اسد آبادی تهران

اسد آبادی تهران

اسد آبادی تهران

محله اسد آبادی تهران در یکی از مناطق محبوب در قالب تهران یعنی منطقه 6 واقع شده است. این منطقه به دلیل مجاورت با میدان توپخانه و بافت قدیمی شهر از محبوبیت بالایی برخوردار است. محله اسد آبادی تهران از لحاظ جغرافیایی یکی از محله های مرکزی تهران به حساب می آید. میرزا یوسف آشتیانی ، در زمان ناصرالدین ، شاه ریاست مستوفیان (حسابداران) را بر عهده داشت . وی فردی دقیق و درستکار بود و توانست مورد توجه و اعتماد شاه و صدر اعظم او امیرکبیر قرار گیرد. او در دوران حیاتش ، زمین‌های زیادی در خارج شهر تهران از ناصرالدین‌شاه خریداری و آنها را آباد کرد. یوسف‌آباد ، عباس‌آباد ، امیرآباد و … از باغ‌های مستوفی‌الممالک بود که اکنون نیز محله‌ها به همین نام‌ها شهرت دارند.

دسترسی

محله اسد آبادی تهران از سمت شرق به خیابان ولی عصر و محله عباس‌آباد ، از سمت غرب به بزرگراه کردستان و محله امیرآباد ، از سمت شمال به بزرگراه شهید همت و محله ونک و از سمت جنوب به خیابان دکتر فاطمی و دوراهی یوسف آباد متصل می شود.
ایستگاه مترو میدان جهاد (شهدای رسانه) یکی از نزدیکترین ایستگاه های مترو به این محله می باشد. البته ایستگاه های دیگیری هم در این محله و نزدیکی آن وجود دارد که به معرفی برخی خواهیم پرداخت ، از جمله این ایستگاه ها می توان به ایستگاه مترو شریف ، ایستگاه مترو میرزای شیرازی ، ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس می باشد. ایستگاه های اتوبوس هم در این محله وجود دارد از جمله ایستگاه اتوبوبس آبشار و ایستگاه اتوبوبس پله سوم .

امکانات

تالار ایوان شمس یکی از موارد مهمی است که برای سرگرمی بسیار مناسب است و در این محله واقع شده است. ایوان شمس یکی از سالن‌های نمایش چندمنظوره شهر تهران می‌باشد که متعلق به معاونت اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است و محل برگزاری تئاتر ، نمایش فیلم ، کنسرت و همایش‌های اداری و فرهنگی می‌باشد. این مجموعه دارای سه سالن به نام‌های آفتاب ، اشراق و آسمان می‌باشد که مجموعاً دارای ۴۷۵ نفر ظرفیت می‌باشد. مرکز فرهنگی جهان آرا ، مرکز فرهنگی شفق ، پارک شفق ، فروشگاه زنجیره ای افق کورورش و فروشگاه های زنجیره ای رفاف از دیگر امکانات موجود در محله اسد آبادی تهران می باشند.

برای مشاهده ی آگهی های خرید خانه در توانیر ، خرید خانه در امیرآباد ، خرید خانه در دبستان ، خرید خانه در کاج ، خرید خانه در میدان فردوسی ، خرید خانه در یوسف آباد ، خرید خانه در بهشتی ، خرید خانه در ولیعصر ، خرید خانه در شیخ بهایی جنوبی ، خرید خانه در پارک لاله ، خرید خانه در بهجت آباد ، خرید خانه در خیابان اسکندری ، خرید خانه در زرتشت ، خرید خانه در بزرگراه کردستان ، خرید خانه در بهشتی ، خرید خانه در بزرگراه حکیم ، خرید خانه در بزرگراه شهید همت ، خرید خانه در خیابان کارگر ، خرید خانه در شریعتی ، خرید خانه در بلوار آفریقا ، خرید خانه در اسفندیار ، خرید خانه در اسد آبادی ، خرید خانه در خیابان فتحی شقاقی ، خرید خانه در زاگرس ، خرید خانه در لارستان ، خرید خانه در حافظ ، خرید خانه در حجاب ، خرید خانه در میدان گلها ، خرید خانه در انقلاب ، خرید خانه در خیابان جمهوری ، خرید خانه در میدان جهاد ، خرید خانه در هفت تیر ، خرید خانه در دریان نو ، خرید خانه در خیابان ارومیه ، خرید خانه در مفتح جنوبی ، خرید خانه در دروازه دولت به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.