تهران

تهران

تهران

پایتخت ایران ، تهران! شهری با بیش از 9.000.000 نفر جمعیت که به عنوان بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان شناخته شده.
اما شاید براتون جالب باشه که بدونین تاریخچۀ این شهر بزرگ به روستای کوچکی در شهر ری برمی‌گرده. اما امروز تهران شهری است که با وجود گوناگونی قوم‌های مختلف با مذهب‌های متفاوت ، به سرپناهی امن و پیشرفته اما گران تبدیل شده است.
شهر تهران این پیشرفت خودش رو مدیون انتقال پایتخت از قزوینه که سبب شد ، روند توسعۀ این شهر سرعت عجیبی داشته باشه.

آب و هوای شهر مناطق تهران

با وجود قرارگیری تهران در کوهپایه ، وسعت این شهر اجازه یکدستی آب و هوا رو نمیده. در نتیجه در حالی که بسیاری از مناطق تهران هوایی نیمه خشک دارن ، هر چی به سمت مناطق شمال تهران بریم ، هوای خنک‌تر و مرطوب‌تری رو احساس می‌کنیم. حتما شما هم هر بار که از بزرگراه مدرس رد میشین ، می‌ذارین باد خنکش صورتتون رو نوازش کنه!

بافت خانه‌ها در مناطق تهران

با وجود وسعت و مساحت شهر تهران ، بافت هر منطقۀ شهر رو باید به صورت جداگانه بررسی کرد. اما مطمئنا هر نوع خونه‌ای رو میشه در مناطق تهران پیدا کرد؛. از خانه‌های ویلایی با متراژ کم و زیاد تا آپارتمان‌های قدیمی و نوساز.
وجود ساختمان‌های بلند و آسمان‌خراش در تهران جلوۀ بصری منحصر به این شهر رو خلق کرده ، اما از طرف دیگه هم همین ساختمان‌های بلند تهران دلیل نگرانی خیلی از شهروندان شده است.
رعایت نشدن استانداردهای ساختمان‌سازی ، به خصوص مقاومت در برابر زلزله ، ترسی همیشگی برای ساکنین تهران ایجاد کرده. چرا که این شهر بر روی گسل قرار داره و کارشناسان چندین ساله که این هشدار رو به مقامات بلندپایه و مردم میدن.

نقشۀ تهران

تهران شهری نیست که در اون بدون نقشه بشه رفت و آمد کرد. اگه سال‌هاست ساکن تهران هستین ، شاید مشکل کمتری از این بابت داشته باشین ، هر چند که باز هم مناطق و خیابون‌هایی هستن در تهران که پیدا کردنش براتون دشوار باشه.
اما اگه آشنایی کاملی به جغرافیای شهر تهران ، بزرگراه‌ها و خیابان‌هاش ندارین ، نقشۀ تهران چیزیه که حتما باید همراهتون باشه.
وسعت این شهر ، بزرگراه‌های متعدد و خیابان‌های مختلفش پیدا کردن راه مقصدتون رو دشوار میکنه.
فارغ از مسیریابی در شهر تهران ، ترافیک و از دست دادن زمان زیادی از روز در شلوغی شهر هم از مشکلات رفت و آمد در شهر تهرانه. ترافیک پایتخت متاسفانه همچنان با وجود خطوط متعدد مترو و سایر وسایل نقلیه ، باز هم وقت زیادی از شما خواهد گرفت. در نتیجه زندگی و خونه‌دار شدن در تهران با وجود تمام امتیازاتش ، مشکلاتی از این قبیل هم داره.

محله‌ها و مناطق تهران

این شهر با دارا بودن این تعداد از مناطق و محلات مختلف ، گزینه‌های زیادی رو پیش‌ روی افرادی که به دنبال خرید خونه در تهران هستن ، قرار داده. هر کدوم از 22 منطقۀ تهران ، از شرایط مختلفی برخوردار هستن. از شرایط سکونت و بافت متفاوت گرفته تا میانگین قیمتی مختلف. هر چی از سمت شمال شهر به سمت جنوب حرکت می‌کنیم ، با تفاوت فاحش این مناطق رو به رو میشیم. محله‌های شمالی با ساختمان‌های لوکس ، بافت فرهنگی متفاوت و آب و هوای معتدل‌تر در جایگاه برتری نسبت به محلات جنوبی و مرکزی قرار می‌گیره. هر چند که میانگین قیمتی خیلی بالاتری رو هم این محلات شمالی شامل میشن.
محلات مرکزی شهر تهران هم که امتیازات به خصوص خودش رو برای خرید خونه داره. از دسترسی بسیار خوب تا امکانات کامل.
اما خرید خونه در جنوب تهران هم که این روزها به سبب قیمت مناسبشون بازار پر رونق دارین. در ادامه به برخی از محلات شناخته‌شده‌تر و محبوب در نقاط مختلف تهران اشاره می‌کنیم.

محله‌های معروف شمال تهران:

محله تجریش ، محله نیاوران ، محله ولنجک ، محله اوین ، محله سعادت آباد ، محله الهیه ، محله چیذر ، محله دزاشیپ

محله‌های معروف شرق تهران:

محله حکیمیه ، شهرک والفجر ، مجیدآباد ، محله نارمک ، محلۀ تهرانپارس ، شهرک کاج

محله‌های معروف غرب تهران:

شهرک آتی‌ساز ، محله سرخه حصار ، شهرک چیتگر ، محله آزادشهر ، شهرک المپیک ، محله پاسداران ، محله اندیشه ، محله ستارخان

محله‌های معروف جنوب تهران:

محله اسفندیاری ، محله نعمت‌آباد ، محله نازی‌آباد ، محله خزانه ، شهرک ولیعصر ، محله اسماییل‌آباد ، محله یافت‌آباد ، محله خزانه ، محله شهید ‌بهشتی

برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در عباس آباد ، خرید خانه در حشمتیه ، خرید خانه در نظام آباد ، خرید خانه در وحیدیه ، خرید خانه در خیابان انقلاب ، خرید خانه در میدان فردوسی ، خرید خانه در سید خندان ، خرید خانه در عشرت آباد ، خرید خانه در بهشتی ، خرید خانه در بهجت آباد ، خرید خانه در خیابان مدنی ، خرید خانه در سبلان شمالی ، خرید خانه در دروازه شمیران ، خرید خانه در بهشتی ، خرید خانه در شریعتی ، خرید خانه در اسفندیار ، خرید خانه در استاد حسن بنا ، خرید خانه در انقلاب ، خرید خانه در خیابان بخت آزاد ، خرید خانه در خیابان جمهوری ، خرید خانه در ارامنه ، خرید خانه در اجاره دار ، خرید خانه در هفت تیر ، خرید خانه در مفتح جنوبی ، خرید خانه در دروازه دولت به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.