بلوار اوشان تهران

بلوار اوشان تهران

بلوار اوشان تهران

اوشان یکی از شهرهای شهرستان شمیرانات هست که در بخش رودبار تهرانه قرار داره. این محله به اوشان فشم معروفه و منطقه بسیار بکر و زیبایی داره و به همین امر تعداد زیادی رستوران و قهوه خانه در این منطقه ساخته شده. همچنین به عنوان ییلاقات در این منطقه ویلا سازی انجام میشه.

فاصله اوشان تا تهران چقدره؟

اوشان فشم در 50 کیلومتری تهران قرار داره؛ اما مسیر تهران تا اوشان فشم بسیار زیباست. شما برای رسیدن به اوشون فشم از اتوبان بابایی باید بگذرید و به جاده لشگرک و نهایتا به جاده اوشان فشم تهران برسید. اکثر تهرانی‌ها در روزهای تعطیل برای استراحت و گذروندن اوقات فراغتشون این مسیر رو طی می‌کنن و به اوشون فشم می‌رسند. افراد می‌تونن با خرید خانه در اوشان تهران از این زیبایی و امکانات بی نظیر این منطقه استفاده کنند.

فرهنگ و گویش رایج در اوشان فشم تهران

ساکنان قدیمی این منطقه میگن که در گذشته این منطقه به دو بخش تقسیم شده؛ بخشی روستایی و بخش شهری. در بخش روستایی این منطقه افراد گویش مازندرانی و بومی دارن. ساکنین قدیمی بسیار خون‌گرم هستند و شغل اکثر آن‌ها دام‌داری و کشاورزی است و یا درآمد آن‌ها از فروش محصولات باغ‌هایشان است. از طایفه‌های بومی که در این منطقه زندگی می‌کنند میشه به آقا محسنی فشمی ، عباسی فشمی ، زمانی فشمی ، میرزایی فشمی ، آقای امینی فشمی و میر محمد فشمی اشاره کرد. در بخش شهری این منطقه نیز افراد ثروتمند ساکن هستند.

مناطق دیدنی اوشان تهران

خیابان اوشان در تهران مناطق دیدنی زیادی داره؛ از جمله مناطق ییلاقی زیبا آبشار ، دشت و رودخانه‌ها است که اکثر تهرانی‌ها در روزهای تعطیلات خود در این مناطق اوقاتشان را سپری می‌کنند؛ حتی بعضی از افراد گوشه‌هایی از مسیر رسیدن به این مناطق را نشسته و لذت می‌برند. افرادی که قصد خرید خانه در تهران را دارند می‌تونن خرید خانه در این منطقه رو جزو انتخاباشون بزار.

آبشار لالان

یکی از زیباترین آبشارهای این منطقه آبشار لالان است که در 12 کیلومتری این منطقه قرار داره. سرچشمه این آبشار در ارتفاعات بلند کوه‌ها قرار داره و در کنار این آبشار ، دره‌هایی برای نشستن وجود داره؛ همچنین که کوه‌های اطراف این آبشار مناسب کوهنوردان مبتدی و حرفه‌ای هست.

آبشار لامحه

یکی دیگه از مناطق دیدنی و زیبا اوشان تهران آبشار لامحه است. دسترسی به این آبشار از این جهت بسیار راحته که میشه با ماشین به راحتی تا نزدیکی آبشار رفت.

برای دیدن این آبشار فصل بهار و تابستان به دلیل سرسبزی و زیبایی بی نظیری که داره توصیه میشه.

آبشار یخی آبنیک اوشان

این آبشار در فصل زمستان به طور کلی یخ می‌زنه و مناسب اسکی بازانی هست که در زمستان برای تفریح به آنجا میرن. از طرفی در فصل تابستان منظره بسیار دلنشینی داره که کوهنوردان از آن غافل نمیشن؛ همچنین افراد زیادی برای تفریح و گذراندن وقت به اونجا میرن.

دشت جانستون

یکی دیگه از مناطق دیدنی اوشان فشم در تهران ، دشت جانستونه که در گذشته نام این دشت جان ستان بوده. برای اینکه به این دشت برسید باید از روستا آبنیک عبور کنید و در نظر داشته باشین که مسیر پیش رو مسیری کوهستانی است. همچنین برای رسیدن به این منطقه دو مسیر وجود داره که اولین مسیر پیشنهادی ، گذر از روستا زایگان و آبینک است و مسیر دوم که خطرناک‌تر و سخت‌تره از مسیر روستا لالان است؛ اما در این مسیر رستوران‌ها و امکانات رفاهی و خدماتی وجود داره.

پیست اسکی دربندسر اوشان

مناطق دیدنی اوشان فشم تهران فقط به فصول گرم مانند تابستان و بهار محدود نمیشه. در زمستان از اواسط آذر ماه تا اواخر زمستان از پیست اسکی دربند استفاده می‌کنند و این برف و یکرنگی بسیار چشمگیر است. پیست دربندسر اوشان برای همه عموم در همه سنین قابل استفاده است و می‌تونن به راحتی به آنجا دسترسی داشته باشن.

غار اسبول

یکی دیگه از مناطق دیدنی اوشان غار اسبول هست که یک منطقه تاریخی محسوب میشه. این غار از در هم تنیده شدن 3 غار دیگه تشکیل شده و پر از رمز و رازه. جاده این مسیر تا غار آسفالته و افراد به راحتی می‌تونن به این غار برن و ازش دیدن کنن.

رودخانه اوشان فشم

رودخانه اوشان فشم و یا رودخانه جاجرود از کوه‌های البرز سرچشمه گرفته اهالی این منطقه از این رودخانه برای آبیاری باغ و محصولات خودشان استفاده می‌کنن و در جالبه بدونین که این آب منبع اصلی برای تامین آب شهری هم هست؛ اما به دلیل ساخت و سازهای اخیر در نزدیکی این رودخانه آب آن آلوده شده.

میدان اوشان در تهران

این منطقه فقط یک میدان داره که اسم آن هم امام خمینی است. این میدان در تقاطع 4 خیابان اصلی به نام زایگان و لالان ، دیزین و شمشمک ، خیابان ده و بلوار فشم قرار داره؛ به همین دلیل اگر بخواید به هر مقصدی برید ، باید از این میدان عبور کنید؛ از این جهت در این میدان فروشگاه‌های کوچک و بزرگ زیادی واقع شدن و در بالای این میدان المانی به نام مقدس الله نصب شده.

بهترین زمان برای رفتن به اوشان فشم تهران

شما در هر فصلی که بخواهید می‌تونید به این منطقه برید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. این منطقه در فصول مختلف زیبایی‌های خاص خودش رو داره؛ مثلا در فصل بهار و تابستان سرسبزی چشمگیری داره. همچنین به خاطر وجود درختان و هوای تازه‌ای که در اون منطقه وجود داره ، سالانه طرفدارهای زیادی به سمت این منطقه جذب میشن.
باید بدونین که این منطقه در فصل پاییز بسیار منظره خیره کننده‌ای داره و رنگ درختان به قدری زیبا میشه که هر کسی فرصتی برای دیدن این منطقه در فصل پاییز رو برای یکبار هم که شده از دست نمیده. همچنین در فصل زمستان به علت وجود برف در بین دو منطقه اسکی دربندسر و شمشک افراد زیادی برای اسکی بازی به این منطقه میرن.

برای مشاهده ی آگهی های قیمت آپارتمان در تهرانپارس ، قیمت آپارتمان در پاسداران ، قیمت آپارتمان در نارمک ، قیمت آپارتمان در دروس ، قیمت آپارتمان در ساقدوش ، قیمت آپارتمان در اختیاریه ، قیمت آپارتمان در احتشامیه ، قیمت آپارتمان در شمس آباد ، قیمت آپارتمان در حکیمیه ، قیمت آپارتمان در استخر ، قیمت آپارتمان در مهران ، قیمت آپارتمان در سید خندان ، قیمت آپارتمان در نوبنیاد ، قیمت آپارتمان در اوقاف ، قیمت آپارتمان در سراج ، قیمت آپارتمان در خیابان فرجام ، قیمت آپارتمان در لویزان ، قیمت آپارتمان در صاحب الزمان ، قیمت آپارتمان در دولت ، قیمت آپارتمان در نارمک ، قیمت آپارتمان در بزرگراه بابایی ، قیمت آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، قیمت آپارتمان در شریعتی ، قیمت آپارتمان در وفامنش ، قیمت آپارتمان در شهید پایدارفرد ، قیمت آپارتمان در گلستان ، قیمت آپارتمان در استاد حسن بنا ، قیمت آپارتمان در بزرگراه شهید زین الدین ، قیمت آپارتمان در وارباز ، قیمت آپارتمان در بلوار دلاوران ، قیمت آپارتمان در تکاوران ، قیمت آپارتمان در مطهری ، قیمت آپارتمان در تیر انداز ، قیمت آپارتمان در واثقی ، قیمت آپارتمان در جاده تلو ، قیمت آپارتمان در جاده دماوند ، قیمت آپارتمان در هروی ، قیمت آپارتمان در شهرک شریفی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.