدان، خ. شیراز شرقی
 • پیش دبستان و دبستان دخترانه منهاج: تهران، شریف، خ تهران، خ بوستان، خ گلستان، پ ۴
 • دبستان و پیش دبستان غیرانتفاعی پسرانه پیام شریف: تهران، منطقه ۲۲، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، بلوار اردستانی، خ تهران، خ عباسپور، پ ۱۲

درمانگاه‌ ها و داروخانه‌ ها

مواردی که پایین‌تر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مراکز درمانی هستند که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند:
 • داروخانه دکتر جباری: تهران، شریف، بلوار اردستانی، خ. تهران
 • داروخانه شبانه روزی: تهران، شریف، خیابان همدان، خیابان شیراز غربی، پلاک ۵۴
 • آزمایشگاه آناهیتا: تهران، بزرگراه همت غرب، بلوار اردستانی، مجتمع تجاری اداری پارسه، ورودی اداری (خیابان زحمتکش)، طبقه ۳
 • مرکز درمانی توانبخشی امید فردا: تهران، شریف، خ. دانش، خ. دانش اول
 • داروخانه دكتر احمدی: کیلومتر ۱۴ اتوبان تهران-کرج، پیکان شهر، مجتمع مسکونی پیکان شهر، نبش یازارچه مرکزی، پلاک ۲۰

مراکز خرید و تجاری شهرک مروارید

مواردی که پایین‌تر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مراکز خرید و تجاری هستند که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند:
 • بازار میوه و تره بار شریف: تهران، سرو آزاد، بلوار اردستانی، خ. تلاش،خ. پرورش
 • پاساژ عرش نور احجاب: تهران، شریف، خ سرسبز چهارم
برای مشاهده ی آگهی های اجاره آپارتمان در احتشامیه ، اجاره آپارتمان در سئول ، اجاره آپارتمان در امانیه ، اجاره آپارتمان در مهران ، اجاره آپارتمان در ظفر ، اجاره آپارتمان در دستگردی ، اجاره آپارتمان در پارک وی ، اجاره آپارتمان در گلستان ( موسوی ) به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

پارک‌ ها و مراکز تفریحی

اگر چه خود شهرک مروارید هنوز پارک و مرکز تفریحی ندارد اما مراکز تفریحی همانند دریاچه چیتگر و ایران‌مال می‌توانند مزیت بزرگی برای این شهرک به حساب بیایند. مواردی که پایین‌تر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مراکز تفریحی هستند که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند:
 • بوستان عباسپور: تهران، شریف، بلوار اردستانی، خ. تهران، خ. عباسپور
 • بوستان غدیر خم: تهران، شریف، بلوار اردستانی، خ. تهران
 • پارک شریف: تهران، شریف، بلوار اردستانی، پارک شریف

مراکز اداری و دولتی شهرک مروارید

مواردی که پایین‌تر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مراکز اداری و دولتی هستند که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند:
 • ایستگاه اتشنشانی ۸۰: تهران، شریف، خ. البرز، خ. دماوند

مراکز مذهبی

مواردی که پایین‌تر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مراکز مذهبی هستند که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند:
 • مسجد سیدالشهدا (ع): تهران، شریف، بلوار اردستانی، خ تهران، خ عباسپور، پ ۳۱

رستوران‌‌ ها و مراکز غذایی

اگر قصد خوردن یک وعده غذایی باکیفیت را دارید، رستوران‌هایی که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند همانند بام‌لند می‌توانند مرو مناسبی باشند. مواردی که پایین‌تر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مراکز غذایی هستند که در نزدیکی شهرک مروارید قرار گرفته‌اند:
 • فست فود شریف : تهران، شریف، بلوار اردستانی، خ تهران، خ عباسپور، پ ۱۵
 • کیک و شیرینی خانگی ناملی تاملی : تهران، شریف، خ فرهیختگان، خ سبلان سوم
 • ساندویچ سیار نگین : تهران، سرو آزاد، بلوار اردستانی، خ تلاش، خ پرورش

کافه‌ ها و کافی‌ شاپ‌ها

از آنجایی که شهرک مروارید هنوز کامل نشده و در حال ساخت است، کافه‌ای در داخل این شهرک یا نزدیکی آن وجود ندارد. به همین خاطر می‌توانید به کافه‌های دریاچه چیتگر مراجعه کنید. برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در سوهانک ، خرید آپارتمان در ولنجک ، خرید آپارتمان در قیطریه ، خرید آپارتمان در نیاوران ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در الهیه ، خرید آپارتمان در تجریش ، خرید آپارتمان در محمودیه ، خرید آپارتمان در باغ فردوس به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.