بلوار شاهد تهران

بلوار شاهد تهران

بلوار شاهد تهران

بلوار شاهد تهران کجاست؟ بلوار شاهد یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین مناطق تهرانپارس هست. از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده میزان تقاضا برای این منطقه بالا باشه قیمت مناسبش نسبت به محله‌های اطرافه. با وجود اینکه بازار مسکن چند سالی دچار رکود شده؛ اما هنوز هم تقاضای خرید خانه‌ در تهران به خصوص در این منطقه بالاست. دسترسی به تمامی امکانات رفاهی ، درمانی و تجاری هم می‌تونه یکی از دلایلی باشه که اکثرا به این منطقه علاقه مند هستند.

تاریخچه بلوار شاهد تهران

از اونجایی که مالک این منطقه فردی زرتشتی به نام ارباب هرمز بوده هنوز هم شاهد حضور زرتشتیان در فلکه دوم این محله هستیم.
تاریخچه محله شاهد به دو روستای مهدی آباد و حسین آباد برمی‌گرده که در حال حاضر هیچ اثری از این دو روستا نیست. از روستای مهدی آباد صرفا یک قلعه و چند دیوار باقی مونده.
زمانی که مهدی آباد یکی از روستای پر رفت و آمد منطقه محسوب میشد و ساکنین زیادی داشت دو آسیاب در شرق و غرب روستا احداث شد. یکی از آسیاب‌ها در سال 1326 و دیگری سال‌ها پیش از کار افتاد.
دلیل اصلی از بین رفتن روستای مهدی آباد و فراموش شدن این منطقه به زمانی برمی‌گرده که سفارت آمریکا آب این منطقه رو خرید و از روزی که روستا کم آب شد مهدی آباد نابود و اهالی به اطراف مهاجرت کردند.

معرفی محله شاهد

محله شاهد در محدوده جنوب غربی تهران قرار داره و جزو منطقه 14 محسوب میشه. محله شاهد از شمال به خیابون شاه آبادی ، میدان تفحص ، خیابون مونسان و خیابون نبرد ارتباط داره؛ همچنین از سمت شرق به بلوار نبرد ، خیابون شهرابی و میدون نبرد وصل میشه ، از جنوب نیز با بزرگراه محلاتی و از غرب با میدون امام حسین مجاورت داره.
محله شاهد در محدوده طرح ترافیک نیست؛ به همین دلیل برای رفتن به مراکز تفریحی و رفاهی این منطقه هیچ محدودیتی ندارید و می‌تونید در هر روز و ساعتی که دوست داشتین با ماشین شخصی خودتون به این منطقه برید؛ از این رو خرید خانه در شاهد تهران انتخاب بسیار خوبی است.

بافت محله شاهد تهران

بافت منطقه شاهد بر اساس اصول شهرسازی نوین و مدرن ساخته شده. تا همین چند سال پیش بلوار شاهد تهران پر از مغازه‌های مکانیکی و شکل ظاهریش شبیه به مناطق خارج از شهر و یا شهرهای اطراف تهران بود؛ اما با گذشت سال‌ها ، افزایش جمعیت و نیاز مردم به امکانات باعث شد بافت این قسمت بازسازی بشه و حالا سراسر این منطقه رو مراکز تجاری ، رستوران‌ها و ساختمان‌های شیک و جذاب فرا گرفته.

خیابان‌های مهم بلوار شاهد تهران

آدرس بلوار شاهد در تهران رو می‌تونید به صورت دقیق از روی نقشه‌ای که در سامانه 2نبش قرار داره پیدا کنید.

  • اتوبان زین الدین
  • خیابان اتحاد
  • تهرانپارس
  • اتوبان رسالت
  • اتوبان یاسینی
  • خیابان دماوند

از طریق خیابون شاهد می‌تونید به معابر مهمی مثل بزرگراه ارتش ، بسیج شرقی ، نور ، نخل و هجرت متصل بشید.

آب و هوا

احداث چندین پارک بزرگ در نزدیکی بلوار شاهد مثل پارک آب ، پارک بهارک ، پارک معین نژاد و پارک ارغوان باعث شده تا آب و هوای این منطقه کاملا مطبوع به نظر برسه؛ از طرفی وجود چندین بزرگراه مهم که حجم رفت و آمدها رو در این منطقه چند برابر کرده که این قضیه می‌تونه روی کیفیت هوا تاثیر بذاره؛ اما وجود چندین فضای سبز در اطراف این منطقه تونسته کیفیت آب و هوا رو حفظ کنه.

دسترسی

یکی از دلایلی که میزان تقاضا برای سکونت در بلوار شاهد تهران رو افزایش داده دسترسی سریع و راحت به مناطق مختلف و مرکز شهره.
از شمال به اتوبان زین الدین ، غرب این منطقه به تهرانپارس ، از شرق به اتحاد و از جنوب به اتوبان حکیم دسترسی داره. از اونجایی که بلوار شاهد تهران به سه اتوبان اصلی شهر وصل میشه افرادی که محل کارشون از مناطق شرقی دوره به کمک بزرگراه‌ها می‌تونن به راحتی رفت و آمد کنند.
جدا از دسترسی به اتوبان‌ها ، وجود مترو فرهنگسرا از سایر مزیت‌های این منطقه محسوب میشه؛ همچنین منطقه پاسداران و تجریش هم دارای اتوبوس هستند.

امکانات

بلوار شاهد در منطقه‌ای واقع شده که دسترسی به تمامی امکانات از طریق راه‌های ارتباطی مختلف مهیاست. با سکونت در این منطقه به اکثر مراکز تفریحی ، تجاری و مذهبی دسترسی دارید. در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

در دسترس‌ترین مراکز درمانی

پس از افزایش تقاضا برای سکونت در این محله نیاز به برخی امکانات رفاهی ضروری در این منطقه افزایش پیدا کرد. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از مواردی بودند که تعدادشون به سرعت زیاد شد.
درمانگاه سیدالشهدا ، مرکز بهداشتی کادوس ، مجتمع دارویی هلال احمر و داروخانه ساعدی نژاد ، داروخانه وفا ، داروخانه خالقی ،داروخانه هرندیان.

بهترین مراکز آموزشی در بلوار شاهد

با توجه به افزایش جمعیت در این منطقه نیاز به احداث فضاهای آموزشی افزایش یافت و همین نکته باعث شد تا مسئولین شروع به ساخت مراکز آموزشی در این منطقه کنند.
مدرسه آیندگان ، مدرسه پیچک ، دبیرستان مالک اشتر ، دبیرستان بعثت و هنرستان امام علی ، کتابخانه شهید بهشتی.

مراکز تجاری مهم

فست فود خان بابا ، پیتزا تنوری ، رستوران پاتوق ، فست فود رازقی و چایخانه فرهنگ

برخی از مراکز مذهبی

مسجد احرار ، مسجد امیرالمومنین ، مسجد سید الشهدا و مسجد سلمان فارسی

بهترین مراکز تفریحی

پارک سحر ، پارک گویش ، پارک گلشن و پارک فتاحی ، پارک سهند ، بوستان شاهد ، بوستان مهر ، بازار نبرد.

برای مشاهده ی آگهی های اجاره آپارتمان در تهرانپارس ، اجاره آپارتمان در پاسداران ، اجاره آپارتمان در نارمک ، اجاره آپارتمان در دروس ، اجاره آپارتمان در ساقدوش ، اجاره آپارتمان در اختیاریه ، اجاره آپارتمان در احتشامیه ، اجاره آپارتمان در شمس آباد ، اجاره آپارتمان در حکیمیه ، اجاره آپارتمان در استخر ، اجاره آپارتمان در مهران ، اجاره آپارتمان در سید خندان ، اجاره آپارتمان در نوبنیاد ، اجاره آپارتمان در اوقاف ، اجاره آپارتمان در سراج ، اجاره آپارتمان در خیابان فرجام ، اجاره آپارتمان در لویزان ، اجاره آپارتمان در صاحب الزمان ، اجاره آپارتمان در دولت ، اجاره آپارتمان در نارمک ، اجاره آپارتمان در بزرگراه بابایی ، اجاره آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، اجاره آپارتمان در شریعتی ، اجاره آپارتمان در وفامنش ، اجاره آپارتمان در شهید پایدارفرد ، اجاره آپارتمان در گلستان ، اجاره آپارتمان در استاد حسن بنا ، اجاره آپارتمان در بزرگراه شهید زین الدین ، اجاره آپارتمان در وارباز ، اجاره آپارتمان در بلوار دلاوران ، اجاره آپارتمان در تکاوران ، اجاره آپارتمان در مطهری ، اجاره آپارتمان در تیر انداز ، اجاره آپارتمان در واثقی ، اجاره آپارتمان در جاده تلو ، اجاره آپارتمان در جاده دماوند ، اجاره آپارتمان در هروی ، اجاره آپارتمان در شهرک شریفی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.