بهترین محله آرژانتین + بررسی امکانات رفاهی

بهترین محله آرژانتین

بهترین محله آرژانتین + بررسی امکانات رفاهی

میدان آرژانتین و خیابان‌های ارتباطی آن، یکی از مناطق گران‌ قیمت پایتخت برای سکونت هستند. زیرا این منطقه به دلیل موقعیت ویژه‌اش، چه از لحاظ جغرافیایی و چه سیاسی، تقاضای بالایی دارد.

منطقه آرژانتین تهران کجاست؟

در حوالی پارک ساعی، یکی از محلات مهم پایتخت وجود دارد. محله آرژانتین تهران در قسمت شمالی منطقه ۶ شهرداری تهران قرار دارد. آرژانتین از شمال به بزرگراه رسالت، از شرق به بزرگراه مدرس، از غرب به خیابان ولیعصر و از جنوب به خیابان بهشتی منتهی می‌شود. با یک نگاه کلی در نقشه تهران، می‌توان نتیجه گرفت که محله آرژانتین با محله‌های گاندی، سنایی، نیلوفر، عباس‌ آباد، بهجت آباد و یوسف آباد هم مرز است.

بهترین جای آرژانتین برای خرید و اجاره آپارتمان

وجود سازمان‌های اداری مختلفی مانند اداره کل مالیات تهران، شرکت ملی فرآورده‌های نفتی تهران، ستاد اجرایی فرمان امام و… در محله آرژانتین، نشان می‌دهد که بیشتر بافت منطقه را ساختمان‌های اداری و تجاری تشکیل می‌دهند. از دلایل محبوبیت این ناحیه برای سازمان اداری می‌توان به فاصله کم تا مرکز شهر، دسترسی سریع به سرویس‌های حمل و نقل عمومی و همچنین ترمینال مسافربری بیهقی اشاره کرد. بیشتر محله آرژانتین را با نام میدان آرژانتین و خیابان وزرا (خالد اسلامبولی) می‌شناسند، اما خیابان‌های بخارست، بیهقی، زاگرس و الوند از جمله معابر مهم این منطقه هستند. برای خرید یا اجاره آپارتمان در آرژانتین پیشنهاد می‌کنیم که در بافت مسکونی این منطقه در جستجوی مسکن باشید. هر چه به سمت شمال و غرب آرژانتین می‌رویم، بافت مسکونی آرژانتین تقویت می‌شود. بنابراین خیابان‌های زاگرس، الوند و فرعی‌های خیابان وزرا که به خیابان ولیعصر منتهی می‌شوند، بهترین جای آرژانتین برای خرید خانه محسوب می‌شوند. قیمت آپارتمان در آرژانتین بستگی به شرایط خانه مثل سن آپارتمان و متریال به کار رفته در آن، متراژ و… و همچنین موقعیت مکانی دارد. باید توجه داشته باشید که هر چه به سمت شمال این منطقه می‌رویم قیمت خانه افزایش محسوسی پیدا می‌کند و در بعضی جاها مشابه مناطق بالا شهر پایتخت است. در نهایت اگر به کیفیت آب و هوا اهمیت زیادی می‌دهید، برای خرید آپارتمان در آرژانتین سراغ املاک حوالی پارک ساعی بروید. زیرا فضای سبز انبوه و درختان سن و سال‌دار این پارک، آب و هوای مطلوبی را به همراه دارد.

دسترسی‌های آرژانتین چگونه است؟

در مورد آرژانتین و تردد با خودروی شخصی به سایر نقاط تهران، یک نقطه قوت وجود دارد که آن هم دسترسی راحت به اتوبان‌های رسالت، کردستان و مدرس است. اما نقطه ضعف این منطقه قرارگیری در محدوده زوج و فرد است، که شرایط را برای ساکنین این منطقه کمی دشوار می‌کند. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محله آرژانتین، ایستگاه مترو مصلی و میرازی شیرازی است. برای دسترسی به سامانه اتوبوس تندرو هم باید خودتان را به خیابان ولیعصر برسانید، که فاصله چندانی با این محله ندارد. در محله آرژانتین با وجود سازمان‌های دولتی و خصوصی مختلف، انتظار حجم بالای ترافیک را داریم. ولی این چالش را با معابر عریضش، تا حد زیادی برطرف کرده است.

مدارس و مراکز آموزشی آرژانتین

اگر بچه مدرسه ای دارید، بهتر است اجاره یا خرید خانه در آرژانتین در اولویت شما نباشد. در این محله تنها «دبیرستان پسرانه نمونه دولتی جاویدان» به چشم می‌خورد. برای دسترسی به سایر مدارس، باید به محلات دیگر مانند محله یوسف آباد یا محله نیلوفر بروید. هر چند که این مدارس در نزدیکی محله آرژانتین هستند، ولی خبری از آنها در اینجا نیست. دلیل این مشکل را باید در بافت غالب منطقه آرژانتین، یعنی ساختمان‌های اداری و تجاری جستجو کنیم. زیرا بعید می‌دانیم یک کارمند فرزند خود را در نزدیکی محل کارش نام‌ نویسی کند!
 • سایر مراکز آموزشی در محله آرژانتین به شرح زیر است :
 • دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی : محله آرژانتین، خیابان بیهقی، خیابان بخارست
 • فرهنگسرای سرو : خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوی ساعی دوم
 • دانشکده آمار، ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبائی : محله آرژانتین تهران، خیابان بهشتی، خیابان بخارست، خیابان هفتم

بیمارستان‌های محله آرژانتین

هر چقدر که خبری از مراکز آموزشی در محله آرژانتین نبود، اما بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های سرشناسی دارد. اگر دسترسی سریع به این مراکز برایتان اهمیت دارد، پیشنهاد می‌کنیم به خرید یا اجاره آپارتمان در آرژانتین فکر کنید.
 • بیمارستان فوق تخصصی کسری تهران : خیابان بخارست، بالاتر از میدان آرژانتین، خیابان الوند
 • بیمارستان گاندی : محله آرژانتین، خیابان وزرا، بالاتر از کوچه سی و هفتم
 • بیمارستان روانپزشکی مهرگان : خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه سی و ششم
 • بیمارستان پاستورنو : محله آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان هشتم
 • بیمارستان آسیا : خیابان شهید بهشتی، خیابان بخارست، نبش خیابان دوم
 • مطب دکتر علی بیداری : خیابان وزرا، خیابان بهاران، خیابان راشل کوری
 • مطب دکتر بیدکی : محله آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان شفق
 • مطب روانپزشكي دكتر محمدنژاد : خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، انتهای خیابان هجدهم
 • مطب دندانپزشکی دکتر دهقان : محله آرژانتین، خیابان بخارست، بن بست ششم
 • مطب دکتر معصومی : محله آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان سوم
 • داروخانه آرژانتین : خیابان بخارست، میدان آرژانتین، خیابان الوند

مراکز مذهبی منطقه آرژانتین

«مسجد جامع علوی» که یکی از مراکز مذهبی سرشناس منطقه ۶ است، در همین محله قرار دارد. برای رفتن به مسجد جامع علوی باید به آدرس خیابان بخارست، ضلع شمالی میدان آرژانتین، واقع در تقاطع خیابان بهاران و زاگرس مراجعه کنید. دومین و آخرین مسجد این محله هم در ترمینال بیهقی واقع شده است. نام آن «مسجد بیهقی» است.

پارک‌ها و مراکز تفریحی آرژانتین

در این منطقه اگر از فضای سبز میدان آرژانتین چشم‌پوشی کنیم، دیگر خبری از فضای سبز شهرداری نیست. اما با کمی ارفاق می‌توانیم پارک بزرگ و سرسبز ساعی در خیابان ولیعصر را به اینجا پیوند دهیم. «پارک ساعی» از سمت شرق با محله آرژانتین و خیابان وزرا همسایه است و ساکنین این منطقه با اجاره یا خرید آپارتمان در آرژانتین می‌توانند از نعمت این پارک خوش آب و هوا بهره‌مند شوند. یکی دیگر از اماکن تفریحی منطقه آرژانتین «سینما آزادی» است. سینما آزادی یکی از بروزترین سینماهای پایتخت است و سالن‌های نمایش متعددی دارد. برای داشتن تماشای فیلم‌های سینمایی جذاب در این مکان، باید خودتان را به خیابان بهشتی، تقاطع خیابان وزرا برسانید.

معرفی مراکز خرید محله آرژانتین

شاید در محله آرژانتین مانند بعضی از مناطق پایتخت که بافت سنتی و شهری دارند، خبری از سوپرمارکت‌های جورواجور نباشد. ولی «فروشگاه بزرگ شهروند» که در ضلع شرقی میدان آرژانتین قرار دارد، برای تامین مایحتاج تمام ساکنین منطقه مناسب است. در ادامه به تعدادی از مراکز خرید محله آرژانتین اشاره خواهیم کرد.
 • مرکز خرید آفریقا : خیابان بخارست، بالاتر از خیابان نوزدهم، نبش میدان آرژانتین
 • مرکز خرید ستاره : خیابان وزرا، بالاتر از خیابان یکم
 • مرکز خرید هایلند : محله آرژانتین، خیابان بخارست، نبش میدان آرژانتین
 • شهر کتاب : خیابان شهید بهشتی، خیابان بخارست، خیابان سوم

بهترین رستوران‌ها و فست‌فودهای آرژانتین

این روزها در هر کجای پایتخت که باشید، دسترسی به رستوران‌ها و فست فودها به راحتی صورت می‌گیرد. صد البته منطقه آرژانتین هم از این مورد مستثنی نیست.
 • رستوران ارکیده : خیابان بخارست، میدان آرژانتین، نبش خیابان الوند
 • فست فود پازل : خیابان بخارست، میدان آرژانتین، خیابان اهورامزدا، خیابان الوند
 • رستوران نایب : خیابان شهید بهشتی، خیابان بخارست، خیابان یازدهم
 • رستورالن ایتالیایی بلامونیکا : محله آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان یازدهم
 • کافه رستوران ستراس : خیابان بهشتی، خیابان بخارست، خیابان اول
فست فود گامبی ساندویچ : خیابان بخارست، میدان آرژانتین، خیابان اهورامزدا، خیابان الوند سفره خانه هزار دستان : محله آرژانتین، خیابان بهشتی، بعد از خالد اسلامبولی کافه رستوران بن ژور : محله آرژانتین، خیابان بیهقی هانی اکسپرس : خیابان بهشتی، نبش خیابان وزرا کافه رستوران امپراتور پایتخت : محله آرژانتین، خیابان بیهقی رستوران شارلانژ : میدان آرژانتین، خیابان الوند، کوچه اسفراین، نبش اهورامزدا رستوران علی کنتیا : خیابان بخارست، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند

بهترین کافه‌ها و کافی‌ شاپ‌های آرژانتین

کافه‌های دنج و دلپذیری در محله آرژانتین وجود دارند، که در ادامه به موقعیت آن‌ها اشاره کرده‌ایم.
 • کافه مارکت : میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان هشتم
 • کافه آفریقا : میدان آرژانتین، ضلع جنوب غربی، جنب بانک پارسیان، پاساژ آفریقا
 • کافه موکا : محله آرژانتین، خیابان وزرا ، نبش خیابان هفتم
 • کافه لابار : میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، محوطه شهروند بیهقی
 • کافه آناناس : میدان آرژانتین، خيابان وزرا، نبش کوچه يازدهم
 • آکادمی قهوه آمارو : آرژانتین، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی
 • کافه ژی : خیابان بهشتی، خیابان وزرا، خیابان هشتم
 • کافه شن : خیابان بخارست، میدان آرژانتین، خیابان اهورا مزدا، خیابان الوند
 • بوفه کانتینر : خیابان بهشتی، خیابان وزرا، بین خیابان سوم و پنجم
 • کافه شارلانژ : میدان آرژانتین، انتهای خیابان الوند، خیابان اسفراین، نبش اهورا مزدا
 • کافه گرویتی : میدان آرژانتین انتهای خیابان زاگرس خیابان سیاوش
 • کافه همون همیشگی : میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، نبش خیابان دهم غربی
برای مشاهده ی آگهی های قیمت خانه در تهرانپارس ، قیمت خانه در پاسداران ، قیمت خانه در نارمک ، قیمت خانه در دروس ، قیمت خانه در ساقدوش ، قیمت خانه در اختیاریه ، قیمت خانه در احتشامیه ، قیمت خانه در شمس آباد ، قیمت خانه در حکیمیه ، قیمت خانه در استخر ، قیمت خانه در مهران ، قیمت خانه در سید خندان ، قیمت خانه در نوبنیاد ، قیمت خانه در اوقاف ، قیمت خانه در سراج ، قیمت خانه در خیابان فرجام ، قیمت خانه در لویزان ، قیمت خانه در صاحب الزمان ، قیمت خانه در دولت ، قیمت خانه در نارمک ، خرید خانه در بزرگراه بابایی ، قیمت خانه در بلوار نیروی زمینی ، قیمت خانه در شریعتی ، قیمت خانه در وفامنش ، قیمت خانه در شهید پایدارفرد ، قیمت خانه در گلستان ، قیمت خانه در استاد حسن بنا ، قیمت خانه در بزرگراه شهید زین الدین ، قیمت خانه در وارباز ، قیمت خانه در بلوار دلاوران ، قیمت خانه در تکاوران ، قیمت خانه در مطهری ، قیمت خانه در تیر انداز ، قیمت خانه در واثقی ، قیمت خانه در جاده تلو ، قیمت خانه در جاده دماوند ، قیمت خانه در هروی ، قیمت خانه در شهرک شریفی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.