خیابان ایرانشهر تهران

خیابان ایرانشهر تهران

خیابان ایرانشهر تهران

محله ایرانشهر از شمال به بلوار کریم خان زند ، از جنوب به خیابان انقلاب ، از غرب به خیابان قرنی ، از شرق به خیابان مفتح جنوبی منتهی می‌شود. در منطقۀ شش تهران جای گرفته است و می‌توان گفت که در مرکز شهر قرار دارد و به همین دلیل مردم می‌توانند به راحتی به این محله تردد کنند.محلۀ ایرانشهر یکی از قدیمی‌ترین محلات مرکز تهران و منطقۀ شش است که در زمان‌ها‌ی قدیمی ‌خیابان قرنی به خیابان فیشر معروف بود و باغ بسیار بزرگی در این منطقه وجود داشت که به این شخص تعلق داشت. بعد از انقلاب ، نیروهای نظامی ، اداره این باغ را به عهده گرفتند. باغ هنر نیز یکی از اماکن مشهور این محله بود که بعدها به بوستان ایرانشهر تبدیل شد.

شرايط زندگی در محلۀ ایرانشهر

محلۀ ایرانشهر در مرکز شهر قرار دارد و به همین دلیل خریدارانی که در این محله واحد آپارتمانی را خریداری می‌کنند ، به طور یقین به خیلی از امکانات دسترسی خواهند داشت. توجه کنید که در این منطقه چندین ساختمان اداری وجود دارد که شما می‌توانید کارهای اداری خود را در این ساختمان به انجام برسانید. چندین ایستگاه مترو نزدیک به این محله وجود دارد که شما می‌توانید از طریق به هر نقطه تهران دسترسی داشته باشید.

خيابان‌ها‌ی مهم محلۀ ایرانشهر

  • خیابان کارگر شمالی
  • خیابان انقلاب
  • خیابان کریم خان
  • خیابان مفتح جنوبی
  • دروازه دولت
  • خیابان ولیعصر
  • خیابان قرنی
  • خیابان طالقانی

آب و هوای محلۀ ایرانشهر

شاید در نظر اول گمان کنید که آب و هوای منطقه چندان مناسب نخواهد بود ، ولی توجه کنید که در این محله بوستان ایرانشهر تاسیس شده که در تصفیه آب و هوای محله تاثیر به سزایی دارد. ولی در کل می‌توان گفت که آب و هوای محله برای زندگی مناسب است و شما می‌توانید به راحتی در این محله زندگی کنید.

دسترسی

از آن جایی که این محله به میدان انقلاب و میدان فردوسی نزدیک است ، به همین دلیل می‌توان گفت که شما می‌توانید به راحتی با مترو ، اتوبوس و تاکسی‌ها‌ی خطی به این محله تردد داشته باشید. شما می‌توانید از خیابان انقلاب ، خیابان کریم خان ، خیابان مفتح ، دروازه دولت و خیابان ولی عصر به این محله دسترسی داشته باشید. ایستگاه‌ها‌ی مترو نزدیک به محله ایرانشهر: ایستگاه میدان جهاد ایستگاه فردوسی ایستگاه هفتم تیر ایستگاه طالقانی ایستگاه‌ها‌ی اتوبوس نزدیک به محله ایرانشهر: ایستگاه اتوبوس سرای محله ایستگاه اتوبوس هفت تیر – آزادی ایستگاه اتوبوس بزرگراه چمران ایستگاه اتوبوس بیمارستان قلب

امکانات

از آن جایی که این محله در مرکز شهر قرار دارد ، شما به بسیاری از امکانات مانند مراکز بزرگ و کوچک تجاری؛ ادارات دولتی و مدارس و بیمارستان‌ها‌ دسترسی دارید. خانه هنرمندان سینما آپادانا بیمارستان آپادانا موزه شهداء لانه جاسوسی آمریکا اداره بازرگانی کل استان تهران اداره کل تجهیزات پزشکی اداره دعاوی مشاوره حقوق بین الملل فروشگاه‌ها‌ی تعمیرات ماشین‌ها‌ی اداری دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

طبیعت گردی

شاید دیدنی‌ترین نقطۀ محلۀ ایرانشهر همان لانه جاسوسی آمریکا باشد که برای دیدن آن لازم است که مجوز لازم را داشته باشید ولی در صورتی که نسبت به تماشای این محل تمایل خیلی زیادی داشته باشید ، می‌توانید از نقاط مرتفع مثل همسایگانی که روبروی سفارت آمریکا در طبقات بالای آپارتمان واحدی را خریداری کرده اند ، از آن جا داخل سفارت را تماشا کنید.

برای مشاهده ی آگهی های اجاره خانه در پونک ، اجاره خانه در شهران ، اجاره خانه در بلوار جنت آباد ، اجاره خانه در بلوار شهر زیبا ، اجاره خانه در شهرک اکباتان ، اجاره خانه در بلوار فردوس ، اجاره خانه در خیابان ایرانشهر ، اجاره خانه در فرحزاد ، اجاره خانه در باغ فیض ، اجاره خانه در دهکده المپیک ، اجاره خانه در بلوار ایوانک ، اجاره خانه در شهرک نفت ، اجاره خانه در بلوار انصارالمهدی ، اجاره خانه در بلوار شاهین ، اجاره خانه در بلوار آیت الله کاشانی ، اجاره خانه در اشرفی اصفهانی ، اجاره خانه در بلوار تعاون ، اجاره خانه در بلوار سیمون بولیوار ، اجاره خانه در میدان سازمان برنامه ، اجاره خانه در بزرگراه ستاری ، اجاره خانه در محله سولقان تهران ، اجاره خانه در سنگان ( سولقان ) ، اجاره خانه در محله کاشان تهران ، اجاره خانه در بلوار آیت الله کاشانی ، اجاره خانه در آبشار ، اجاره خانه در شهرک والفجر ، اجاره خانه در بزرگراه حکیم ، اجاره خانه در بزرگراه جناح ، اجاره خانه در بزرگراه شهید همت ، اجاره خانه در فلاح زاده ، اجاره خانه در لاله ، اجاره خانه در بلوار سازمان آب ، اجاره خانه در گلاب ، اجاره خانه در هاشمی زاده ، اجاره خانه در خیابان شعرا ، اجاره خانه در بلوار لاله ، اجاره خانه در شربیانی ( فیروزی ) ، اجاره خانه در بلوار مجاهد کبیر ، اجاره خانه در نیروگاه ، اجاره خانه در بزرگراه شهید آبشناسان ، اجاره خانه در جنت آباد شمالی ، اجاره خانه در بلوار فردوس غربی ، اجاره خانه در جنت آباد جنوبی ، اجاره خانه در خيابان ناهيد ، اجاره خانه در اندیشه ، اجاره خانه در شهران جنوبی ، اجاره خانه در شهران شمالی ، اجاره خانه در جنت آباد مرکزی ، اجاره خانه در شهرک شاهین ، اجاره خانه در ارم به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.