تهرانپارس تهران

تهرانپارس تهران

تهرانپارس تهران

محدوده‌ی تهرانپارس شامل بزرگراه شهید بابایی در شمال ، خیابان دماوند در جنوب ، بزرگراه شهید باقری در غرب و بلوار پروین در شرق ، میشه. علاوه بر اون ، محله تهرانپارس از اطراف با محلات کوهسار ، اوقاف و نارمک ، آشتیانی ، گلشن و… در ارتباطه و مرز مشترکی داره. به گونه‌ای که بسیاری ، محله کوهسار و مجیدآباد‌ رو جزوی از تهرانپارس به شمار میارن. منطقه‌ی خاک سفید در‌این محدوده هم ، آماری از جرم و جنایت‌ رو در خودش ثبت کرده بود که با تصمیمات دولتی ، در جهت رفع ‌این اقدام تلاش شد.محله تهرانپارس که تاریخی نسبتا قدیمی دارد ، به صورت چند آبادی و روستا بوده و برخی از ساکنین اولیه تهرانپارس رو زرتشتیان تشکیل می‌دادند. ‌ یکی از بزرگان ساکنین اولیه تهرانپارس هرمز آرش بود که با مشارکت مهندسان فرانسوی ، خیابان‌کشی و ساخت و ساز ‌این محله‌ رو اونجام داد. به شکلی که ‌این محله «تهران پاریس» نام گرفت و بسیاری از آمریکایی‌های مقیم‌ ایران در آن ساکن بودند.
اقدام مثبتی که باعث شد ، خیابان‌های تهرانپارس همچنان از لحاظ دسترسی و نظم نسبت به سایر محلات مدرن‌تر و شکیل‌تر باشند. تمام امتیازات موجود در این محله ، سبب شده که افراد زیادی که به دنبال «خرید آپارتمان در تهران» هستند ، به محله تهرانپارس به عنوان یک گزینه‌ی مناسب نگاه کنند.

تهرانپارس منطقه چنده؟

محله تهرانپارس تهران ، محله‌ای بزرگ که به صورت مشترک ، در منطقه 4 و منطقه‌ی 8 شهرداری تهران قرار دارد. محله تهرانپارس که در شرقی‌ترین منطقه‌ی تهران قرار دارد ، دارای 60 کوچه افقی و 11 خیابان عمودیه که ظاهری مشبک و دسترسی آسان‌ رو به ‌این خیابان بخشیده است. محله تهرانپارس تهران ، به دو بخش تهرانپارس غربی و شرقی تقسیم می‌شود که مرز جداکننده‌ این دو ، بلوار پروین است.

می‌توانید قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌های تهرانپارس رو هم رد سایت ما بررسی کنید. بلوار اصلی تهرانپارس در گذشته ، آرش تیرانداز نام داشته که امروزه به ‌آیت الله خوشوقت تغییر ‌یافته است. تهرانپارس شرقی از شرق به خیابان سلطانی و محله‌ی اتحاد و از غرب به خیابان‌ یا همان بلوار شاهد متصل می‌شود. تهرانپارس شرقی از تهرانپارس غربی کوچکتر است. مزیت بزرگ تهرانپارس شرقی آرامش و ‌ترافیک کمتر نسبت به تهرانپارس غربی است. همین مسئله تهرانپارس شرقی‌ رو برای سکونت افرادی که به دنبال محله‌ای دنج و آرام هستن ، جذاب کرده است.

تهرانپارس غربی از غرب ، به بزرگراه باقری و از شرق به بلوار ‌یا همان خیابان شاهد منتهی است. مزیت تهرانپارس غربی ، وجود امکانات رفاهی بیشتر است. مراکز خرید ، رستوران‌ها و بانک‌های بیشتری در دسترس عموم قرار دارد. آلودگی صوتی تهرانپارس غربی نسبتا زیاد است. به طور کل تهرانپارس غربی ظاهری مدرن‌تر و خانه‌هایی به نسبت گران‌تر از تهرانپارس شرقی دارد.

4 فلکه اصلی تهرانپارس

تهرانپارس دارای چهار فلکه اصلی است که در امتداد خیابان تیرانداز ، خیابان اصلی ‌این منطقه است. البته لازم است بگوییم که فلکه دوم و چهارم امروزه تبدیل به چهارراه شدند ، اگرچه هنوز با همون نام قبلی‌شان خوانده می‌شوند.

فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس در محل تقاطع خیابان‌های تیرانداز ، پروین و امیری طائمه ، فلکه اول تهرانپارس قرار گرفته است. جدیدا نام‌ این میدان‌ رو به میدان قمر بنی‌هاشم تغییر دادن ، هرچند بیشتر با همان نام قدیمی در بین مردم رایج است. فلکه اول تهرانپارس در منطقه 8 تهران قرار گرفته است.

فلکه دوم تهرانپارس

در محل قرارگیری فلکه دوم تهرانپارس ، خیابان‌های دکتر جشنواره ، فرجام و حجر بن عدی به هم متصل می‌شوند.
فلکه دوم تهرانپارس که با تغییرات شهری به وجود آمده ، اکنون چهارراه اشراق نام دارد و در منطقه 4 تهران قرار دارد.

فلکه سوم تهرانپارس

فلکه سوم تهرانپارس ، امروزه فلکه سجادیه نام دارد. ‌این فلکه که خیابان‌های حجر بن عدی ، 196 غربی و شرقی‌ رو به هم متصل می‌کند در منطقه 4 تهران قررار گرفته است.

فلکه چهارم تهرانپارس

فلکه چهارم تهرانپارس که در منطقه 4 تهران قرار داشت ، پس از احداث بزرگراه زین الدین حذف شد. بافت محله تهرانپارس تهران همونطور که اشاره شد ، تهرانپارس از خیابان‌هایی با طراحی مدرن و اصولی برخوردار است. همین مسئله سبب شده که بافت خانه‌ها و آپارتمان‌های تهرانپارس هم ، تحت تاثیر قرار بگیرد و ‌این محله علاوه بر خانه‌های ویلایی ، دارای آپارتمان‌های نوساز هم باشد. پس اگه به دنبال «خرید آپارتمان در تهرانپارس» هستین ، خیالتون از بابت وجود تنوع املاک در این محله راحت باشد. آب و هوای مطلوب تهرانپارس و دسترسی خوب ‌این محله ، اون‌ رو به‌ یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق تهران تبدیل کرده. همین باعث شده ، ساخت و سازها به شکلی توسعه‌بخش در تهرانپارس صورت بگیرن و تهرانپارس در لیست «بهترین محله‌های تهران» قرار بگیرد.

قیمت

تهرانپارس‌ از محلات بزرگ ، در شرق تهرانه. خیابان‌های وسیع و سهولت در دسترسی باعث افزایش محبوبیت ‌این محله شده. این افزایش محبوبیت ، باعث رشد ساخت و ساز‌ها و در نتیجه رشد قیمت‌ها شده. مدرن‌تر بودن و ‌تراکم امکانات در بخش غربی تهرانپارس ، میانگین قیمت‌های اون‌ رو کمی بیشتر کرده. هر چند نمیشه گفت بهترین منطقه‌ی تهرانپارس ، در غرب اونه اما تفاوت‌هایی وجود داره. با ‌این حال و با وجود محبوبیت‌ این محله نزد مردم و ساکنین تهران ، میانگین قیمت آپارتمان و قیمت خانه‌های ویلایی در تهرانپارس ، به نسبت بسیاری از محلات ، بخصوص محلات شمال شهر ، مناسب‌تره.

دسترسی

خیابان کشی‌های مدرن تهرانپارس ، حمل و نقل و دسترسی ‌این محله‌ رو تسریع بخشیدن. علاوه بر اون ، موقعیت مکانی محله تهرانپارس ، سبب قرارگیری ‌این محله در میان برخی از بزرگراه‌های اصلی شهر تهرانه. نزدیکی محله‌ی تهرانپارس به خروجی شرقی شهر تهران هم ، از دیرباز بر موقعیت‌ این محله ، اثربخش بوده. از طرفی دسترسی به خط 2 مترو تهران ، سبب وجود سه ‌ایستگاه مترو شهید باقری ، تهرانپارس و فرهنگسرا‌ در تهرانپارس شده و رفت و آمد به محله تهرانپارس تهران‌ رو تسهیل کرده. خطوط بی آرتی و اتوبوس و تاکسی هم برای رفت و آمد اهالی موجوده.

امکانات

قدمت محله تهرانپارس و محبوبیت‌ این محله شرقی در بین مردم و ساکنین اون ، سبب شده که نگاه ویژه‌ای به امکانات ‌این محله وجود داشته باشه تا نیازها و توقعات ساکنینش به راحتی رفع و رجوع بشه. از ‌این رو ، چه در بخش تهرانپارس غربی و چه در تهرانپارس شرقی انواع امکانات لازم برای زندگی روزمره مردم فراهم شده. در ‌این بین میشه به امکانات درمانی مثل بیمارستان‌های آرش و تهرانپارس اشاره داشت. علاوه بر اون امکانات اداری ، رفاهی و تفریحی زیادی مانند تعدادی از ساختمان‌های شهرداری ، آب و فاضلاب ، پارک‌های سر سبز و بوستان‌ها مانند لویزان و سرخه حصار ،‌این محله‌ رو غنی کرده است. مراکز خرید زیادی مثل سپید ، پارسیان و سیوان هم در محله تهرانپارس تهران فعال هستن. رستوران‌ها و کافی شاپ‌های زیادی هم ، در‌این محله برای رفاه اهالی ‌ایجاد شده.

طبیعت گردی

محله تهرانپارس تهران ، بخاطر قدمتش شامل برخی از مراکز تاریخی و فرهنگی است. برای نمونه میتونیم به عمارت هرمز ‌یا آتشکده باغ رستم در بالاتر از فلکه دوم تهرانپارس ، اشاره کنیم. برای مراکز فرهنگی موجود در‌این محله ، میشه به نگارخانه آفتاب اشاره داشت که در نزدیکی فلکه سوم تهرانپارس قرار داره. از دیگر اماکن مهم محله تهرانپارس تهران ، باغ پرندگان تهران ، مرکز خرید سپید ، مرکز خرید پارسیان و فرهنگسرای اشراق هستن. همچنین پارک‌های جنگلی‌ یاس ، فاطمی ، لویزان و سرخه حصار و پارک پلیس هم در ‌این منطقه وجود دارن. مغازه‌های تجاری بسیاری هم در‌این محله فعالیت میکنن.

برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در تهرانپارس ، خرید خانه در پاسداران ، خرید خانه در نارمک ، خرید خانه در دروس ، خرید خانه در ساقدوش ، خرید خانه در اختیاریه ، خرید خانه در احتشامیه ، خرید خانه در شمس آباد ، خرید خانه در حکیمیه ، خرید خانه در استخر ، خرید خانه در مهران ، خرید خانه در سید خندان ، خرید خانه در نوبنیاد ، خرید خانه در اوقاف ، خرید خانه در سراج ، خرید خانه در خیابان فرجام ، خرید خانه در لویزان ، خرید خانه در صاحب الزمان ، خرید خانه در دولت ، خرید خانه در نارمک ، خرید خانه در بزرگراه بابایی ، خرید خانه در بلوار نیروی زمینی ، خرید خانه در شریعتی ، خرید خانه در وفامنش ، خرید خانه در شهید پایدارفرد ، خرید خانه در گلستان ، خرید خانه در استاد حسن بنا ، خرید خانه در بزرگراه شهید زین الدین ، خرید خانه در وارباز ، خرید خانه در بلوار دلاوران ، خرید خانه در تکاوران ، خرید خانه در مطهری ، خرید خانه در تیر انداز ، خرید خانه در واثقی ، خرید خانه در جاده تلو ، خرید خانه در جاده دماوند ، خرید خانه در هروی ، خرید خانه در شهرک شریفی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.