خرید خانه در تهران : یک تصمیم مهم

خرید خانه در تهران یا در هر کجای دیگر دنیا، یکی از روش‌های مهم و جذاب سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

خرید خانه در تهران

خرید خانه در تهران یا در هر کجای دیگر دنیا، یکی از روش‌های مهم و جذاب سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. داشتن خانه‌ای مناسب چه از نظر مکانی و چه از نظر ساختار و معماری، علاوه بر ایجاد امنیت و تقویت حس آرامش در اعضای خانواده، می‌تواند زمینه سودآوری و یک سرمایه‌گذاری پرسود را فراهم کند.
باتوجه به این‌که خرید خانه در تهران با هزینه‌های هنگفتی صورت می‌گیرد، طبیعتاً دقت در انتخاب خانه‌ای مناسب موضوعی بسیار حائز اهمیت بوده و عدم توجه به آن منجر به ضرر و خسارت می‌شود؛

برای خرید خانه در تهران باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اگر مایل به خرید آپارتمان در تهران هستید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی ابتدا به یکسری نکات توجه کرده و با بررسی آن‌ها خریدتان را انجام دهید. این نکات عبارتند از:

هدف از خرید خانه

همان‌طور که می‌دانید معمولاً افراد اهداف متفاوتی از خرید آپارتمان در تهران دارند. به‌طورمثال عده‌ای به‌منظور سکونت در خانه، اقدام به خرید آن می‌کنند. ممکن است برخی افراد تنها به‌منظور سرمایه‌گذاری و رهن و اجاره، خرید ملک را انجام دهند و قصد سکونت در آن را نداشته باشند. برخی دیگر نیز برای ورود به بازار ملک و املاک و ساخت‌وساز سعی بر خرید آپارتمان می‌کنند.
هر هدفی که از خرید مسکن در تهران دارید، این نکته را در نظر بگیرید که این بازار نیز مانند سایر بازارهای مالی نظیر طلا، ارز و… همواره دچار نوسان است؛ بنابراین افراد همواره سعی می‌کنند در موقعیت‌های مختلف، دوره‌های رکود و رونق بازار را شناسایی کرده و استراتژی‌های متفاوتی را برای خرید ملک در تهران پیاده کنند.

میزان سرمایه و پس انداز

موضوع بسیار مهمی که برای خرید خانه در تهران باید به آن توجه کنیم، مقدار بودجه‌ای است که برای خرید در نظر گرفته‌ایم. این موضوع در واقع به‌طور مستقیم می‌تواند بر کیفیت خانه‌ای که تهیه می‌کنید تأثیرگذار باشد.
به‌طورمثال خانه نو ساخت، کلنگی، آپارتمانی، ویلایی، کوچک، متوسط، بزرگ، در بالای شهر، وسط شهر یا پایین شهر همگی زمینه نوسان را در قیمت مسکن در تهران فراهم می‌کنند؛ بنابراین اگر مبلغ بسیار بالایی را برای خرید کنار گذاشته‌اید، طبیعتاً می‌توانید از آپارتمان‌ها یا خانه‌های ویلایی نوساخت واقع در مناطق بالای شهر، خانه مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.

فرهنگ محله و هم محله‌ای ها

از دیگر نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید ملک در تهران، توجه به فرهنگ و آداب مردم یک محله است. عدم توجه به این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را به بار آورد و موجب درگیری‌ها و آزار و اذیت‌های فراوان شود. همان‌طور که سالانه تعداد زیادی از شکایات تنها با این موضوعات تنظیم می‌شوند.

تفاوت مناطق مختلف تهران در چیست؟

تهران از کلان شهرهای بزرگی است که از ۲۲ منطقه و ۵۰۰ محله برخوردار بوده و به همین واسطه از نظر آب و هوا، بافت شهری، امکانات، شیوه معماری و ساخت و ساز تنوع بالایی دارد. به‌طورمثال در مناطق پیشرفته، خانه‌های نوساز و بسیار لوکس و لاکچری را می‌بینیم اما در مناطق پایین شهر خانه‌ها کوچک و اغلب با معماری بسیار ساده هستند.
همچنین مناطق مختلف تهران از نظر امکاناتی نظیر دسترسی به مترو، مراکز درمانی، آموزشی، مراکز خرید، مراکز تفریحی و… باهم متفاوت هستند. تفاوت فرهنگ از دیگر مواردی است که در مناطق مختلف تهران به شدت آن را احساس می‌کنیم. هر منطقه مردمانی با فرهنگ‌های مختلف دارد و شیوه‌های زندگی متفاوتی را می‌طلبد.

قیمت خانه در تهران به چه عواملی بستگی دارد؟

همان‌طور که می‌دانید قیمت خانه در تهران با توجه به عوامل مختلف تعیین می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

منطقه

مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت خانه، نوع منطقه آن است. طبیعتاً خانه‌هایی که در مناطق بالاشهر قرار گرفته‌اند، به دلیل سبک خاص طراحی و از همه مهم‌تر نوساز بودن از قیمت بسیار بالایی برخوردارند.

متراژ خانه

متراژ و ابعاد خانه نیز به‌طور مستقیم بر قیمت آپارتمان در تهران تأثیرگذار است، هرچه متراژ خانه بزرگ‌تر باشد طبیعتاً برای خرید آن باید بیشتر هزینه کنید.

میزان امکانات

میزان امکانات موجود در یک منطقه و میزان دسترسی یک ملک به مراکز تجاری، مراکز درمانی، تفریحی، مترو و غیره نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. قطعاً آپارتمان‌هایی که دسترسی بهتر و شرایط مناسب‌تری دارند، با قیمت‌های بسیار بالاتری به فروش می‌رسند.

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در شهرک غرب ، خرید آپارتمان در سعادت آباد ، خرید آپارتمان در ونک ، خرید آپارتمان در اوین ، خرید آپارتمان در درکه ، خرید آپارتمان در نصر ، خرید آپارتمان در گیشا ، خرید آپارتمان در صادقیه ، خرید آپارتمان در شهرآرا ، خرید آپارتمان در ستارخان ، خرید آپارتمان در کوی فراز ، خرید آپارتمان در فرحزاد ، خرید آپارتمان در طرشت ، خرید آپارتمان در بلوار ایوانک ، خرید آپارتمان در سلسبيل ، خرید آپارتمان در پردیسان ، خرید آپارتمان در تیموری ، خرید آپارتمان در شادمهر ، خرید آپارتمان در بلوار فرحزادی ، خرید آپارتمان در بهبودی ، خرید آپارتمان در بلوار پاکنژاد ، خرید آپارتمان در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید آپارتمان در اشرفی اصفهانی ، خرید آپارتمان در بلوار سیمون بولیوار ، خرید آپارتمان در خیابان اسکندری ، خرید آپارتمان در بلوار آیت الله کاشانی ، خرید آپارتمان در بزرگراه حکیم ، خرید آپارتمان در بزرگراه جناح ، خرید آپارتمان در بزرگراه شهید همت ، خرید آپارتمان در شهدای شرکت برق ، خرید آپارتمان در بلوار پیام ، خرید آپارتمان در بلوار شقایق ، خرید آپارتمان در بزرگراه یادگار امام ، خرید آپارتمان در سرو شرقی ، خرید آپارتمان در سرو غربی ، خرید آپارتمان در کوهستان ، خرید آپارتمان در فلاح زاده ، خرید آپارتمان در لاله ، خرید آپارتمان در جانبازان ، خرید آپارتمان در بلوار سازمان آب ، خرید آپارتمان در گلاب ، خرید آپارتمان در صالحی ، خرید آپارتمان در اکبری ، خرید آپارتمان در خیابان آذربایجان ، خرید آپارتمان در خیابان جمهوری ، خرید آپارتمان در خيابان ناهيد ، خرید آپارتمان در دریان نو ، خرید آپارتمان در خیابان ارومیه ، خرید آپارتمان در سپهر ، خرید آپارتمان در کوهستان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.

منبع: خبرگزاری مهر