دولت ( کلاهدوز ) تهران

دولت ( کلاهدوز ) تهران

دولت ( کلاهدوز ) تهران

خیابان دولت (کلاهدوز) ، خیابانی شرقی غربی است که ابتدای آن از شرق با یک فرعی در خیابان پاسداران شروع شده و تا خیابان شریعتی ادامه میابد. در شمال این خیابان و به موازات آن بزرگراه صدر قرار گرفته است. خیابان کلاهدوز مرز شمال و جنوب چهار محله اختیاریه ، دروس ، درب دوم و قلهک را تعیین می کند. خیابان شهید کلاهدوز که در گذشته دولت نام داشت ، از خیابان‌های اصلی و زیبای محله قلهک و دروس به حساب می‌آید. این خیابان شرقی-غربی به دلیل قرار گیری در منطقه 3 شهرداری تهران ، یکی از خیابان های گران قیمت به حساب می‌آید. قرار گیری این خیابان در محدوده تعدادی از بهترین محله های تهران ، آن را به یکی از لوکیشن های برند منطقه تبدیل کرده است.

تاریخچه خیابان دولت (کلاهدوز)

اگر بخواهیم درباره تاریخچه خیابان دولت (کلاهدوز) تهران توضیح بدهیم باید گفت شروع مدرن سازی و توسعه این خیابان در دوره قاجار و همزمان با سلطنت ناصرالدین شاه قاجار کلید خورد. در این دوره تاریخی تهران مرکز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی کشور بود. برای تبدیل پایتخت به کانونی جهت رشد مراودات بازرگانی و مبادله کالا و خدمات نیاز به توسعه فضای شهری و افزایش تعداد دروازه ها بود. با تصمیم حکومت وقت توسعه حصار صفوی (حصار طهماسبی) در دستور کار قرار گرفت. با توسعه این حصار 12 دروازه جدید برای شهر تعریف شد و خیابان دولت در بخش شمالی دو دروازه شمرون و دولت قرار میگرفت. به دلیل رفت آمد های زیاد و آب هوای مناسب در شمال شهر تهران به مرور محله های جدیدی شکل گرفت و مسیرهای دسترسی جدیدی ایجاد شد. خیابان دولت نیز یکی از این مسیرهای دسترسی اصلی بود.

بافت خیابان دولت

جهت آشنایی با بافت خیابان دولت (کلاهدوز) تهران باید گفت که برخی از محله های نزدیک به محدوده این خیابان ، شهرسازی مدرن و خیابان کشی منظمی دارند و برخی دیگر نیز همچنان موقعیت کوچه باغی خود را حفظ نموده‌اند. از ویژگی های بارز این خیابان می توان به وجود کوچه های پیچ در پیچ در اطراف آن اشاره نمود. این خیابان با ترکیب بافت قدیم و جدید خود توانسته لوکیشنی جذاب برای طرفداران خود ایجاد کند. خیابان هایی مانند خیابان قلندری و دیگر خیابان های اطراف آن باز و پهن می باشند. این در صورتی است که خیابانهای نزدیک به سه راه نشاط ماهیتی قدیمی دارند که تنگ و باریک هستند.

برای مشاهده ی آگهی های قیمت خانه در پاسداران ، قیمت خانه در ونک ، قیمت خانه در بلوار میرداماد ، قیمت خانه در قلهک ، قیمت خانه در دروس ، قیمت خانه در اختیاریه ، قیمت خانه در احتشامیه ، قیمت خانه در سئول ، قیمت خانه در امانیه ، قیمت خانه در مهران ، قیمت خانه در ظفر ، قیمت خانه در دستگردی ، قیمت خانه در پارک وی ، قیمت خانه در نوبنیاد ، قیمت خانه در ولیعصر ، قیمت خانه در شیخ بهایی جنوبی ، قیمت خانه در دولت ، قیمت خانه در بزرگراه شهید همت ، قیمت خانه در شریعتی ، قیمت خانه در بلوار کاوه ، قیمت خانه در بلوار آفریقا ، قیمت خانه در اسفندیار ، قیمت خانه در بهروز ، قیمت خانه در عطار ، قیمت خانه در شهید پایدارفرد ، قیمت خانه در گلستان ، قیمت خانه در بزرگراه شهید زین الدین ، قیمت خانه در هروی ، قیمت خانه در خیابان وارسته ، قیمت خانه در حصاری ، قیمت خانه در کتابخانه ملی ایران به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.