بریانک تهران

بریانک تهران

بریانک تهران

این محله در منطقه‌ی ده شهرداری تهران و جنوب شهر واقع شده. بریانک از شمال به خیابان کمیل و از جنوب به خیابان قزوین میرسه. بریانک از غرب با خیابان دعوتی ، خیابان خوش و خیابان محمود عرب و از شرق هم با بزرگراه نواب محدود میشه. دسترسی به این خیابون‌ها و یک بزرگراه مهم مثل نواب ، رفت و آمد به بریانک رو تسهیل بخشیده. در نقشه‌ی زیر هم ، میتونین موقعیت جغرافیایی محدوده‌ی بریانک و خیابون‌هاش رو بررسی کنین.افراد کمی هستن که پاسخ سوال « بریانک تهران کجاست ؟ » رو ندونن! محله‌ای که اسم و شهرتش رو از بریونی خوردن یکی از شاهان قدیم گرفت.
در ادامه براتون از جزئیات مهم شرایط « خرید آپارتمان در بریانک » بیشتر میگیم.

محله‌ی بریانک از گذشته تا امروز

محله‌ی بریانک که یکی از قدیمی ترین محلات تهرانه ، در منطقه‌ی 10 شهرداری تهران واقع شده است. بریانک در گذشته یکی توابع بخش ری بوده و با گذشت و توسعه‌ی شهر تهران یکی از محلات تهران شده است.

محدوده‌ی بریانک کجاست؟

بریانک در گذشته ، شامل دو بخش غربی و شرقی بوده که با ایجاد بزرگراه نواب ارتباط بین این دو بخش قطع شده. بریانک که در گذشته حدود 100 نفر جمعیت داشته و بخشی از شهر ری بوده ، امروز یکی از محلات خوب در محدوده‌ی جنوبی شهر تهران واقع شده است. کم کم بریانک تبدیل به محله‌ای شد که انتخاب بسیاری از خریداران آپارتمان در تهران شد.

بهترین خیابان‌های بریانک کجاست؟

خیابان‌های معروف بریانک تهران گلستانی ، حسام الدین ، چهارراه رضایی و خیابان عرب هستن. خرید ، رهن و اجاره‌ی آپارتمان در این محلات بریانک اخیرا بسیار پررونق بوده.

مزیت‌های خرید خانه در بریانک تهران

بریانک از محلاتیه که امتیازاتش باعث شده نسبت به بسیاری از محلات دیگه در تهران ، محبوب باشه و این محبوبیت ، بازار مسکن در بریانک رو هم تحت تاثیر قرار داده. علاوه بر این ، بریانک یک محله‌ی خوش مسیره که در شهری مثل تهران ، این امتیاز خیلی ارزشمندی محسوب میشه و زمان رفت و آمد شما به محل کارتون رو هم کم میکنه. آب و هوای خوب محله‌ی بریانک هم از میزان آلودگی اون کم کرده و محیط سالمی برای شما و خانوادتون فراهم میکنه. در ادامه از یک مزیت دیگه هم که در مورد خونه‌های بریانک وجود داره ، میگیم. آخه شما دیگه از یک محله ، برای زندگی چی میخواین که محله‌ی بریانک تهران بهتون نمیده؟

قیمت

با توجه به ویژگی‌هایی که برای محله‌ی بریانک برشمردیم ، این محله انتخاب خوبی برای خرید خونه در تهرانه. اما در صورتی که یک شاخصه‌ی مهم دیگه در اون رعایت شده باشه و اون قیمت ملک در بریانکه. قیمت محله‌ی بریانک نسبت به امکانات و ویژگی‌هایی که در این محله وجود داره ، قابل درکه و با این وجود باز هم از محلات خوش‌قیمت تهران محسوب میشه. همین سبب میشه که خرید و اجاره‌ی آپارتمان یا حتی خانه‌ی ویلایی در بریانک ، همچنان مشتری‌های خودشو داشته باشه و از میانگین قیمتی خوبی نسبت به محلات شمال تهران برخوردار باشه. پس فرصت‌ داشتن خونه در بریانک رو از دست ندین و همین حالا آگهی ملک‌های ثبت شده در بریانک رو بررسی کنین تا بتونین یک خونه‌ی مناسب با بودجه‌اتون رو شکار کنین.

دسترسی

با توجه به این که محله بریانک در شرق اتوبان شهید نواب صفوی واقع شده ، درون محدوده‌ی طرح ترافیک و طرح زوج و فرد قرار نداره. بیشتر تاکسی‌های درون شهری بین میدان نواب و میدان بریانک در تردد هستن ، اما برای رسیدن به نقاط مختلف بریانک میتونین از تاکسی‌‌هایی که درون محله وجود دارن ، استفاده کنین. ساکنین محله‌ی بریانک از خط 7 مترو که از ورزشگاه تختی آغاز و تا مناطق شمالی تهران ادامه داره استفاده می‌کنن. ایستگاه مترو بریانک در تقاطع بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان قزوین واقع شده و به جنوب این ناحیه نزدیک‌تره. با راه اندازی این خط مترو ساکنین بریانک میتونن به راحتی و در کمترین زمان به قسمت‌های مختلف شهر دسترسی داشته باشن و از امکانات پایتخت هم استفاده کنن. این هم از فاکتورهای لازم برای یک محله‌ی خوش‌مسیر در تهران که بریانک در اون‌ها پیشتازه.

امکانات

بیشتر بافت بریانک در قدیم به صورت باغ‌های سرسبز بوده ، رد حالی که امروز تنها تعداد کمی از یان زمین‌های سرسبز رو در این محله شاهد هستیم. با این حال ، پارک‌های معروف بریانک از حال و هوای به خصوصی برخوردارن که در خوش آب و هوا بودن این محله بی‌تاثیر نیست. این فضاهای سبز شامل باغ حکیم ، هفت‌چنار ، 22 بهمن ، نور ، اعتماد ، خانواده و ناظمی هستن. از امکانات ضروری دیگه برای یک محله در تهران که بریانک هم از اون برخورداره ، مراکز درمانیه. بیمارستان کودکان شهید فهمیده ، نزدیکترین بیمارستان تخصصی به بریانکه. انواع مراکز خرید ، تفریحی و بازارهای روز هم در بریانک فعال هستن و نیازهای روزانه‌ی ساکنین خونه‌های بریانک رو تامین میکنن. برای اهالی این منطقه به میزان مناسبی فست فود و کافی شاپ هم وجود داره تا یک آخر هفته‌ی پر از لحظات خوب رو با عزیزانتون به شما ببخشه. مسجد المهدی یک از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مساجد شهر هم در محله‌ی بریانک واقع شده است. به سبب وجود اداره‌ی آموزش و پرورش منطقه‌ی 10 تهران در بریانک ، این محله از تعداد زیادی از مدارس و مراکز آموزشی مناسب برخورداره.

طبیعت گردی

اشاره کردیم که بریانک از قدیمی‌ترین محلات تهران به شمار میره ، پس جدای از هر چیز گشت و گذار در این محله‌ی قدیمی و بازدید از بافت منحصر به فردش رو به شما توصیه میکنیم. اما به عنوان مکان دیدنی در بریانک ، میتونیم از موزه‌ی حیات وحش-هفت چنار شروع کنیم که در حال حاضر به دلیل عدم رسیدگی تعدادی از چنارهای اون خشک شده‌ ، شروع کنیم. از مراکز تاریخی و فرهنگی دیگه در بریانک میشه به آرامگاه ملک المتکلمین و مقبره صوراسرافیل اشاره کنیم. خانه‌ی انیس الدوله ، حمام انصاری و خانه‌ی امیر بهادری هم از مکان‌های دیدنی‌ای هستن در این نزدیکی که بازدیدکننده‌های زیادی روزانه دارن. از مراکز خرید در براینک میتونیم به یکی از مهم‌ترین‌هاشون یعنی پاساژ قائم اشاره کنیم که علاوه بر اون ، در اون نزدیکی خیابون رودکی و مغازه‌های زیادش هم وجود داره. با این وجود فرصت زندگی در محله‌ی بریانک تهران رو از دست ندین.

برای مشاهده ی آگهی های قیمت آپارتمان در سی متری جی ، قیمت آپارتمان در خیابان کارون ، قیمت آپارتمان در بریانک ، قیمت آپارتمان در محله سلسبیل تهران ، قیمت آپارتمان در سلسبيل ، قیمت آپارتمان در تیموری ، قیمت آپارتمان در شادمهر ، قیمت آپارتمان در بهبودی ، قیمت آپارتمان در خیابان اسکندری ، قیمت آپارتمان در خیابان جیحون ، قیمت آپارتمان در دامپزشکی ، قیمت آپارتمان در مالک اشتر ، قیمت آپارتمان در خیابان کمیل ، قیمت آپارتمان در بزرگراه یادگار امام ، قیمت آپارتمان در صالحی ، قیمت آپارتمان در اکبری ، قیمت آپارتمان در خیابان هاشمی ، قیمت آپارتمان در 45 متری زرند ، قیمت آپارتمان در خیابان آذربایجان ، قیمت آپارتمان در بزرگراه آیت الله سعیدی ، قیمت آپارتمان در خیابان جمهوری ، قیمت آپارتمان در خیابان قزوین ، قیمت آپارتمان در نواب ، قیمت آپارتمان در خیابان ارومیه به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.