توانیر تهران

توانیر تهران

توانیر تهران

محدوده محله توانیر شامل خیابان برزیل در شمال ، تونل رسالت در جنوب ، بزرگراه کردستان در غرب و خیابان ولی عصر در شرق می باشد.محله‌ی توانیر در منطقه 6 شهرداری تهران قرار داره و تقریبا جز محلات مرکزی تهران محسوب میشه. منطقه 6 با مساحتی حدود 2138 هکتار حدودا 250 هزار نفر از جمعیت پایتخت رو شامل میشه.
پیشینه‌ی این منطقه به پهلوی اول و به زمانی که وی برای گسترش شهر تهران به سمت شمال اقدامات مهمی رو انجام داد ، نسبت داده میشه. به همین دلیل هم محله‌ی توانیر از نظر نقشه شهری و خیابان‌‌کشی ، مدرن و مهندسی طراحی شده و دارای خیابان‌های عریض و کوچه‌هایی پهن است که سهولت را برای ساکنین این منطقه به ارمغان آورده است. شاید از مهم‌ترین ویژگی‌های این منطقه بتونیم به وجود دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اون اشاره کنیم.
وجود این 2 دانشگاه بزرگ و مطرح کشور (خاورمیانه) باعث شده تا بافت جمعیتی و اجتماعی در محله توانیر و سایر محله های اطراف اون مثل محله‌ی گاندی ، محله‌ی ولیعصر و سایر محله‌های منطقه‌ی 6 تهران هم تحت تاثیر قرار بگیره که در ادامه بیشتر در این مورد صحبت میکنیم.

میدان توانیر تهران کجاست؟

شما میتونین از طریق خیابون‌های شاهین ، توانیر ، نظامی گنجوی و برادران خودتون رو به میدان توانیر برسونین. این میدان تقریبا در مرکز محله‌ی توانیر و در منطقه 6 شهرداری تهران قرار داره. خالی از لطف نیست که بدونین مطب‌ها ، کلینیک‌ها و داروخانه‌ها در اطراف این میدان قرار گرفتن و همین موضوع سبب شده تا معمولا شاهد ترافیک در این محدوده باشیم. اما خوشبختانه ایستگاه‌های مترو‌‌ فراوان موجود در منطقه 6 شهرداری تهران و وسائل نقلیه عمومی که به وفور در اطراف این میدان به ساکنین محله خدمت رسانی میکنن ، باعث دسترسی هرچه سریع‌تر و آسان‌تر به این منطقه میشن.

بافت محله توانیر

همونطور که پیش‌تر گفتیم ، این محله جز محلات مرکزی تهران محسوب میشه و وجود انواع ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف مسکونی ، اداری ، تجاری و حتی خوابگاه‌های دانشجویی باعث شده تا این منطقه تنوع خوبی از این حیث داشته باشه و با توجه به قدمت این منطقه همه نوع ملک ، اعم از قدیمی ، متوسط و نوساز در اون پیدا بشه. پس خیالتون راحت باشه که با هر سلیقه و بودجه‌ای به دلیل تنوع بافت این منطقه به سادگی میتونید ملک مورد نظر خودتون رو پیدا کنین ، برای این منظور به شما پیشنهاد میکنیم تا صفحه مربوط به خرید آپارتمان در توانیر تهران رو بررسی کنین.

خیابان‌های مهم محله توانیر

گاندی ، ولیعصر ، نظامی گنجوی ، اسدآبادی ، عباسپور و خود خیابان توانیر مهمترین خیابان‌های محله‌ی توانیر تهران هستن ، اگر قصد دارین در این منطقه زندگی کنین ، بدون تردید یکی ازین خیابان‌ها میتونه انتخاب خوبی براتون باشه ، برای دیدن قیمت آپارتمان‌های خیابان توانیر میتونین ، به صفحه‌ی ملک ها رجوع کنین.

بهترین و معروف‌ترین منطقه‌ی توانیر تهران

بافت غالبا تجاری و نمای‌ شیک و لوکس این فروشگاه‌ها نمای خاصی را به خیابان گاندی تهران بخشیده و باعث شده که یکی از مناطق متمول‌نشین این محله باشه. میتونیم بگیم بهترین و لوکس‌ترین محله‌ی توانیر خیابان‌ گاندی که در منطقه 3 و 6 شهر تهران بصورت مشترک قرار داره. اگر قصد خرید آپارتمان در گاندی تهران رو دارین ، مطالعه مقاله مربوط به محله‌ی گاندی رو به شما توصیه میکنیم.

قیمت

فقط 30 درصد از منطقه 6 شهرداری تهران که محله‌ی توانیر هم در اون واقع شده کاربری مسکونی داره ، که از همین موضوع به راحتی میتونین به نقش مهم این محله از نظر تجاری و اداری پی‌ ببرین. همچنین توجه داشته باشین که دو دانشگاه بزرگ و مطرح کشور یعنی دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم در این منطقه قرار دارن و تعداد زیادی دانشجو همه روزه در این منطقه رفت و آمد میکنن. تمام موارد فوق تمایل افراد را برای خرید آپارتمان در خیابان توانیر دوچندان میکنه.

دسترسی

دسترسی آسان یکی از مهمترین دلایل محبوبیت محله توانیره و به نظر میرسه لقب قلب تهران برازنده این منطقه است. سهولت در دسترسی به ایستگاه‌های مترو شهید حقانی و همت ، خیابان‌های میزبان ایستگاه‌های اتوبوس بی‌آر‌تی(راه آهن – پارک وی اشاره کرد که جنوب به شمال و بالعکس مرتبط میکنه) و خطوط تاکسیرانی ، همه و همه سبب شده تا توانیر به لحاظ دسترسی شرایط مطلوبی رو برای ساکنین خود فراهم کنه. همین دسترسی آسان نیز یکی دیگر از دلایل است که باعث شده خرید آپارتمان در توانیر رشد چشمگیری داشته باشه.

امکانات

همانطور که ذکر شد این منطقه به قلب تهران معروف است و تعداد زیادی از سازمان‌ها و ادارات دولتی و خصوصی را در خود جای داده است. وجود این ادارات و سازمان‌ها باعث شده تا شهرداری زیر ساخت‌های لازم برای اون را هم فراهم کنه. وجود پاساژ‌های متعدد و مراکز خرید مجلل و شیک و همچنین مغازه‌های قدیمی که از پارچه فروشی تا طلا‌فروشی در اکثر نقاط این محله واقع شده ، سبب شده تا ساکنین این محله با هر نوع سلیقه و هر بودجه‌ای به راحتی به اقلام مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنن. مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیز به نوبه‌ی خود سبب آسایش توانیر‌نشینان شده اما نکته‌ی جالبی که در مورد این منطقه وجود داره ، تعداد بسیار زیاد مراکز فرهنگی دراین منطقه است. سینما آزادی ، آفریقا ، استقلال ، بلوار ، بهمن ، پیام ، سپیده ، عصر جدید ، فردوسی ، فلسطین ، قدس ، ایوان شمس و خانه هنرمندان ایران که از مهمترین مراکز فرهنگی ایران هستن ، تماما در این منطقه هستن و به نوعی این منطقه را به قطب فرهنگی تهران بدل کرده‌اند. 2 کتاب‌خانه و یک خانه‌ی فرهنگ و هنر را هم به جمع این مراکز اضافه کنین تا شما هم تصدیق کنین که این لقب درخور این منطقه است.

طبیعت گردی

بوستان‌های لاله و پارک شفق و همچین پارک بزرگ و نامی ساعی در این منطقه واقع شدن. از مراکز تجاری لوکس و سینما‌های متعدد اون هم صحبت کردیم که میتونید اوقات فراغت خودتون رو اونجا سپری کنین و لذت ببرین. اگه به دنبال پاتوقی برای آخر هفته‌هاتون میگردین باید اشاره کنم که کافه و رستوران‌های این محله به‌خوبی میتونن از شما پذیرایی کنن و لحظات خوبی رو براتون بسازن. خیابان ولیعصر ، که از میدان راه‌آهن در جنوب تهران شروع و به میدان تجریش در شمال شهر تهران و شمیران میرسه و بسیاری از مراکز خرید بزرگ ، پارک‌های عمومی و موزه‌ها و … را در خود جای داده و قدم زدن در این خیابون هم میتونه بسیار هیجان انگیز باشه. حدس میزنم دیگه خیالتون از بابت امکانات ، خدمات رفاهی و شهری و دسترسی آسان و سایر موارد لازم بابت انتخاب این محله برای سکونت راحت شده باشه. بهتره فرصت رو از دست ندید و یه سری به صفحه‌ی خرید آپارتمان در توانیر بزنید و آپارتمان مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین. امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه .

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در توانیر ، خرید آپارتمان در امیرآباد ، خرید آپارتمان در دبستان ، خرید آپارتمان در کاج ، خرید آپارتمان در میدان فردوسی ، خرید آپارتمان در یوسف آباد ، خرید آپارتمان در بهشتی ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در شیخ بهایی جنوبی ، خرید آپارتمان در پارک لاله ، خرید آپارتمان در بهجت آباد ، خرید آپارتمان در خیابان اسکندری ، خرید آپارتمان در زرتشت ، خرید آپارتمان در بزرگراه کردستان ، خرید آپارتمان در بهشتی ، خرید آپارتمان در بزرگراه حکیم ، خرید آپارتمان در بزرگراه شهید همت ، خرید آپارتمان در خیابان کارگر ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا ، خرید آپارتمان در اسفندیار ، خرید آپارتمان در اسد آبادی ، خرید آپارتمان در خیابان فتحی شقاقی ، خرید آپارتمان در زاگرس ، خرید آپارتمان در لارستان ، خرید آپارتمان در حافظ ، خرید آپارتمان در حجاب ، خرید آپارتمان در میدان گلها ، خرید آپارتمان در انقلاب ، خرید آپارتمان در خیابان جمهوری ، خرید آپارتمان در میدان جهاد ، خرید آپارتمان در هفت تیر ، خرید آپارتمان در دریان نو ، خرید آپارتمان در خیابان ارومیه ، خرید آپارتمان در مفتح جنوبی ، خرید آپارتمان در دروازه دولت به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.