استانبول تهران

استانبول تهران

علت نام گذاری منطقه استانبول تهران

خیابان استانبول یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران است. علت نام‌ گذاری این منطقه وجود سفارتخانه ترکیه در قسمت جنوب شرق این منطقه هست؛ به همین منظور نام این منطقه رو استانبول گذاشتن.

معرفی چهارراه استانبول

همانطور که گفته شد چهارراه استانبول یکی از قدیمی‌ترین منطقه‌های تهرانه؛ به همین منظور تردد در این منطقه بسیار زیاده و از مناطق پرجمعیت تهران محسوب میشه. همچنین معماری خانه‌های این منطقه توسط معماران دوران پهلوی انجام شده. وجود خانه‌هایی با شیروانی‌های رنگی ظاهری زیبا به منطقه بخشیده و جلو‌ه‌ای بی نظیر و تاریخی رو به وجود آورده. در چهارراه استانبول سفارت خانه‌هایی مانند: سفارت خانه‌ آلمان ، بریتانیا و ترکیه وجود داره؛ همچنین صرافی‌های متعددی وجود داره که خرید و فروش ارز انجام میشه. ساختمان معروف پلاسکو در این خیابان واقع شده بود که در سال 1395 به علت آتش‌سوزی فرو ریخت وعده از آتش‌نشان‌ها در آن جان باختند.

موقعیت جغرافیای چهارراه استانبول

شاید برای افرادی سوال باشه که چهارراه استانبول در تهران کجاست؟ خیابان استانبول در تهران در نزدیکی منطقه فردوسی تهران و خیابان جمهوری واقع شده و چهارراه استانبول دقیقا در تقاطع این دو منطقه هست. به دلیل اینکه این دو منطقه از خیابان‌های اصلی تهران محسوب میشه دسترسی به این منطقه بسیار راحته و با اتوبوس ، مترو و یا تاکسی می‌تونین به این منطقه برسید. خرید خانه در استانبول تهران موقعیت مناسبی رو برای تردد افراد فراهم می‌کنه.

دسترسی به خیابان استانبول

برای دسترسی به این منطقه می‌تونین از خط‌های اتوبوسی یا از متروها که از استانبول عبور می‌کنن استفاده کنید. اگر از مترو استفاده می‌کنید باید در ایستگاه سعدی پیاده بشید و بعد از پیاده روی کوتاهی به سمت جمهوری به چهارراه استانبول می‌رسین و اگر از اتوبوس استفاده می‌کنین می‌تونین از اتوبوس‌های خط بهارستان و جمهوری استفاده کنید و در ایستگاه میدان ولیعصر از اتوبوس پیاده بشید. اگر فردی هستید که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمی‌کنین و با ماشین شخصی و یا تاکسی تردد دارید تقریبا از همه نقاط مانند میدان امام خمینی می‌تونید به راحتی به این منطقه می‌رسین.

دیدنی‌ها

خیابان استانبول مکانیه که در آن مناطق دیدنی و امکاناتی نظیر مراکز خرید وجود داره. در خیابان استانبول علاوه بر صرافی‌ها که محل خرید و فروش ارز محسوب میشه مراکز خرید دیگه‌ای مانند پاساژ فردوسی که در قسمت شمالی چهارراه استانبول واقع شده قرار داره. همچنین یکی دیگه از مکان‌های پرطرفدار برای خرید کردن ، کوچه برلین هست که در بخش جنوبی چهارراه قرار داره و شما می‌تونید به راحتی به این بخش از منطقه دسترسی داشته باشید. از مکان‌های دیدنی دیگه در این منطقه میشه به موزه جواهرات که در خیابان فردوسی واقع شده اشاره کرد. توجه داشته باشین که در این منطقه کافه نادری هم از چشم پوشیده نیست.

امکانات منطقه استانبول تهران

منطقه استانبول به علت قدیمی بودنش امکانات زیادی داره؛ امکاناتی مثل مراکز درمانی ، تفریحی و… که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مرکز درمانی

مراکز درمانی از مهم‌ترین امکاناتیه که وجودش در هر منطقه‌ای لازم و ضروریه. در خیابان استانبول بیمارستان نجمیه و بیمارستان بانک ملی وجود داره که به افراد خدمت رسانی می‌کنه.

مراکز تفریحی

بیشترین تفریحی که در این منطقه می‌تونید انجام بدید خریده. مراکز خرید زیادی در خیابان استانبول وجود داره؛ از جمله این مراکز خرید ، پاساژ فردوسی و کوچه خرید برلین هستند. علاوه بر مراکز خرید ، سینما چهارسو هم در این منطقه وجود داره که افراد برای گذروندن اوقات فراغتشون می‌تونن به آنجا برن. در نزدیکی چهارراه استانبول پارکی برای تفریح وجود داره که هر زمان از روز رو می‌تونید به آنجا برید و امکانات پارک جاویدان استفاده کنید.

مراکز مذهبی

در این منطقه مانند سایر مناطق تهران مسجد و حسینه‌هایی وجود داره که در تاریخ‌های مذهبی مراسمی رو برگزار می‌کنن و همچنین در طول روز پذیرای نمازگزاران هستن. از این مساجد میشه به مسجد هدایت ، مسجد بزرگ لاله زار و مسجد مرحوم محمد علی خان حاج امین السلطنه اشاره کرد. علاوه بر مساجد میشه به وجود کلیسا ژندرا و کلیسا ادوین در روز هفتم اشاره کرد.

مناطق تجاری منطقه استانبول

جالبه بدونید که در منطقه استانبول و در نزدیکی چهارراه استانبول رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های زیادی وجود داره و قطعا به این دلیله که منطقه استانبول ، منطقه‌ای تجاریه که در آن بیشترین ترددها برای خرید و فروش و معاملاته. از این رستوران‌ها میشه به رستوران ممتاز ، رستوران متین و رستوران شماعیان و همچنین از سفره‌خانه‌ها میشه به سفره‌خانه‌ی سنتی خاتون و بابا طاهر اشاره کرد.

برای خرید و فروش ارزها می‌تونین به خیابان استانبول برید و از صرافی‌های زیادی که در این خیابان وجود داره استفاده کنین و خرید و فروش خودتون رو انجام بدید. از سری صرافی‌های مهم میشه به صرافی پویا ، صرافی اسلامی ، صرافی میلاد ، صرافی سام و صرافی هما اشاره کرد.

برای مشاهده ی آگهی های خرید آپارتمان در سوهانک ، خرید آپارتمان در ولنجک ، خرید آپارتمان در قیطریه ، خرید آپارتمان در نیاوران ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در الهیه ، خرید آپارتمان در تجریش ، خرید آپارتمان در محمودیه ، خرید آپارتمان در سه راه اقدسیه ، خرید آپارتمان در آجودانیه ، خرید آپارتمان در مینی سیتی ، خرید آپارتمان در بام تهران ، خرید آپارتمان در اوین ، خرید آپارتمان در زعفرانیه ، خرید آپارتمان در فرمانیه ، خرید آپارتمان در اراج ، خرید آپارتمان در ازگل ، خرید آپارتمان در چیذر ، خرید آپارتمان در جعفرآباد ، خرید آپارتمان در دزاشیب ، خرید آپارتمان در کاشانک ، خرید آپارتمان در حکمت ، خرید آپارتمان در جماران ، خرید آپارتمان در حصاربوعلی ، خرید آپارتمان در رستم آباد ، خرید آپارتمان در شهرک شهید چمران ، خرید آپارتمان در امانیه ، خرید آپارتمان در کامرانیه ، خرید آپارتمان در جماران ، خرید آپارتمان در باغ فردوس ، خرید آپارتمان در پارک وی ، خرید آپارتمان در صاحبقرانیه ، خرید آپارتمان در ولیعصر ، خرید آپارتمان در بلوار گلها ، خرید آپارتمان در دارآباد ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی هوایی ، خرید آپارتمان در فلاحی ، خرید آپارتمان در گلاب دره ، خرید آپارتمان در رستم آباد ، خرید آپارتمان در بزرگراه بابایی ، خرید آپارتمان در بلوار شاهد ، خرید آپارتمان در بلوار بسیج ، خرید آپارتمان در نخل ، خرید آپارتمان در آبادان ، خرید آپارتمان در بلوار اوشان ، خرید آپارتمان در بلوار نیروی زمینی ، خرید آپارتمان در نارنجستان ، خرید آپارتمان در موحد دانش ، خرید آپارتمان در شریعتی ، خرید آپارتمان در پیراسته ، خرید آپارتمان در بلوار کاوه ، خرید آپارتمان در با هنر ، خرید آپارتمان در عمار ، خرید آپارتمان در بلوار آفریقا ، خرید آپارتمان در اسفندیار ، خرید آپارتمان در میدان قدس ، خرید آپارتمان در صابونیان ، خرید آپارتمان در باغ فردوس ، خرید آپارتمان در استانبول ، خرید آپارتمان در شهرک البرز ، خرید آپارتمان در بلوار اوشان به بخش آگهی های وب سایت املاک کیش مراجعه فرمایید.