درکه تهران

درکه تهران

درکه تهران

درکه تهران جایی میان دامنه‌های جنوبی کوه‌های بلند البرز قرار گفته و از اطراف با طبیعتی سبز محصور شده. درکه در منطقه دو شهرداری تهرانه و همچنان بخشی از شمیرانات هم محسوب میشه. درکه از سمت شمال در امتداد کوه‌های توچاله و به همین دلیل قله‌ها و کوه‌های زیادش برای کوهپیماها جذابه. غرب درکه محله‌ی اوین و جنوب اون محله‌ی سعادت آباد قرار گرفته. از سمت شرق هم درکه در کنار دانشگله شهید بهشتی تهرانه.درکه ، منطقه‌ای خاطره‌انگیز و زیبا که تمام تهرانی‌ها از اون خاطرات خوشی رو به یاد میارن.

با اینکه درکه از بهترین و مهم‌ترین تفریحگاه‌های تهرانه اما در حال حاضر «خرید و فروش آپارتمان در درکه» هم رونق زیادی داره. محله درکه در گذشته یکی از دهکده‌های خوش آب و هوای شمیرانات بوده و نام درکه هم به خاطر دره‌ای بودن اون منطقه انتخاب شده.

درکه تهران کجاست؟

در حال حاضر با گسترش تهران ، درکه در اراضی پایتخت قرار گرفته. درکه در منطقه 2 شهرداری تهران و تنها بخشی از شهرستان شمیرانات محسوب میشه. درکه تهران از شرق به ولنجک ، از غرب به اوین میرسه. درکه از جنوب هم با محله‌ی سعادت آباد محدود همسایه است.

ویژگی‌های درکه تهران

به خاطر وجود رودخانه درکه ، آب و هوایی دل‌انگیز بر منطقه درکه حاکمه و علاوه بر اون زیبایی طبیعت درکه باعث شده از محبوب‌ترین نقاط برای کوهنوردان و طبیعت‌دوستان به شمار بره. درکه از مهم‌ترین مسیرهای کوهپیمایی ایرانه. درکه تهران برخلاف بسیاری از محله‌های قدیمی شهر ، با وجود مدرن‌سازی همچنان هویت و بافت قدیمی خودش رو حفظ کرده. اینکه امروز بتوانیم این منطقه رو تنها یک محله ، ییلاق یا صرفا یک مسیر کوهپیمایی بدانیم ، کار دشواری است. چون درکه انتخاب‌ بسیاری از افرادیه که به دنبال «خرید خانه و آپارتمان در تهران» هستن. افرادی که به دنبال دوری کردن از هیاهوی قسمت‌های مرکزی شهری مثل تهران هستن و آرامش و طبعیت رو جست‌وجو میکنن.

بهترین نقطه‌ی درکه تهران کجاست؟

بافت یکدستی محله درکه رو تشکیل داده. با یک پیاده‌روی کوتاه احتمالا شما عاشق هر قسمت این منطقه‌ی سرسبز و دوست‌داشتنی میشن. اما برخی از خیابان‌های درکه ، به خصوص برای خرید خانه و آپارتمان مهم‌تر هستن ، مثل محله کوهسار درکه. برای سایر خیابان‌های درکه می توان به خیابان احمدپور ، خیابان موسوی ، خیابان شهید میر اسماعیلی و تفنگ‌سازان و… اشاره کرد.

قیمت

هر چند که اغلب ساکنان محله‌ی درکه ، بومی‌های خود اون منطقه هستن ، اما هر روزه داره به تعداد علاقه‌مندان سکونت در محدوده‌ی شمالی شهر تهران افزوده میشه. با این‌حال بازار خرید و فروش یا اجاره‌ی خانه و آپارتمان در درکه تهران ، بسیار پررونقه.

دسترسی

از نظر دسترسی به سایر نقاط تهران محله درکه وضعیت مناسبی داره. با اینکه در مسافت دوری از مرکز و جنوب شهر تهران قرار داره اما راه‌های رفت و آمد از درکه به سایر نقاط شهر کاملا فراهم شده. درصورتی که استفاده‌ی شما از وسایل نقلیه‌ی عمومیه ، برای دسترسی به خط یک مترو میتونین از تاکسی‌ها و مینی‌بوس‌های این محله استفاده کنین. همچنین برای رفتن به سایر نقاط تهران میتونین از خط 4 اتوبوس‌های تندرو استفاده کنین. در صورتی که خودرو شخصی دارین هم ، نگران نباشین درکه به بزرگراه‌های چمران و یادگار امام نزدیکه و دسترسی شما رو به سایر نقاط شهر تسهیل بخشیده.

امکانات

درکه با وجود قرارگیری در منطقه‌ای دور از مرکز شهر ، امکانات خوبی رو برای ساکنینش و یا گردشگرانش تامین کرده. امکانات موجود در درکه از لحاظ آموزشی ، ورزشی و درمانی کامله. برخی از مدارس و مراکز آموزشی‌ای که در منطقه‌ی درکه قرار داره ، عبارتند از مدرسه‌ی دخترانه‌ی شهدای هفتم تیر ، مدرسه‌ی پسرانه‌ی شهید غفاری. از مراکز ورزشی محله‌ی درکه هم ورزشگاه شهدای درکه رو میتوان نام برد. مرکز درمانی محدوده‌ی درکه هم درمانگاه فاطمه زهرا است. مساجد قدیمی و ارزشمندی مثل مسجد جامع درکه یا حسینیه درکه هم محبوبیت زیادی در این منطقه‌ی سنتی و به سنبت مذهبی دارن. شاید نتونین در این منطقه پاساژ یا مرکز تجاری خاصی رو مشاهده کنین اما دیدنی‌های درکه در نوله‌ی خودش تمام‌نشدنیه. بازارهای زیادی برای تامین مایحتاج روزانه ساکنین درکه هم در این محله وجود داره ، از جمله بازاری که در ابتدای پارک کوهسار درکه است.

طبیعت گردی

طبیعت زیبای درکه ، از دیدنی‌ترین مکان‌ها در شهر تهرانه که نباید فرصت تجربه‌اش رو از دست داد. طبیعتی که درکه رو تبدیل به یکی از بهترین تفریحگاه‌های شهر تهران کرده ، شامل کوه‌ و آبشار و جنگل‌های سبز میشه. برخی از معروف‌ترین قله‌ها و نقاط زیبای درکه عبارتند از آکوه درکه ، رودخانه‌ی درکه ، جنگل کارا ، هفت‌حوض ، جنگل و آبشار کارا ، آبشار بند عبدالله ، آبشار جوزک ، پلنگ جوزک ، پلنگ‌چال ، اسپیو (آب سپید) ، هفت‌چشمه (هفت طیغانی) و کفو (آب کف‌دار). پارک کوهسار و پناهگاه پلنگ چال هم از مکان‌های پربازدید درکه تهرانه. در بین مسیرهای پیاده روی درکه ، میتونین کافه‌ها و رستوران‌های زیادی رو ببینین که با منوهای جذاب و خوشمزه پاتوق آخر هفته مردم هستن. فضای جذاب درکه ، به تنهایی موردعلاقه‌ی بسیاری از شهروندانه که به خاطرش به اونجا میرن.

برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در شهرک غرب ، خرید خانه در سعادت آباد ، خرید خانه در ونک ، خرید خانه در اوین ، خرید خانه در درکه ، خرید خانه در نصر ، خرید خانه در گیشا ، خرید خانه در صادقیه ، خرید خانه در شهرآرا ، خرید خانه در ستارخان ، خرید خانه در کوی فراز ، خرید خانه در فرحزاد ، خرید خانه در طرشت ، خرید خانه در بلوار ایوانک ، خرید خانه در سلسبيل ، خرید خانه در پردیسان ، خرید خانه در تیموری ، خرید خانه در شادمهر ، خرید خانه در بلوار فرحزادی ، خرید خانه در بهبودی ، خرید خانه در بلوار پاکنژاد ، خرید خانه در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید خانه در اشرفی اصفهانی ، خرید خانه در بلوار سیمون بولیوار ، خرید خانه در خیابان اسکندری ، خرید خانه در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید خانه در بزرگراه حکیم ، خرید خانه در بزرگراه جناح ، خرید خانه در بزرگراه شهید همت ، خرید خانه در شهدای شرکت برق ، خرید خانه در بلوار پیام ، خرید خانه در بلوار شقایق ، خرید خانه در بزرگراه یادگار امام ، خرید خانه در سرو شرقی ، خرید خانه در سرو غربی ، خرید خانه در کوهستان ، خرید خانه در فلاح زاده ، خرید خانه در لاله ، خرید خانه در جانبازان ، خرید خانه در بلوار سازمان آب ، خرید خانه در گلاب ، خرید خانه در صالحی ، خرید خانه در اکبری ، خرید خانه در خیابان آذربایجان ، خرید خانه در خیابان جمهوری ، خرید خانه در خيابان ناهيد ، خرید خانه در دریان نو ، خرید خانه در خیابان ارومیه ، خرید خانه در سپهر ، خرید خانه در کوهستان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.