استخر تهران

استخر تهران

استخر تهران

محله استخر از سمت شمال به بزرگراه شهید بابایی ، از جنوب به بزرگراه زین الدین ، از غرب به بزرگراه شهید بابایی و از شرق به حکیمیه منتهی میشه. از همسایه‌های اصلی این محله میتوان به محله تهرانپارس ، محله خاک سفید و شهرک سازمان آب اشاره کرد. دور از انصاف هست که از پارک جنگلی لویزان به عنوان مهمترین همسایه این منطقه یاد نکنیم ، چون بیشترین تاثیر مثبت رو روی آب و هوای این محله داره.در این مقاله قصد داریم یکی از محله‌های قدیمی تهران یعنی محله استخر رو به شما معرفی کنیم.
با وجود قدیمی بودن این محله ، رسیدگی‌های شهرداری تهران و حمایت و کمک ساکنین این منطقه در سالیان اخیر سبب شده تا این محله در وضعیت مطلوبی برای سکونت قرار بگیره و تقاضا برای خرید آپارتمان در خیابان استخر هم بیشتر از قبل باشه. بنابراین اگه قصد خرید یا اجاره آپارتمان در خیابان استخر رو دارین ، این مقاله اطلاعات مفیدی در اختیارتون قرار میده.

خیابان استخر تهران کجاست؟

محله قدیمی استخر در منطقه 4 تهران و در شمال شرق این شهر قرار داره ، این محله در همسایگی تهرانپارس و در قسمت شمالی این منطقه واقع شده ، به همین دلیل عده‌ای اون رو جزیی از تهرانپارس میدونن و به اسم خیابان استخر تهرانپارس میشناسن.

تاریخچه محله استخر تهران

پیشتر اشاره کردیم که استخر جز محلات قدیمی تهران به شمار میره و سرگذشت این نامگذاری هم در نوع خودش بسیار جالبه. در گذشته استخر وزارت دارایی در این منطقه قرار داشت و همین موضوع باعث شد تا این محله استخر نامیده بشه ، البته خالی از لطف نیست که بگیم این محله در گذشته از اراضی محله خاک سفید محسوب میشد و به دلیل وجود سازمان گوشت در این منطقه برخی از تهرانی‌ها این محله رو به اسم محله سازمان گوشت هم میشناسن.

چرا خرید آپارتمان در خیابان استخر مورد توجه قرار گرفته؟

همونطور که ذکر شد خیابان استخر از هر طرف به اتوبان منتهی میشه و همین موضوع باعث شده تا دسترسی ساکنین این منطقه به سایر نقاط شهر تهران آسان باشه. پارک و بوستان‌ها بخش بزرگی از منطقه 4 شهرداری تهران را تشکیل میدن ، به شکلی که قسمت گسترده‌ای از این منطقه به پارک جنگلی لویزان متصل میشه.

به همین دلیل خیابان استخر آب و هوای بسیار مناسبی نسبت به بقیه نقاط شهر تهران داره و همین موضوع باعث شده تا خرید آپارتمان در خیابان استخر رونق بیشتری بگیره.

بلوار استقلال تهران کجاست؟

بلوار استقلال در منطقه 4 شهرداری تهران است و از طریق بزرگراه های زین الدین ، هنگام و شهید باقری میتوان به آن دسترسی داشت. از محلات مهم این بلوار میتوان به قاسم آباد ، شهرک امید و ده نارمک اشاره کرد. قنات کوثر ، سراج و شهید والائیان مهمترین خیابان‌های بلوار استقلال هستن. در کل میتوان گفت که بلوار استقلال محله‌ای مناسب با دسترسی آسان به تمامی ادارات و سازمان ها و همچنین انواع مراکز خرید و … است که باعث شده در سال‌های اخیر خرید و اجاره آپارتمان در خیابان استقلال مورد توجه قرار بگیره.

قیمت

استخر جزیی از محلات متوسط شهر تهران محسوب میشه و با توجه به اینکه در شمال شرق تهران واقع شده نسبت به سایر مناطق هم جوار خودش مثل تهرانپارس از قیمت مناسب تری برخورداره و از طرفی برای کسانی که به دنبال آب و هوایی بهتر در مناطقی بجز شمال شهر تهران هستنن ، گزینه مناسبی به شمار میره ، چون همونطور که اشاره کردیم وجود فضای سبز زیاد در این منطقه و همچنین همسایگی با پارک جنگلی لویزان باعث شده تا آب و هوای خوبی داشته باشه. سهولت در دسترسی و وجود انواع مراکز خرید رو هم به عنوان عوامل اضافه کنین تا دلیل افزایش روز افزون تقاضا برای خرید آپارتمان در خیابان استخر رو متوجه بشین.

دسترسی

ایستگاه مترو زین الدین در محله استخر پذیرای ساکنین این منطقه است. طی سال‌های گذشته اکثر بزرگراه‌های پایتخت دارای خطوط اتوبوسرانی شدن و بزرگراه‌های منتهی به منطقه 4 هم ازین موضوع مستثنی نبودن و همین عامل باعث شده تا دسترسی به این منطقه به سهولت انجام بشه.

امکانات

اگر از اکثر فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که در این روزها در بیشتر مناطق شهر بزرگ تهران و در هر کوچه و خیابانی به چشم میخوره بگذریم ، محله استخر دارای 3 مرکز خرید بزرگ به نام‌های سپه شهر ، ولیعصر و ایزه هم هست که امکان دسترسی به پارکینگ باعث شده تا مرکز خرید سپه شهر بین اهالی این این منطقه محبوبیت بیشتری داشته باشه. باشگاه‌های ورزشی برای خانم‌ها و آقایان ، جایگاه های سوخت و مراکز درمانی زندگی باعث شده تا محله استخر ، محله‌ی مناسبی برای زندگی و خرید خانه در تهران باشه.

طبیعت گردی

پارک پلیس ، بوستان سپه شهر ، بوستان خواجه نصیر و همچنین پارک لویزان مهمترین بوستان‌های این منطقه هستن.

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در تهرانپارس ، خرید آپارتمان در پاسداران ، خرید آپارتمان در نارمک ، خرید آپارتمان در دروس ، خرید آپارتمان در ساقدوش ، خرید آپارتمان در اختیاریه ، خرید آپارتمان در احتشامیه ، خرید آپارتمان در شمس آباد ، خرید آپارتمان در حکیمیه ، خرید آپارتمان در استخر ، خرید آپارتمان در مهران ، خرید آپارتمان در سید خندان ، خرید آپارتمان در نوبنیاد ، خرید آپارتمان در اوقاف ، خرید آپارتمان در سراج ، خرید آپارتمان در خیابان فرجام ، خرید آپارتمان در لویزان ، خرید آپارتمان در صاحب الزمان ، خرید آپارتمان در دولت ، خرید آپارتمان در نارمک ، خرید آپارتمان در بزرگراه بابایی ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در وفامنش ، خرید آپارتمان در شهید پایدارفرد ، خرید آپارتمان در گلستان ، خرید آپارتمان در استاد حسن بنا ، خرید آپارتمان در بزرگراه شهید زین الدین ، خرید آپارتمان در وارباز ، خرید آپارتمان در بلوار دلاوران ، خرید آپارتمان در تکاوران ، خرید آپارتمان در مطهری ، خرید آپارتمان در تیر انداز ، خرید آپارتمان در واثقی ، خرید آپارتمان در جاده تلو ، خرید آپارتمان در جاده دماوند ، خرید آپارتمان در هروی ، خرید آپارتمان در شهرک شریفی به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.